ŞAHİN KIRTASİYE YENİ SEZONA HAZIR
Maçka´da kırtasiye sektöründe çeyrek asırdır sürdürdüğü hizmeti yeni mağazayı da ekleyerek devam ettirecek olan İşadamı Ali Şahin, yeni sezona hazır!
Tarih: 10.9.2018 11:06:49/ 1541okunma / 0yorum

ŞAHİN KIRTASİYE YENİ SEZONA HAZIR

Maçka´da kırtasiye sektöründe çeyrek asırdır sürdürdüğü hizmeti yeni mağazayı da ekleyerek devam ettirecek olan İşadamı Ali Şahin, yeni sezona hazır! 


ABD´nin ülkemize yönelik ekonomik yaptırım kararı sonrasında dolarda yaşanan dalgalanma ve yükseliş ister istemez birçok ürüne zam olarak yansırken, bu durum birçoğu ithal olan kırtasiye ürünlerini de olumsuz yönde etkiledi.

OKUL ZİLİ ÇALMADAN, ZAM ZİLİ ÇALDI
Henüz okul zili çalmadan feryat edercesine çalan ‘zam´ zili yüzünden zor günler yaşayan kırtasiye sektöründe döviz kurundaki yükselmeden dolayı yüzde 50 düzeyinde bir zamlanma olurken, bu durum kırtasiyecileri de zor durumda bıraktı.
Birçok kırtasiyeci henüz ekonomik yaptırım kararı öncesinde kapısına kilit vurmak zorunda kalırken Maçka´da ise tüm bunlara karşın cesur bir yürek olarak ortaya çıkan Şahin Kırtasiye sahibi İşadamı Ali Şahin, yeni ve daha büyük bir dükkânla yeni eğitim-öğretim sezonuna “hazırız” dedi.

MAÇKA´DA BİR DELİ YÜREK!
Kırtasiye sektörünün son yıllarda Maçka´da pek aktif olamadığını söyleyen İşadamı Ali Şahin, bundan dolayı ilçede her ihtiyaca cevap verebilecek bir yer arayışına girdiklerini belirterek ŞOK Market yanındaki mağazayı kırtasiye başta olmak üzere oyuncak ve farklı hediyelik eşyalarla dolu bir alan haline getirmek için çalıştıklarını söyledi.
Ekonomik anlamda özellikle de dövizde yaşanan bazı gelişmelerin ister istemez etki ettiği sektörde “en iyiyi en uygun fiyata” anlayışından taviz vermemeye kararlı olan İşadamı Şahin; “Son yıllarda sektörümüz Maçka´da pek aktif olamadı. Bu nedenle ilçemizde her ihtiyaca cevap verebilecek bir alanın arayışına girdik. Ekonomidekigelişmeler öncesi başlattığımız çalışmalar son dönemde dövizde yaşanan yükselmeye ve özellikle kırtasiye sektöründe ürünlerin çoğunun dövize bağlı olmasına rağmen mümkün olan en uygun fiyatları sunarak bu yıl Maçka´da üst düzeyde hizmet vermek arzusundayız.” diye konuştu.
Kırtasiye sektörünün tüm yurt genelinde ve Trabzon´da da belli sıkıntılar içerisinde olduğunu belirten Şahin, 2017 yılı içerisinde Maçka´da bu nedenle bir dükkânın kapatmak zorunda kaldığını belirtti.
İşadamı Ali Şahin; “Geçtiğimiz yılsonu itibariyle bir meslektaşımız kapatmak zorunda kaldı. Ondan dolayı ortaya çıkan boşluğu da dolduracağız inşallah.” dedi.

MALİYETLER YÜKSELDİ
Yaklaşık 6-7 aydır bir çalışma içerisinde olduklarını, 2 ay önce ise bunu neticelendirerek yeni işyeriyle ilgili sözleşmeyi hayata geçirdiklerini kaydeden Şahin, yeni yerin o zamandan bugüne kadar mevcut durumuna getirildiğini dile getirdi.
Bu süreçte özellikle dövizdeki yükselmeye bağlı olarak maliyetlerin arttığına değinen Ali Şahin; “İş başlangıcında 600 bin TL´lik bir maliyet söz konusuydu, ancak dövizde yaşanan yükselme sonrasında bu maliyet şu an için 750 bin TL´ye çıktı. Daha yapılacak düzenlemeler ve gelecek malzemeler var, bu da ister istemez maliyeti daha da arttıracaktır ancak biz her şeye rağmen halkımıza en uygun fiyatlarla hizmet sunmakta kararlıyız.” şeklinde konuştu.
Bu tür bir yere Maçka´nın ihtiyacı olduğunu, sadece kırtasiye değil, oyuncak ve modern hediyelik eşyanın da yer alacağıbir alanın ilçede ilk ve tek olacağını vurgulayan İşadamı Ali Şahin, şu ifadelere yer verdi;

“İLÇEMİ VE İŞİMİ SEVİYORUM”
“Yeni sloganımız ‘Çeyrek asırlık tecrübe´ olacaktır. Çünkü biz bu işe babamızla başladığımızda yıl 1993´tü! Yıllar içerisinde üzerine koyarak bu işi devam ettirdik. Bugün bulunduğumuz duruma geldik. İnsanların bana bu kadar masrafı neden Trabzon´da yapmıyorsun demelerine ve benim de bu işi Trabzon´da yaptığımda yaptığım yatırımı rahatlıkla geri kazanabileceğime bilmeme rağmen biz Maçka´yı tercih ettik.
Ben Maçkalıyım. Yaşadığım ilçeyi ve yaptığım işi seviyorum. Bu iş uzun yıllar bildiğim ve yaptığım bir iş. Bunu yaparken Maçka´mıza bir faydamız olsun diyerek yatırım anlamında hareket ettik.
Maçka´da herkes birçok farklı işi bir arada yürütüyor. Benim de kırtasiye sektörünün dışında çalışmalarım var. Mesela Trabzon´da Turizm alanında bir yatırımımız, turizm seyahati yönünde çalışmamız var. Ancak bu işten vazgeçemiyorum. Yıllardır bu işle uğraşıyorum ve bu işi seviyorum. Bu bende bir tutku halini aldı. Eğer bir yatırım olacaksa bu önce Maçka´ya olsun anlayışındayım. Bu ilçeye hizmet etmeyi seviyorum.

İLÇE İSTİHDAMINA ÖNEMLİ KATKI
Tüm bunları yaparken elbette her şeyin bir karşılığı var, tabii ki para da kazanıyorum. Ancak ben kazandığımı yine yaşadığım yer için harcıyorum. İlçeye istihdam anlamında katkı da sağlamaya çalışıyoruz. Bugün burada çalışacak personelle birlikte diğer işyerlerimizde olmak üzere toplam 13 kişiye istihdam sağlayacağız. Benim için bu bir gurur kaynağı aynı zamanda.
Geçen sene ki beklentilerimiz maalesef olmadı. İstediğimiz işi yapamadık. Bu sadece benimle alakalı değil sektörün geneliyle ilgili bir sıkıntıydı.
Ancak her şeye rağmen bu sezondan ümitliyim. Bu işyeri Maçka´da ilk ve şu aşamada tek olacaktır. Şu an için Maçka´da kırtasiye, oyuncak ve hediyelik eşyanın bir arada bulunduğu bu kadar geniş bir alan yok!
İlçemizde daha çok turizme yönelik hediyelikler var, bizde modern hediyelikler de var. Zaten tüm çalışmalar bittiğinde vatandaşımız bunu daha iyi görme imkânı bulacaktır.”

MAÇKA´YA BÜYÜK HİZMET
İki kat olan dükkânın üst katı ağırlıklı olarak oyuncak çeşitlerine ayrılmış durumda. Üst düzey oyuncak çeşitleriyle çocuklara daha iyi hitap edebilecek bir alan oluşturulan yeni mağazada kırtasiye ürünleri daha da geliştirildi.
Bu sezon ve sonrası için yeni mağaza sayesinde hedeflerini karşılayabilme ümidi taşıdıklarını belirten İşadamı Ali Şahin; “Maçka´da durgun olan kırtasiyecilik sektörünü açmak ve mümkün olan en uygun fiyatlarla çalışmayı ümit ediyoruz.” derken, tüm planlamaları ona göre yaptıklarının altını çizdi.
Ali Şahin; “Herhangi bir problem yaşayacağımızı düşünmüyoruz. Zaten 10-15 gün içerisinde okullar açılacak, bizler de ne olacağını daha net görme imkânı bulacağız. Ha istediğimiz gibi olmazsa da işin peşini bırakmayacağız. Biz öncelikle Maçka´ya hizmet etmeyi düşünüyoruz.” dedi.
Maçka´da birçok alanda faaliyet gösteren ancak kırtasiye sektörüne tutkuyla bağlı olan İşadamı Ali Şahin´in halen faaliyette olan kırtasiye dükkânında 2 personel çalışırken, yeni açılacak mağazada ise toplam 4 personel hizmet verecek.
Ali TİRİTOĞLU
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ŞAHİN KIRTASİYE YENİ SEZONA HAZIR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MAÇKA HEM´DEN ÖRNEK UYGULAMA
MAÇKA HEM´DEN ÖRNEK UYGULAMA
Maçka Halk Eğitim Merkezi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında, hastanede tedavi gören engelli hastaları ziyaret etti.
  Drakulayla mücadele sürüyor
Drakulayla mücadele sürüyor
Maçka ilçesi Esiroğlu mahallesindeki bir fındık bahçesinde böceğin görülmesinin ardından bahçede başlatılan ilaçlama çalışmaları ise sürüyor.
ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL EĞİTİM
ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL EĞİTİM
“Sevgi Damlalarından Sevgi Yağmurlarına Projesi” kapsamında sportif faaliyetlere erişemeyen özel çocuklar için yüzme havuzunda eğitim vardı.
Maçka Belediyesi tarafından yaptırılan Bayraktepe göz kamaştırıyor
Maçka Belediyesi tarafından yaptırılan Bayraktepe göz kamaştırıyor
15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Tepesinde ki çalışmalar tamamladı.
TÜRSAB TRABZON BAŞKANINDAN HAVALİMANI VE SÜMELA MANASTIRI AÇIKLAMASI
TÜRSAB TRABZON BAŞKANINDAN HAVALİMANI VE SÜMELA MANASTIRI AÇIKLAMASI
SÜMELA MANASTIRI NE ZAMAN AÇILACAK
98 YILLIK GURUR!
98 YILLIK GURUR!
GELECEĞİN İKBAL IŞIĞI ÇOCUKLAR!
“SÖZLERİMİZ HAYAT BULUYOR,
“SÖZLERİMİZ HAYAT BULUYOR,
TRABZON KAZANIYOR”
KÖSEOĞLU, FAS YOLCUSU!
KÖSEOĞLU, FAS YOLCUSU!
Türkiye Fas Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Köseoğlu, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Fas´a gitti!
ŞEHİR HASTANESİ´NİN YPK KARARI ÇIKTI!
ŞEHİR HASTANESİ´NİN YPK KARARI ÇIKTI!
Şehir Hastanesi ile ilgili mega müjdeyi veren AK Parti Trabzon Milletvekili Köseoğlu; “Şehir Hastanesi YPK onayından geçti!”
“HİÇBİR AYRIM GÖZETMEDEN!”
“HİÇBİR AYRIM GÖZETMEDEN!”
Polis Teşkilatı´nın 173. Kuruluş Yıldönümünde bir mesaj yayımlayan Cora, emniyet birimlerinin görevini yaparken hiçbir ayrım gözetmediğini belirtti.
Aytemiz´den istasyon yöneticilerine
Aytemiz´den istasyon yöneticilerine
“eğlendirirken öğreten eğitim”
ŞEHİTLERİN RUHLARINA MEVLİT OKUTULDU
ŞEHİTLERİN RUHLARINA MEVLİT OKUTULDU
Maçka İlçe Emniyet Müdür Vekili Ogün Algan Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 173. yıl dönümü ve 10 Nisan Polis haftası dolayısıyla Maçka Merkez Cami´inde şehitlerin ruhlarına atfen Mevlid-i Şerif okutuldu.
ARTIK NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNDE!
ARTIK NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNDE!
Pasaport ve Sürücü Belgelerine ilişkin iş ve işlemler, 2 Nisan´dan itibaren Nüfus Müdürlüklerinden yapılacak!
TRABZONSİAD KURUCU BAŞKANINI KAYBETTİ!
TRABZONSİAD KURUCU BAŞKANINI KAYBETTİ!
TrabzonSİAD Kurucu Başkanı, işadamı Reha Üçüncüoğlu´nun vefatı Trabzon iş dünyasını yasa boğdu.
Polis Otosu dereye uçtu
Polis Otosu dereye uçtu
Şehit polis memuru Yunus Çavdar için saat 14.00´de Trabzon Valiliği önünde resmi tören yapıldıktan sonra Esiroğlu Merkez Camiinde İkindi vakti kılınacak cenaze namazından sonra Yeniköy Aile Kabristanlığına defnedilecektir.
SEÇİMLER 5 NİSAN´DA YAPILACAK!
SEÇİMLER 5 NİSAN´DA YAPILACAK!
Geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklamada Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinin 5 Nisan 2018 Perşembe günü gerçekleştirileceği bildirildi.
BİLGİLERİNİ AKTARDI!
BİLGİLERİNİ AKTARDI!
Yazar Şermin Yaşar, Trabzon´da düzenlenen söyleşi programında,anne ve anne adaylarıyla, çocuklarla nitelikli vakit geçirmek konusundaki bildiklerini paylaştı.
“AYAKTA ALKIŞLIYORUM!”
“AYAKTA ALKIŞLIYORUM!”
Kadına yönelik şiddetin en az Karadeniz´de olduğunu söyleyen Milletvekili Köseoğlu; “Karadeniz erkeğini ayakta alkışlıyorum!”
Başkan Gümrükçüoğlu Taşbaşı Yokuşu esnaflarıyla bir araya geldi
Başkan Gümrükçüoğlu Taşbaşı Yokuşu esnaflarıyla bir araya geldi
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Taşbaşı Yokuşunda faaliyet gösteren esnaflarla bir araya geldi.
Trabzon basını Çalışan Gazeteciler Gününde bir araya geldi
Trabzon basını Çalışan Gazeteciler Gününde bir araya geldi
Zorlu Grand Otel´de gerçekleştirilen programda Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı (TGC) Yusuf Turgut, ilçe belediye başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, gazetelerin imtiyaz sahipleri, basın mensupları ve medya kuruluşlarının çalışanları hazır bulundu.
FETİH YENİDEN YAŞANACAK!
FETİH YENİDEN YAŞANACAK!
Anadolu Gençlik Derneği, Trabzonluları, Mekke´nin Fethi´nin kutlanacağı 31 Aralık 2017 saat: 19.00´daki etkinliğe bekliyor!
BU ÇOCUĞA DESTEK VERİN!
BU ÇOCUĞA DESTEK VERİN!
Türkiye Satranç Şampiyonasında elde ettiği başarılarla kendisine “Maçka´nın Kasparov´u” denilen genç Mert´in tek eksiği sponsor!
HUKUKSUZ!
HUKUKSUZ!
Trabzon Barosu Başkanı Sibel Suiçmez, ABD´nin Kudüs kararının uluslararası hukuka aykırı olduğunu savundu!
Biz Anadoluyuz
Biz Anadoluyuz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen “ Biz Anadolu´yuz” projesi kapsamında Şanlıurfa´dan ikinci grup kafile olarak yola çıkan misafir öğrencilerimiz Trabzon´a geldiler.
BAŞKAN KÜÇÜK ELLER İLE MARUL DİKTİ
BAŞKAN KÜÇÜK ELLER İLE MARUL DİKTİ
Akçaabat Ziraat Odası Başkanlığı tarafından uygulanan ‘´Toprak ve Tarım Sevgisi´´ projesi kapsamında Atatürk ilkokulu 3 C sınıfı öğrencileri ile Kavaklı Mahallesinde 4000 m2 kapalı alanda seracılık yapan Mesut ve Özkan GEDİKLİ seralarında öğrenciler ile dikilen marul dikimi yapıldı. Gedikli ailesi seralarında roka, maydanoz, yeşilsoğan, nane, ıspanak üretimi de yapıyor.
ÖĞRETMENLER GÜNÜ ANISINA FİDAN DİKİMİ YAPILDI
ÖĞRETMENLER GÜNÜ ANISINA FİDAN DİKİMİ YAPILDI
24 Kasım öğretmenler günü münasebetiyle Maçka İlçesi Öğütlü Mahallesi Teraziler Mevkiinde, görev yapmakta olan 310 öğretmen adına fidan dikildi
MAÇKA´DA ERKEN HASAT UYARISI!
MAÇKA´DA ERKEN HASAT UYARISI!
AYDIN, ÜRETİCİLERİ UYARDI!
Başkan Gümrükçüoğlu Maçkalı muhtarları kabul etti
Başkan Gümrükçüoğlu Maçkalı muhtarları kabul etti
KESKİN TEŞEKKÜR ETTİ
Gönüllülerden Türk Eğitim Vakfı Trabzon Şubesi´ne Ziyaret
Gönüllülerden Türk Eğitim Vakfı Trabzon Şubesi´ne Ziyaret
Trabzon Valisi Yücel Yavuz´un eşi Şengül Yavuz ve beraberinde gönül elçileri, "Türk Eğitim Vakfı Trabzon Şubesi´ni" ziyaret etti.
E-DÖNÜŞÜMÜ ANLATTILAR
E-DÖNÜŞÜMÜ ANLATTILAR
DKİB hizmet binası salonunda gerçekleştirilen toplantıda, katılımcılara Trabzon´da ihracatta e-dönüşüm anlatıldı.
İstanbul
Sağanak
Bugün
6 / 3 °C
Fırtına
Çarşamba
8 / 3 °C
Fırtına
Perşembe
9 / 5 °C
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.2810
EURO
6.0289
aa
Son Sayı
Önceki Sayılar
SAYFA EDİTÖRÜ

sayfa deneme

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:34 08:20 13:17 15:37 17:55 19:29