Vali Ustaoğlu, Dünya Şampiyonu Busenaz´ı makamında ağırladı

Vali Ustaoğlu, Dünya Şampiyonu Busenaz´ı makamında ağırladı

Vali Ustaoğlu, Dünya Şampiyonu Busenaz´ı makamında ağırladı

 

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, 13 Ekim 2019 tarihinde Rusya´nın Ulan Ude kentinde gerçekleştirilen Büyük Kadınlar Dünya Boks Şampiyonası´nda 69 kilo finalinde altın madalya alarak dünya şampiyonu olan milli boksörümüz Busenaz Sürmeneli´yi makamında ağırladı.

?Bayrağımızı göndere çektirmenin mutluluğunu bizlere yaşattın?

Vali Ustaoğlu, milli sporcumuz Sürmeneli´yi kabulünde, ?Sporcumuz emekten madalyaya, madalyadan şampiyonluğa giden yolda İstiklal Marşımızı okutmanın ve şanlı bayrağımızı göndere çektirmenin mutluluğunu bizlere yaşattı, göğsümüzü kabarttı. Şehrimizden de böyle başarılı bir evladımızın çıkması ilimiz açısından son derece gurur verici bir tablodur.

Bilindiği gibi Trabzon, spor kültürü ve spor altyapısı yüksek bir ildir. Bizim insanımızın temelinde dayanıklılık, mücadele ruhu, gayret ve çalışkanlık vardır. Elde edilen bu başarının temelinde, küçük yaşlardan itibaren disiplinli, sistemli ve antrenörlerin kontrolünde sıkı bir çalışma söz konusudur. İlimizde hem okullarımız, hem kulüplerimiz, hem de gençlik spor teşkilatımızla bir bütünlük içerisinde başarılı çalışmalara imzalar atıyoruz? dedi.

 Başta milli sporcumuz Busenaz Sürmeneli olmak üzere tüm teknik ekibe yaşattıkları gurur ve mutluluktan ötürü teşekkür eden Vali Ustaoğlu, milli sporcumuz Busenaz Sürmeneli´yi tebrik ederek ödüllendirdi.

Ziyarette Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, Milli Takım Antrenörü Cahit Süme, sporcunun annesi Songül Sürmeneli hazır bulundu.