ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL ETKİNLİK

ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL ETKİNLİK

ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL ETKİNLİK

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, özel gereksinimli bireylere yönelik yürüttüğü faaliyetleri hız kesmeden sürdürüyor.

Sadece önemli günlerde değil, her fırsatta özel gereksinimli bireylere yönelik çeşitli etkinlikler düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, bu yaklaşımı ile takdir görüyor. 

ÖZEL ETKİNLİK VE SÜRPRİZ DOĞUM GÜNÜ
Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından Engelsiz Ballim Cafe’de çalışan özel gereksinimli bireylere yönelik Ebru sanatı ve ahşap boyama etkinliği düzenlendi. Ayrıca program sırasında Nidanur ve Kaan isimli çocuklara sürpriz doğum günü kutlaması organize edildi. Ailelerin de katıldığı etkinlikte özel gereksinimli bireyler, hem el becerilerini sergiledi hem de eğlenceli anlar yaşadı. Bu tür etkinliklerin çocuklarının mutluluğu için çok önemli olduğunu belirten aileler, kendilerine karşı gösterdiği hassasiyet nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’na teşekkür ettiler.

ÖNLERİNDEKİ ENGELLERİ KALDIRIYORUZ
Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada; “Özel gereksinimli bireylerimizin hayatın her alanında yer alması için yoğun çaba sarf ediyoruz. Engelli vatandaşlarımızın engelsiz yaşayabilmelerini sağlayacak şartları oluşturmak önceliklerimiz arasında. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren tüm çalışmalarımızı bu sorumluluk bilinciyle gerçekleştiriyoruz. Düzenlediğimiz etkinliklerle özel gereksinimli bireylerimizin sosyalleşmelerini, kendilerine olan güvenlerinin artmasını ve imkan verildiğinde ne kadar yetenekli olduklarını göstermeyi amaçlıyoruz. Onların yüzünün güldüğünü görmek bizim için her şeyden önemli” ifadeleri kullanıldı.