VEKTÖREL MÜCADELEYE DEVAM

VEKTÖREL MÜCADELEYE DEVAM

VEKTÖREL MÜCADELEYE DEVAM

Sokağa çıkma kısıtlamasını fırsata çeviren Büyükşehir Belediyesi, vektörel mücadele çalışmalarına hız verdi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, sokağa çıkma kısıtlamasını fırsata çevirerek şehir genelinde vektörel (hastalık yayan canlı) mücadele çalışmalarına ağırlık verdi.

VEKTÖREL MÜCADELE TAM GAZ
Trabzon Büyükşehir Belediyesi, özellikle hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması süresince sivrisinek, karasinek ve kemirgenlerle mücadele çalışmalarına hız verdi.
Oluşturulan 6 ekiple birlikte 18 ilçede sivrisinek, karasinek ve kemirgenlerle mücadele çalışması yürüten Büyükşehir Belediyesi; rögar, kirli su ve yağmur suyu giderlerini ilaçladı. Ayrıca kemirgen hayvanlar için de şehrin neredeyse her yerine ilaç bırakıldı.

YOĞUN ÇALIŞMA GERÇEKLEŞTİRDİK
Trabzon Büyükşehir Belediyesinden konu ile ilgili yapılan açıklamada; “Trabzon’u daha temiz ve daha yaşanılabilir kent haline getirmek için çalışmalarımıza gece gündüz demeden devam ediyoruz. Sokağa çıkma kısıtlamasını fırsata çevirerek havaların da ısınmasıyla vektörel mücadele çalışmalarına ağırlık verdik. Bu kapsamda sivrisinek, karasinek larva mücadelesi ve fare vb. gibi vektör (taşıyıcı) popülasyonların insan sağlığını tehdit etmeyecek düzeyde tutulması için 18 ilçemizde yoğun çalışma gerçekleştirdik.” ifadeleri kullanıldı.