ZORLUOĞLU'NDAN FLAŞ HAVALİMANI AÇIKLAMASI

TTSO’nun Ekim ayı Meclis toplantısına katılan Zorluoğlu, flaş açıklamalarda bulundu; “Trabzon Havalimanı yolcularını layığıyla ağırlayamıyor.”

ZORLUOĞLU'NDAN FLAŞ HAVALİMANI AÇIKLAMASI

TTSO’nun Ekim ayı Meclis toplantısına katılan Zorluoğlu, flaş açıklamalarda bulundu; “Trabzon Havalimanı yolcularını layığıyla ağırlayamıyor.”

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Ekim ayı Meclis Toplantısına katılarak açıklamalarda bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Trabzon Havalimanı ile ilgili olarak; “Mevcut pisti ve mevcut terminal yapılarıyla yolcularını layığıyla ağırlayabilen bir havalimanı değildir.” dedi.

TRABZON’A YENİ BİR HAVALİMANI ŞART
Başkan Zorluoğlu’nun Trabzon’a yeni bir havalimanının yapılmasının zaruri olduğunu söyledi.
Başkan Zorluoğlu şu ifadeleri kullandı;
“Sanayicilerimizi ve yatırımcılarımızı yakından ilgilendiren bir meseledir. Trabzon Havalimanı şu anda yolcu sayısı itibarıyla Türkiye’nin sekizinci büyük havalimanıdır. Mevcut pisti ve mevcut terminal yapılarıyla yolcularını layığıyla ağırlayabilen bir havalimanı değildir. Mutlaka o vasfı kazandırmamız lazım. Bu manada Ulaştırma Bakanlığımız ciddi bir çalışma içindedir. Bu çalışma belli bir noktaya geldikten sonra inşallah kamuoyuyla paylaşılacaktır.  


TRABZON’UN KONUMU SAĞLAM
Trabzon’da çok daha modern imkânlara, terminallere ve piste sahip bir havalimanı inşa edilmesi artık zaruridir. Çevremize ne kadar havalimanı yapılırsa yapılsın, Trabzon’un tarihsel ve geçmişten itibaren gelen bölgenin merkezi olma konumunu etkilemeyecektir. Etrafa yapılan hiçbir küçük havaalanı da Trabzon Havalimanı’na olan yolcu talebini asla azaltmayacaktır. Ordu – Giresun Havalimanı yapıldıktan sonra Trabzon’daki yolcu sayımız azalmamıştır, bilakis artmıştır. Bunlar birbirini olumlu etkileyen yatırımlardır. Bu bakımdan yakından takip ettiğimiz önemli bir vizyon projedir.”