YENİ YÖNETİM ANLAYIŞI

YENİ YÖNETİM ANLAYIŞI

YENİ YÖNETİM ANLAYIŞI

Başkan Zorluoğlu´nun muhtarlarla düzenlediği kahvaltı programına katılan Ortahisar Belediye Başkanı Genç; ?Bu program yeni yönetim anlayışının alameti.?

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu´nun muhtarlarla düzenlediği kahvaltı programına katıldı.  Programda bir konuşma yapan Başkan Genç, programı yeni yönetim anlayışının alameti olarak gördüğünü belirterek, Başkan Zorluoğlu´na ortaya koyduğu katılımcı belediyecilik anlayışından dolayı teşekkür etti.

İŞLER HIZLI BİR ŞEKİLDE YÜRÜTÜLECEK
Ortahisar Belediye Başkanı olarak muhtarlarla 24 kez istişare toplantısı yaptıklarını kaydeden Başkan Genç, bu şekilde yapılan hizmetlerin hızlı ve verimli bir şekilde mahallelere ulaştırıldığını söyledi. Düzenlenen programı yeni dönemin katılımcı yönetim anlayışının alameti olarak gördüğünü ifade eden Başkan Genç; ?Bu toplantı beklenen bir toplantıydı. Muhtarlarımızla şu ana kadar 24 kez bir araya geldik. Yıllık programımızı tanzim ederken, sizlerden gelen önerileri, teklifleri aldık. Bu programları birlikte takip ettik. Ve epeyce de güzel işler yaptığımızın kanaatindeyim. İşlerin hızlı ve verimli yürütülmesi için bu toplantıları büyükşehir belediyemizle birlikte yapmak çok büyük önem arz ediyor. Ve bu toplantıya bizi çağırdığı için ve böyle bir yönetim anlayışını hayata geçirdiği için Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bu yeni dönemin, yeni bir yönetim anlayışının alametidir. Başkanımız seçilmeden önce şunu söylemişti. Artık yeni dönemin en önemli icraatı yeni yönetim anlayışı olacaktır demişti. Bu şu demektir Ortahisar ilçesiyle ilgili bir çalışma yapılacaksa Ortahisar ilçesinin seçilmiş başkanı ve seçilmiş muhtarlarıyla istişare ederek bir karar vereceğim demişti. İşte bunun gereği de yapılmaya başlandı.? diye konuştu.

MUHTARLIKLARIN GİDERLERİ KARŞILANIYOR
Muhtarları mesai arkadaşı olarak görmenin gereği olarak muhtarlıklarla ilgili olarak yapılan projelerden bahseden Genç şöyle konuştu; ?Geçen dönemde 11 adet yeni muhtarlık binası yaptık, 15 tane muhtarlık binamızın da tadilatını yaptık. Yeni dönemde de aynı anlayışı devam ettiriyoruz. Meclis kararımızla beraber muhtarlıklarımızın telefon, elektrik, internet gibi giderlerini belediyemizin uhdesini aldık. Şu anda da Murat Başkanımızın talimatıyla birlikte su abonelik işlemleri yapılacak.  Muhtarlarımızla görüşmelerimizle en çok dile getirilen sorunların  başında yol, su, kanalizasyon gibi sorunlar geliyordu... 2014-2019 döneminde çok önemli çalışmalara imza attık. Yol standartlarımızı bir noktaya kadar getirdik. Zafanoz yolumuzda bakanımız Bakanımız Cahit Turan ile incelemelerde bulunduk. Yani Çilekli, Bulak, Kavala´dan devam edip Pınaraltı´na kadar giden ana aksımız olması nedeniyle burada çok ciddi bir ulaşım zorluğu var. Bunu da Büyükşehir Belediye Başkanımıza iletmek istiyorum. Ve bakanımızla birlikte orada bir söz verdik. Çünkü orada doğalgaz ve altyapı çalışmaları tamamlandı. Şu anda yolun üst kaplama kısmı kaldı. Önemine binaen bunu ana grup bağlantı yolu olarak belirtmek istiyorum.?

HİZMETLERİ İSTİŞARE İLE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ise konuşmasında katılımcı belediyecilik anlayışı doğrultusunda bütün ilçe belediye başkanları ve muhtarlarla istişare ederek öncelik arz eden konular başta olmak üzere, diğer konularla ilgili proje ve hizmetleri bir bir hayata geçirerek Trabzon´u her alanda daha sorunsuz hale getireceklerini söyledi.
Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Bekir Aktürk ise Ortahisar Belediyesi´yle 24 kez istişare toplantısı yaptıklarını ifade ederek yeni dönemde bu sürece Büyükşehir Belediyesi´nin de dâhil olmasından son derece memnun kalacaklarını dile getirdi.