TRABZON KUŞ YUVALARIYLA DONATILIYOR

TRABZON KUŞ YUVALARIYLA DONATILIYOR

TRABZON KUŞ YUVALARIYLA DONATILIYOR

Doğal yaşama katkıda bulunmaya özen gösteren Trabzon Büyükşehir Belediyesi, şehrin her köşesindeki ağaçları kuş yuvalarıyla donatıyor.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, doğal yaşama katkıda bulunmaya gösterdiği özen doğrultusunda çalışmalarına devam ediyor.

ŞEHİR KUŞ YUVALARIYLA DOLUYOR
Bu kapsamda 2 No.lu Beşirli Mahallesi’ndeki Prof. İhsan Koz İlköğretim Okulu Müdürlüğü tarafından hazırlanan 140 adet kuş yuvası, İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekiplerince ağaçlara yerleştirildi.
Büyükşehir Belediyesi ve Prof. İhsan Koz İlköğretim Okulu iş birliğinde düzenlenen etkinlikte, kuşların keskin hava geçişlerinden korunması amacıyla okul bahçesinde bulunan ağaçlara merdivenli araç ile renkli kuş yuvaları monte edildi. Büyükşehir Belediyesinin kuşlara sıcak bir yuva temin etmek amacıyla gerçekleştirdiği etkinliğe, öğrenciler ve veliler de büyük ilgi gösterdi.

ÇALIŞMALARIMIZ SÜRECEK
Trabzon Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada; “Çevre, doğa ve hayvanların korunması için tüm gücümüzle çalışıyoruz. İnsan elinin ulaşamayacağı ve kuşların kendilerini güvende hissedebilecekleri uygun yerlere kuş yuvaları yerleştirme işlemlerimiz önümüzdeki günlerde de devam edecek. Gerek yaban hayatındaki gerekse de sokak hayvanlarını kış şartlarından korumak için yürüttüğümüz çalışmaları hız kesmeden sürdüreceğiz.” ifadeleri kullanıldı.