ÖNCE KARANTİNA SONRA MASKE

ÖNCE KARANTİNA SONRA MASKE

ÖNCE KARANTİNA SONRA MASKE

Trabzon’da normalleşme adımlarının atıldığı günlerde tedbirler rafa kalkınca, önce karantina uygulamaları geri döndü sonra maske takmak zorunlu hale geldi.

Son dönemde Korona virüs vakalarının arttığı Trabzon’da çeşitli ilçe ve mahallelerde karantina uygulamaları yeniden başlatılırken, il genelinde de dünden itibaren maske takma zorunluluğu getirildi.

KARANTİNA GERİ DÖNDÜ
Trabzon’da son dönemde Korona virüs vakalarının artmaya başlaması ile birlikte karantina uygulamaları da yeniden uygulanmaya başlandı. Covid-19 vakalarında görülen artış dolayısıyla Araklı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile ilçeye bağlı Taşönü Mahallesi’nin tamamında; Çaykara ilçesinin Işıklı Mahallesi Değirmen Sokak Sultan Murat Apartmanı ile Şahinkaya Mahallesi Gülveren Sokak Küme Evleri’ndeki 6 hanede karantina uygulamasına gidildi. Yine Of ilçesinde Keler Mahallesi Sağlık Evi mevkisindeki 4 hanede karantina uygulanmasına başlanırken, Trabzon Valiliği bir açıklama yaparak il genelinin tamamında maske takma zorunluluğu getirdi.

ÇOĞUNLUK ZORUNLULUĞA UYDU
İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun kararının ardından 22 Haziran pazartesi Trabzon’da polis ekipleri şehrin kalabalık ve işlek noktalarında yaptıkları denetimlerde maske ve sosyal mesafe konusunda uyarılarda bulundu. Atatürk Alanı’nda yapılan denetimlerde polis ekipleri, tıbbi maskeyi usulüne uygun takmayan vatandaşları ve banklarda sosyal mesafeye dikkat etmeden oturanları uyarırken, vatandaşların çoğunlukla maske takma zorunluluğuna uyduğu gözlendi.

TAKMAYANLARI UYARDILAR
Yapılan denetimlerde bir vatandaş il dışından geldiği için maske takmadığını belirtirken polis ekipleri kendisinden en yakın eczaneden maske alıp takmasını istedi. Eczaneden aldığı maskeyi takan vatandaş yoluna devam ederken vatandaşlar yapılan denetimlerden memnun olduklarını söylediler.
Diğer taraftan polis ekipleri araçlarla vatandaşların korona virüse karşı dikkatli olmaları, maske takıp sosyal mesafe ve el hijyenine uymaları konusunda megafonla anonslar yaptı.