?TRABZON OKUYOR? OKUDUĞUNU TARTIŞIYOR

?TRABZON OKUYOR? OKUDUĞUNU TARTIŞIYOR

?TRABZON OKUYOR? OKUDUĞUNU TARTIŞIYOR

KTÜ, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi´nin işbirliğinde yürütülen ?Trabzon Okuyor? projesi devam ediyor.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karadeniz Teknik Üniversitesi iş birliğinde yürütülen ?Trabzon Okuyor? projesi, tüm hızıyla sürüyor.

9´UNCU DURAK ATATÜRK KÖŞKÜ
?Gelin hep birlikte kitap okuyalım? sloganı ile hayata geçirilen ?Trabzon Okuyor? projesinin 9´uncu söyleşisi, Atatürk Köşkü´nde ?Ömer Seyfettin´den Seçme Hikâyeler? üzerine yapıldı. Söyleşiye 19 okuldan 28 idareci ve öğretmen, 300 lise öğrencisi ile çok sayıda kitapsever katıldı. Proje kapsamında öğrenciler ve öğretmenler okudukları kitaplar üzerine tartışarak, farklı bakış açılarını görme imkânı buluyor.

KİTAPSEVERLERDEN BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR
Trabzon Büyükşehir Belediyesi´nden yapılan açıklamada; ?Büyükşehir Belediyesi olarak kültür- sanat ve eğitim alanındaki çalışmalara çok önem verdiğimizi her fırsatta dile getiriyor, bu yöndeki faaliyetlerimizi hız kesmeden sürdürüyoruz. Trabzon´un tarihi ve turistik mekânlarında gerçekleştirilen ?Trabzon Okuyor? projesi ile daha önceden belirlenen yazarların kitaplarının okunması, yorumlanması ve yazar hakkındaki düşüncelerin tartışılması, başta öğrenciler olmak üzere kitapseverlerden büyük ilgi görüyor. Eğitim alanındaki bu tür projelerin ilgi görmesinden şehir adına memnuniyet duyuyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak bu yöndeki projelere destek vermeye devam edeceğiz.? ifadeleri kullanıldı.