VEKTÖREL MÜCADELEYE DEVAM

VEKTÖREL MÜCADELEYE DEVAM

VEKTÖREL MÜCADELEYE DEVAM

Büyükşehir Belediyesi, Trabzon genelinde başlattığı vektörel mücadeleye ara vermeksizin devam ediyor.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi vektörel (hastalık yayan canlı) mücadele çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan 6 ekip ile birlikte 18 ilçenin rögar, kirli su ve yağmur suyu giderleri ilaçlanarak, vektörle mücadele çalışmaları yürütülüyor.

5 OKULDA 500 ÖĞRENCİ EĞİTİLDİ
Trabzon Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, kent genelinde sürdürülen sivrisinek, karasinek ve kemirgenler gibi canlılarla mücadele programının 1. etabını tamamladı. Vektörel Şube Müdürlüğü tarafından oluşturulan 6 ekip ile birlikte 18 ilçede yürütülen çalışmalar, tüm hızıyla devam ediyor. Aynı zamanda uzman ekipler tarafından bugüne kadar 5 okulda 500 öğrenciye vektörel mücadele ve sokak hayvanları konusunda eğitim verildi.

HER ŞEY DAHA TEMİZ BİR TRABZON İÇİN
Trabzon Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada; “Trabzon’u daha temiz ve daha yaşanılabilir kent haline getirmek için çalışmalarımızı yoğun şekilde sürdürüyoruz. Bu kapsamda kentimizde vektörel mücadele hizmeti ile sivrisinek, kara sinek, bit, pire, tahtakurusu, kene, hamam böceği, fare vb. gibi vektör (taşıyıcı) popülâsyonların insan sağlığını tehdit etmeyecek düzeyde tutulmasını hedefliyoruz. Öte yandan vektörel mücadele konusunda öğrencilerimizi bilgilendirmek amacıyla başlattığımız eğitim çalışmalarımız devam etmektedir.” ifadeleri kullanıldı.