ZEHİR TACİRLERİNE GEÇİT YOK!

ZEHİR TACİRLERİNE GEÇİT YOK!

ZEHİR TACİRLERİNE GEÇİT YOK!

Trabzon Emniyet Müdürlüğü, Maçka’da görev yaparken şehit olan polis memuru Yunus Çavdar adına düzenlenen operasyonda zehir tacirlerine göz açtırmadı.

Trabzon'da polis ekipleri tarafından yapılan 6 aylık çalışma sonucu uyuşturucu tacirleri yakalandı.

MAÇKA İÇİN ANLAMLI OPERASYON
Trabzon Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin Maçka’da görev yaparken polis aracının dereye devrilmesi sonucu Şehit olan polis memuru Yunus Çavdar adına düzenlenen ve 6 aylık bir çalışmanın ürünü olanı ‘Yunus Çavdar Operasyonu’nda uyuşturucu tacirleri kıskıvrak yakalandı.

6 AYLIK ÇALIŞMANIN SONUCU
Edinilen bilgiye göre, Trabzon Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 16 şüpheli şahsa yönelik yürütülen 6 aylık çalışma kapsamında 33 ayrı olayda ara delillendirmeler yaptı. Yapılan bu yakalamalar sırasında toplamda bin 235 gram esrar maddesi, 130,5 adet ecstacy hap, 105 adet lyrica hap ve 15,54 gram metamfetamin madde ele geçirildi. Soruşturma dosyası kapsamında 16 şüpheli şahsa yönelik, Trabzon’un Maçka ilçesinde polis aracının dereye devrilmesi sonucu şehit olan polis memuru Yunus Çavdar için “Şehit Yunus Çavdar” operasyonu düzenlendi.

UYUŞTURUCU TACİRLERİ ENSELENDİ
Yapılan operasyonda 2 parça halinde 97 gram sentetik kannabinoid (bonzai) maddesi, 1 adet hassas terazi. 3 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet kurusıkı tabanca ve bu tabancalara ait toplamda 89 adet dolu fişek. 1 kök hintkeneviri bitkisi, 2 adet uyuşturucu kullanmaya yarayan düzenek ve uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 85 bin 530 TL para ele geçirildi. Operasyon kapsamında 15 şüpheli gözaltına alınırken, şüphelilerin sorgusunun devam ettiği öğrenildi.