MAÇKALIYI DUYGULANDIRAN JEST

MAÇKALIYI DUYGULANDIRAN JEST

MAÇKALIYI DUYGULANDIRAN JEST

Başkan Zorluoğlu’nun Ankara’dan gelen talebi Maçka’da hayata geçirmesi duygulandıran bir jeste dönüştü.  

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Anneler Günü’nde ayrı kaldığı annesine çiçek göndermek isteyen Maçkalı gencin talebini yerine getirdi.

ANKARA’DAN GELEN TALEP MAÇKA’DA HAYATA GEÇİRİLDİ
Ankara’da yaşayan Barış Yılmaz isimli genç, koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan şehirlerarası seyahat ve 2 günlük sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle memleketi Trabzon’a gelemedi. Maçka ilçesi Yazlık Mahallesi’nde yaşayan annesi Elmas Yılmaz’ın Anneler Günü’nü kutlamak isteyen Yılmaz, sosyal medya üzerinden Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’na ulaştı.

ÇİÇEK GÖNDERMEK İÇİN YARDIM İSTEDİ
Kovid-19 nedeniyle Trabzon’a gelemediğini ve annesini göremediğini belirten Yılmaz, çiçek göndermek için birçok firmaya sorduğunu ancak annesinin yaşadığı mahalleye kurye hizmeti verilmediğini dile getirdi. Yılmaz mesajında; “Sizin yardımlarınızla en azından bir çiçek göndermek istiyorum. Umarım mesajımı görür ve yardımcı olursunuz.” ifadesine yer verdi.

ZORLUOĞLU’NUN TALİMATIYLA ÇİÇEK ULAŞTIRILDI
Bunun üzerine Başkan Zorluoğlu, Barış Yılmaz’a cevap yazarak annesinin adres ve telefon bilgisini istedi. Zorluoğlu’nun talimatıyla Büyükşehir Belediyesi görevlileri, Elmas Yılmaz’a Anneler Günü’nde çiçek ve hediye ulaştırdı. Barış Yılmaz, sosyal medya hesabından annesinin çiçekle fotoğrafını paylaşarak, Başkan Zorluoğlu başta olmak üzere yardımcı olan herkese teşekkür etti.