TRABZONSPOR İÇİN YENİ MARŞ

TRABZONSPOR İÇİN YENİ MARŞ

TRABZONSPOR İÇİN YENİ MARŞ

Trabzonspor sevgisinin yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması için Ortahisar Belediyesi ve Trabzonspor kulübü ortaklığında Beste Yarışması düzenleniyor.

Ortahisar Belediyesi ile Trabzonspor kulübü ortaklaşa ?Trabzonspor Marşı Beste Yarışması? düzenliyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzonspor sevgisinin yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması için bu yarışmayı düzenlediklerini söyledi.

TRABZONSPOR SEVGİSİNİN YAŞATILMASI İÇİN
Yarışmaya müracaatlar 25 Kasım- 16 Aralık 2019 tarihleri arasında Ortahisar Belediyesi´nin Trabzon Tarih Müzesi´ne yapılabilecek. Yarışmanın finali 16 Ocak 2020 tarihinde Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Atatürk Kültür Merkezi´nde saat 18.00´da taraftar gruplarının katılımıyla gerçekleştirilecek. Finale kalan 6 eser, TRT Çok Sesli Korosu tarafından seslendirilecek. Yarışmaya katılan eserler, içinde Trabzonspor´un efsane futbolcularının ve gazetecilerin yer aldığı 13 kişiden oluşan jüri tarafından değerlendirilecek.

BAŞVURALAR ŞAHSEN YAPILACAK
Yarışmaya katılım şartları şu şekilde belirlendi:
Yarışmacılar eserin kendilerine ait olduğunu  Ortahisar Belediyesi tarafından hazırlanan belgeye imza atarak beyan etmiş olacağından şartnameyi de kabul etmiş sayılacak. Her yarışmacı en fazla iki eserle yarışmaya katılabilecek. Seslendirilmiş CD veya flash ile de müracaat edilebilecek. Yarışmaya katılacak eserlerin hiçbir yayın kuruluşunda yayınlanmamış olması gerekiyor. Ödül alan eserler Ortahisar Belediyesi tarafından belirlenen orkestra ve sanatçılar tarafından seslendirilebilecek. Dereceye giren ilk üç eser ile mansiyon ödülü alan üç eserin yayın ve telif hakları Trabzonspor A.Ş. ve Ortahisar Belediyesi´ne ait olacak.  Başvuralar şahsen yapılacak. Posta veya kargo aracılığıyla yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

BİRİNCİYE 30 BİN TL ÖDÜL
Yarışmada birinciye 30.000 TL, ikinciye 15.000 TL ve üçüncüye de 8.000 TL para ödülü verilecek. Yarışmada 4. 5. ve 6. olanlara ise mansiyon ödülü olarak 2.000 TL verilecek. Yarışmaya katılmak isteyenlerin, (0462) 231 90 58 nolu telefondan bilgi alabilecekleri bildirildi.