MAÇKA MÜFTÜLÜĞÜNDEN SOSYAL PROJELER

Bünyesinde kurduğu Gençlik Komisyonu ile halka daha yakın olmayı amaçlayan Maçka Müftülüğü, özellikle gençlere yönelik projeler üretiyor.

MAÇKA MÜFTÜLÜĞÜNDEN SOSYAL PROJELER

Bünyesinde kurduğu Gençlik Komisyonu ile halka daha yakın olmayı amaçlayan Maçka Müftülüğü, özellikle gençlere yönelik projeler üretiyor.


Diyanet İşleri Başkanlığı Maçka Müftülüğü bünyesinde kurulan Gençlik Komisyonu, İlçe Müftü Vekili Muhammet Suiçmez ve Gençlik Komisyonu Başkanı Hüseyin Çiçek ile komisyon üyeleri; Burhan Yıldız, Sait Topçu, Mustafa Cihan, Emrah Kaya ve Ömer Turan´dan oluşan heyetle gazetemiz Maçka Haber´i ziyaret etti.

GENÇLERE REHBER OLACAK
Resmi bir kurum olarak din işlerini yürütmekle görevli olan Diyanet İşleri Başkanlığı Maçka İlçe Müftülüğü, topluma rehber olma görevinin yanı sıra, bünyesinde kurduğu Gençlik Komisyonu ile de özellikle geleceğimiz olan gençlerin milli ve manevi yönden korunmasını sağlamayı amaçlıyor.

CEVAPSIZ SORU KALMAYACAK!
Çalışmaları hakkında gazetemiz imtiyaz sahibi Duygu Karahasanoğlu ve Sayfa Sekreteri Fatma Karahasanoğlu´nu bilgilendiren Maçka Müftülüğü Gençlik Komisyonu Başkanı Hüseyin Çiçek, özellikle dış mihrakların kuşatması altında olan gençlere rehber olup kafalarında oluşan sorulara cevap aramayı amaçladıklarını ifade etti.

?İNSANLARA DAHA YAKIN OLACAĞIZ?
Bunun yanı sıra, Komisyon olarak okul ziyaretleri, kamu kurum ve kuruluşları ile hasta ziyaretlerine ağırlık vermeyi planladıklarını belirten Çiçek, okullarda oluşturacakları okul sorumluları vasıtasıyla özellikle gençlerin sorularına cevap aramayı amaçladıklarını belirtti.
Huzur ve Sevgi Evleri çalışması ile insanlara daha yakın olmayı amaçladıklarını dile getiren Maçka Müftülüğü Gençlik Komisyonu Başkanı Hüseyin Çiçek, bunun dışında köy ve şehir mezarlıklarının ziyareti ve imarı, şehit yakınlarını ziyaret gibi eylemlerde bulunacaklarını kaydetti.