YEŞİLAY HER YERDE!

YEŞİLAY HER YERDE!

YEŞİLAY HER YERDE!

Bağımlılıkla mücadele kapsamında çalışmalar yürüten Türkiye Yeşilay Cemiyeti Trabzon Şubesi, Ahi Evren’de açtığı stantta insanları bilgilendirdi.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ahi Evren Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Yeşilay Stant açtı.

BAĞIMLILIĞI ANLATTILAR
Türkiye Yeşilay Cemiyeti tarafından Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ahi Evren Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde açıldı. Hastanenin göğüs polikliğinde açılan standa Şube Başkanı Köksal Boz, Ortahisar İlçe Temsilcisi, hastane başhekim yardımcısı Dr. İbrahim Kul, hastane müdürü Koray Demirci, Avrasya Üniversitesi öğrencileri ile hastane personeli katıldı.
Yeşilay’ın bağımlılıkla mücadele ile alakalı bilgilendirici afiş, broşürleri ile çeşitli hediyelerin koyulduğu stantta hastaneye gelen hasta ve yakınlarına bilgi verildi.

YEŞİLAY ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVİ YAPIYOR
Yeşilay Trabzon Şube Başkanı Boz; “Yeşilay Cemiyeti’nin yüzüncü yılını kutluyoruz. Yeşilay 100 yıldır halkımız bağımlı olmasın diye uğraştı. Şimdi de Yeşilay Danışmanlık Merkezi ile bağımlılara mücadelede aktif rol oynuyor. Genel Merkezimiz tarafından Çukurçayır’da Danışmalık Merkezimiz de faaliyete geçti. Hepimiz bir bireyiz ve bu vatanın evlatlarıyız. Hastaları tedavi etmek doktorların işi! Hasta olmadan önce her birey zararlı alışkanlıklardan uzak durmak için kendi kendine söz vermelidir. Yeşilay olarak da biz üzerimize düşen görevi yaparak başlatmamak için özen göstermeliyiz.” dedi.