?Sabri Ülker Bilim Ödülü 2017?nin Son Başvuru Tarihi 1 Nisan 2017´ye Uzatıldı

Türkiye´de beslenme ve sağlıklı yaşam alanlarında çalışmalarını sürdüren Sabri Ülker Vakfı tarafından ?Beslenme, araştırma, eğitim programları ve diğer girişimleri destekleme? hedefiyle bu yıl dördüncüsü düzenlenen ?Sabri Ülker Bilim Ödülü? yarışmasına ba

?Sabri Ülker Bilim Ödülü 2017?nin Son Başvuru Tarihi 1 Nisan 2017´ye Uzatıldı

Türkiye´de beslenme ve sağlıklı yaşam alanlarında çalışmalarını sürdüren Sabri Ülker Vakfı tarafından ?Beslenme, araştırma, eğitim programları ve diğer girişimleri destekleme? hedefiyle bu yıl dördüncüsü düzenlenen ?Sabri Ülker Bilim Ödülü? yarışmasına başvurular devam ediyor. Ulusal ve uluslararası düzeyde onlarca başvuru alan ödülün teması; ?Beslenme, Metabolizma ve Toplum Sağlığı?.

 

Özellikle genç bilim insanlarını teşvik etme hedefiyle bu yıl da başvurularda 45 yaş sınırı konan ödül için son başvuru tarihi 1 Nisan 2017´ye uzatıldı.

 

 

Sabri Ülker Vakfı´nın 2014´ten bu yana düzenlediği Sabri Ülker Bilim Ödülü; akademi, endüstri ve araştırma enstitülerindeki bilim insanlarını desteklemek, teşvik etmek ve araştırmaların toplum faydasına sunulmasına destek olmak amacıyla, bu yıl dördüncü kez gerçekleşiyor. Ulusal ve uluslararası arenalarda duyurusu yapılan ve büyük ilgiyle karşılanan ?Sabri Ülker Bilim Ödülü? yarışmasının bu seneki teması ?Beslenme, Metabolizma ve Toplum Sağlığı? olarak belirlendi.

 

Son başvuru tarihi 1 Nisan 2017´ye kadar uzatılan ve genç bilim insanlarını teşvik etme hedefiyle katılım üst yaş sınırının 45 olduğu Sabri Ülker Bilim Ödülü yarışmasına tamamlanmış projelerle ve sadece İngilizce başvuru yapılabiliyor.

 

Dünya çapında üne sahip, alanında uzman bilim insanlarının katılımıyla düzenlenecek ödül töreni, 4 Mayıs 2017 tarihinde Sabri Ülker Vakfı tarafından düzenlenen ?4. Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Zirvesi?´nde gerçekleşecek ve genç bir bilim insanı daha, hayata geçirdiği bilimsel projesiyle 100 bin TL´nin sahibi olacak.

 

 

Sabri Ülker Bilim Ödülü Bilim Dünyasını İstanbul´da Buluşturuyor!

2016 Sabri Ülker Bilim Ödülü´nü, çalışmalarına ABD´de Rockefellar Üniversitesi´nde devam eden Yrd. Doç. Dr Kıvanç Birsoy ve ekibi kazanmış ve ödülünü İstanbul´da düzenlenen törende 2012 Nobel Kimya Ödülü sahibi Brian Kobilka´dan almıştı. Türk bilim dünyasının parlayan yıldızlarından Yrd. Doç. Dr. Kıvanç Birsoy ve ekibi ödüle, ?DNA-Barkodlama Teknolojisi? yöntemi ile kanser ile savaşta yeni, sürdürülebilir ve ekonomik tedavi yöntemlerinin keşfine ışık tutan projesiyle layık görülmüştü.

 

Bilim dünyasını İstanbul´da buluşturan Sabri Ülker Bilim Ödülü, 2017 yılı için de bilim insanlarının başvurularını bekliyor. Genç bilim insanlarını ve bilimsel araştırmalarını teşvik amacıyla düzenlenen yarışmaya Türkiye ve dünyadan akademi, endüstri ve araştırma enstitülerinden bireysel ya da ekip olarak başvuru yapılabiliyor.