TRABZON SEMALARI ŞENLENDİ

Yaptıkları gösterilerle sadece ulusal değil uluslararası düzeyde de hayranları olan Türk Yıldızları, Ortahisar semalarını şenlendirdi.

TRABZON SEMALARI ŞENLENDİ

Yaptıkları gösterilerle sadece ulusal değil uluslararası düzeyde de hayranları olan Türk Yıldızları, Ortahisar semalarını şenlendirdi.

Türk Yıldızları üçüncü defa Trabzon Ortahisar´da gösteri uçuşu yaptı. Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ortahisar Belediyesi ve Trabzon Valiliği´nin birlikte organize ettiği gösteri uçuşu 7 Temmuz Pazar günü düzenlendi.

VATANDAŞIN HEYECAN VE GURURU
Toklu Mahallesi ile Ayasofya sahili güzergâhında yapılan gösteri uçuşu saat 14.30´da başlarken, gösteri uçuşu öncesinde sahilde mini konser etkinliği düzenlendi.
Türk Yıldızları´nın gösteri uçuşlarında dünyanın en seçkin timleri arasında gösterildiğini belirten Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, bütün vatandaşların gösteriyi büyük bir coşku ve gururla takip ettiğini kaydetti.

TRABZON TARİHİNİN EN KALABALIK ETKİNLİĞİ
Türk Yıldızları´nın gösteri uçuşları, Türkiye´de ve yurtdışında yüz binlerce kişi tarafından izleniyor. Türk Yıldızları´nın Ortahisar´da düzenlediği ilk gösteri uçuşunu 150 bin, geçen yıl düzenlediği gösteri uçuşunu ise yaklaşık 300 bin kişinin izlediği ifade ediliyor.
Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, meclis üyelerini konuyla ilgili olarak bilgilendirirken, Türk Yıldızları´nın 9 Eylül tarihinde İzmir´de gerçekleştirdiği gösteri uçuşundan sonra en kalabalık izleyici kitlesine sahip gösteri uçuşunun Ortahisar´da gerçekleştirildiğini söyledi.  Öte yandan, Ortahisar´daki gösteri uçuşu aynı zamanda Trabzon tarihinin en kalabalık etkinliği olarak kayıtlara geçmişti. Yüz binlerce vatandaş gösteri uçuşunu izlemek için sahil boyunu doldurmuştu.