MAÇKA İÇİN ANLAMLI BİR OPERASYON DAHA

MAÇKA İÇİN ANLAMLI BİR OPERASYON DAHA

MAÇKA İÇİN ANLAMLI BİR OPERASYON DAHA

Trabzon Emniyet Müdürlüğü’nün geçtiğimiz haftalarda düzenlediği ve Maçka’da görevliyken şehit olan polis memurları adına yaptığı operasyonlar devam etti.

Trabzon Emniyet Müdürlüğü 2 yıl önce Trabzon’un Maçka ilçesinde uyuşturucu taşıyan bir aracı takipteyken dereye uçan otomobilde hayatını kaybeden şehit polis memurları Yunus Çavdar ve Mehmet Ayan’ın adını düzenlediği uyuşturucu operasyonlarında yaşattı.

OPERASYONLAR MAÇKA ŞEHİTLERİ ADINA
Trabzon Emniyet Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekipleri, uyuşturucu taşıyan bir aracı takip ederken 2 yıl önce Trabzon’un Maçka ilçesinde dereye uçan otomobilde hayatını kaybeden şehit polis memuru Yunus Çavdar’ın ardından aynı kazada şehit olan Mehmet Ayan’ın adına da uyuşturucu operasyonu düzenledi.

ÇOK SAYIDA UYUŞTURUCU MADDE ELE GEÇİRİLDİ
Trabzon Emniyet Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekipleri, uyuşturucu taşıyan bir aracı takip ederken 2 yıl önce Trabzon’un Maçka ilçesinde dereye uçan otomobilde hayatını kaybeden şehit polis memuru Yunus Çavdar’ın ardından aynı kazada şehit olan Mehmet Ayan’ın adına da uyuşturucu operasyonu düzenledi. Narkotik Timleri operasyonda 7 kişiyi gözaltına alırken, çok sayıda uyuşturucu madde de ele geçirildi.

ŞEHİTLER OPERASYONLARDA YAŞIYOR
Trabzon’un Maçka ilçesinde, içerisinde uyuşturucu madde bulunduğu ihbarı yapılan şüpheli bir aracı takibe alan polis otosu 21 Mart 2018 gecesi takip sırasında Çatak Köprüsü mevkiinde dereye uçmuştu. Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü kadrosunda görevli polis memuru Yunus Çavdar ve Mehmet Ayan şehit olurken, İzzet Kazaz hafif yaralı olarak kazadan kurtulmuştu.

İLK OPERASYON YUNUS ÇAVDAR ADINA
Kazanın üzerinden geçen 2 yıl sonra Trabzon Emniyet Müdürlüğü ekipleri anlamlı 2 operasyona imza attı. İlk operasyon geçtiğimiz hafta sonu şehit polis memuru Yunus Çavdar adına gerçekleştirildi. Trabzon Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 16 şüpheli şahsa yönelik yürütülen 6 aylık çalışma kapsamında toplamda bin 235 gram esrar maddesi, 130,5 adet ecstacy hap, 105 adet lyrica hap ve 15,54 gram metamfetamin madde ele geçirildi. Uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 85 bin 530 TL para ile ele geçirilen 15 kişi çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İKİNCİ OPERASYON MEHMET AYAN ADINA
Narkotik Timleri bu operasyonun ardından bu kez aynı kazada hayatını kaybeden diğer polis memurunun adını verdikleri 2. bir uyuşturucu operasyonuna imza attı. Mehmet Ayan’ın isminin verildiği operasyonda uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti suçundan aranan 7 şüpheli şahsa yönelik yürütülen uzun süreli çalışma neticesinde çok sayıda skunk esrar maddesi, ecstacy hap, kubar esrar ile bonzai maddesi ele geçirildi. Operasyon sonunda gözaltına alınan 6 kişiden 5’i tutuklandı, 1 kişi de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.