Maçka Belediye Başkanı ve AK Parti Maçka Belediye Başkan Adayı Koçhan hedef gösterdi
DURMAK YOK HİZMETE DEVAM
Tarih: 18.3.2019 16:46:27/ 355okunma / 0yorum

Maçka Belediye Başkanı ve AK Parti Maçka Belediye Başkan Adayı Koçhan hedef gösterdi

 

DURMAK YOK HİZMETE DEVAM

 

AK Parti Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan, yaptıkları ile ve yeni projeleri ile Maçka´ya daha iyi hizmet edeceğini ifade etti. İşte Başkan Koçhan´ın açıklamaları;

 

BÜYÜK İŞLER YAPTIK

5 yıl, su gibi çok hızlı geçen bir dönem oldu. Türkiye´nin genel siyasetine baktığımızda 30 Mart 2014 seçimi ile 31 Mart 2019 seçimleri arasında toplamda 7´inci seçim olacak. Birde 15 Temmuz hain darbe girişimini düşündüğümüzde Türkiye´nin 40 yıllık siyasi hayatında olacak işler hızlandırılmış bir şekilde 5 yılda gerçekleşti. Bu 5 yıl mücadele ile hızlı bir şekilde geçti. Bizim için beş yılda fırsat yaratarak belediyecilik hizmetlerini gerçekleştirmek ile geçti. Biz hiçbir şekilde ayrıştırma, kutuplaşma siyaseti yapmadık. Hizmet siyaseti yaptık. Maçka, bir birileri ile kardeş olan komşu olan insanlardan oluşan yaklaşık 25 bin nüfuslu bir ilçe. Onun için Maçka´da önemli olan hizmet siyaseti yapmaktı. Biz bu 5 yılda hizmet siyasetini başardığımıza inanıyorum.

 

KALFALIK DÖNEMİ

Biz 30 Mart 2014´de yola çıktığımızda ‘Hayaller gerçek olacak´ diyorduk. 75 Mahalle 75 proje kitapçığı gibi ciddi bir proje kitapçığı ortaya koymuştuk. Bunu da ev ev dolaşarak tek tek vatandaşlarımıza teslim etmiştik ve demiştik ki; ‘Bunları atmayın saklayın, zaman hızlı geçer. Bizde size hesap veririz´ Bugünde ‘Hayaller Gerçek oluyor´ adlı 104 sayfalık, hesap vereceğimiz kitapçığımızı yaptık. Bu kitapçıkta hangi projelerimizi vaat edip yaptığımızı, hangi projelerimizin devam ettiğini, proje kitapçığında vaat etmeden yaptıklarımız ve yeni dönemde de hayal ederek yapacaklarımızı ortaya koyduğumuz bir kitapçık oldu. Bu kitapçık ile daha tecrübe kazanarak Büyükşehir olmamızla birlikte eksiklerimizi, aksattığımız noktalarımızı daha iyi gördük. Yani çıraklık dönemimizi atlatarak kalfalık dönemimizde güzel bir kitapçık ortaya koyduk. Teşkilatımız ile bu kitapçığımızı ev ev vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. Vatandaşlarımız ‘ne yaptığınız?´ dediğinde bizde ‘Buyurun yaptıklarımız ve yapacaklarımız burada´ diyoruz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı olduğunu gösteren kitapçık oldu.

 

KENDİ KAYNAĞIMIZI YARATTIK

Biz göreve başladığımızda ilk bir yıllımızı eski borçları temizlemek, belediyede yeni bir sistem kurmak ile geçirdik. 2015 yılında projelerimizi bir bir hayata geçirmeye başladık. Bu süreçte de 8 milyon gibi bir borcu ödedik. Şu anda ise 3 milyon gibi bir borcumuz var. Bu borçlarda vergi, SSK gibi devlete olan borçlardır. Bunlarda İller Bankasında yapılandırılarak ödenmektedir. Öncelikle biz dersimize iyi çalışmıştık. Kendi kaynaklarımızı kısa sürede iyi bir şekilde üretebildik. Birçok projede yap işlet devret modelini kullandık. Kendimiz yaptık, sattık, oradan aldığımız paralar ile alan düzenlemeleri yaptık. Kısacası AK Parti Belediyeciliğin kurucusu olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ı örnek alarak bizde bu işleri başarabildik. Göreve geldiğimizde hiç kira geliri olmayan Maçka Belediyesi bugün yap işlet devret modeli ile 1 TL harcamadan yılda 400 bin liraya yakın kira geliri olan bir belediye haline geldi.


İKTİDARIN GÜCÜNÜ KULLANDIK

Biz vatandaşlarımıza Hükümet AK Parti, Büyükşehir AK Parti, yerelde de AK Parti´ye destek verin. Bu size hizmet olacak dönecek diyorduk.  Sürekli seçim olmasına, hükümet sistemini değişmesine rağmen AK Parti´nin en genç aynı zamanda en eskilerinden biri olarak Hükümetimiz ve bakanlarımızdan her zaman destek aldık. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu´nun yol ve afet konularında bizlere oldukça destekleri oldu. Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak´ın asfalt konusunda destekleri oldu. Ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığında, Çevre Komisyonu Başkanımız da Sayın Muhammet Balta her zaman bizlere ve Maçka´mıza her zaman destek oldular.

 

SAMİMİYETİ ASLA KAYBETMEDİK

Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi ‘Yılmadan, Yorulmadan, Durmadan´ çalışırsanız her şeyi başarırsınız. Teşkilatınız ile bir olacaksınız. İnanmış insanlar ile beraber yola çıkacaksınız. Yapacaklarınızı anlatacaksınız. Dedikodudan, fitnede uzak duracaksınız. Kısacası laf değil iş üreteceksiniz. Biz laf değil iş ürettik. Asla vatandaşımızı kandırmadık. Olacak işi olur dedik. Olmayacak işe de bundan dolayı yapamayacağız dedik. Ama samimiyetimizi asla kaybetmedik.

 

YENİ YAŞAM ALANI

Eskiden burada insanların hastaneye gitmek için veya Maçka´ya gidebilmeleri için bir köprü bile yoktu. Yıkık dökük bir alandı. Güzel bir proje ortaya koyduk. Üstelik belediyeye de kaynak bile kazandığımız bir proje gerçekleştirdik. 3 dükkan yaparak sattık ve oradan aldığımız gelir ile burada kamelyaların olduğu, vatandaşlarımızın burada çaylarını içebileceği, karşı tarafına da Oyuncakistan diye isimlendirdiğimiz biri büyük olmak üzere iki adet oyun parkı kurduk. Güzelde bir kafeterya projede ilçemize kazandırdık. Güvenli bir şekilde araç trafiği olmadan çocuklarımızın bisikletlerine binebildiği, kadınlarımızın rahat gezebildiği alan oluşturduk. Yaptığımız köprü ile de hastanemizi Maçka´ya bağlamış olduk. Köprünün ismini de Erkan Ocaklı köprüsü koyduk. Adnan Menderes Parkı ile hiç olmayan bir yerden yaşayan bir alan oluşturduk.

 

TARİH EN BÜYÜK YOL YATIRIMI

2014 yılında Maçka Belediyesi´nin 4 mahallesi vardı. 6 bin nüfusu olmak üzere toplamda 50 kilometre kare bir alanda belediye hizmet yürütüyordu. Büyükşehir olduktan sonra Maçka sadece Trabzon´un yüz ölçümünün %21´ne sahip olan 1000 kilometre kare alanı kaplayan, 3600 km yol ağı olan devasa bir ilçe olduk. Nüfusumuz 26 bin oldu. Ama gelirler artmadı. Hizmet alanı artmasına rağmen gelir artmadı. Biz buna rağmen kendimiz bir parke tesisi kurduk. Bugüne kadar da 150 bin metrekare parke ürettik. Toplam maliyeti ise 4,5 Milyon. Bunun yanında 4 yıl gibi kısa sürede 85 bin merteküp beton çalışması gerçekleştirdik. Bunun toplam maliyeti ise 25 Milyon. Asfalt çalışmalarında ise bugüne kadar 71 bin ton asfalt, 21 Milyon karşılığı var. Yani 50 milyona yakın yol çalışması gerçekleştirdik. Yaptığımız bu çalışma ile ana yolu beton veya asfalt olmayan hiçbir mahallemiz kalmadı.

KURU BETON TESİSİ KURACAĞIZ
Yol çalışmaları ile ilgili istediğimiz yerde değiliz. Ama edindiğimiz tecrübe ile yeni projelerimizden bir tanesi Maçka Belediyesi olarak kendimiz de bir kuru beton tesisi kuracağız. Çünkü 2018 yıldan 15 milyonluk yol çalışması gerçekleştirdik. Bu da 50 kilometre yol ediyor. Ama kuru beton tesis ile 15 milyonluk çalışma gerçekleştirirsek 150 kilometrelik yol çalışması yapabileceğiz. 3600 km´lik yol ağını düşündüğümüzde bu da bize müthiş bir avantaj sağlayacak. Ara yolların problemlerini böylece çözeceğiz.


 

DOĞAL GAZ VE TARİHİ SOKAK

Doğalgaz yetkilileri ile görüştük ve Şehit Halit Avcı caddesinde 2018 yılı ödeneği ile belediyemize kadar olan kısmını tamamladık. Doğalgaz çalışması ile birlikte tarihi bir cadde oluşturacağız. Doğalgaz çalışmaları da sadece Şehit Halit Avcı caddemizle sınırlı değil. 2019 Mayıs ayından itibaren de Maçka merkezde çalışmalarımız devam edecek. Şunu rahatlık ile söyleyebilin 2019 kışında Maçka´da her doğalgaz yakabilecek hale gelecek. Doğal kazıları yapılmışken o caddemizi düzenleyerek bir uzun sokak gibi tarihi bir cadde oluşturalım dedik. Orman İşletme müdürlüğümüzden başlayarak Ziraat Bankası önüne kadar olan alanda kaldırım çalışmamız devam ediyor. Caddemizde ki trafiği tek şeride düşürdük. Tarihi bir ışıklandırma çalışmasını da gerçekleştireceğiz. Vatandaşlarımızın orda yürüyüş yapabilecekleri, kafelerde oturabilecekleri bir alan yapacağız. Bununla da yetinmeyerek Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum´un bize verdiği destek ile birlikte Şehit Halit Avcı Caddesinde yer alan tüm binalarımızı ücretsiz bir şekilde kaplayacağız. Tek renk olarak tarihi bir cadde oluşturacağız. Bu Maçka için önemli ve örnek projelerden bir tanesi olacak.

 

KAPALI PAZAR YERİ VE OTOPARK

Kapalı Pazar yeri ve otopark ihalemizi 11 Şubat 2019 tarihinde gerçekleştirdik. Belediyemizin yaptırdığı Şehit Eren Bülbül Camimizin karşısında ki alanda toplamda 6 kat olmak üzere Çarşamba günleri kapalı Pazar yeri vazifesi görecek, diğer günlerde yaklaşık

400 araçlık bir otopark hizmet verecek. Buda Maçka merkezde ki trafik sorununu çözmeniz anlamına geliyor. Yer tesliminin ardından 240 sonra Kapalı Pazar yeri ve Otoparkı ilçemize kazandırmış olacağız. Yeni projemizde ise Maçka´mızın girişinde ki 3582 metrekarelik bir alanda dini tesis ve ticaret alanı oluşturacağız. Büyükşehir Belediyemizin desteği ile birlikte imar planımıza işledik. Bu projede yaklaşık 4 metre yüksekliğinde ki 3000 metrekarelik bir otopark daha ilçemize kazandıracağız. Yeter mi? Yetmez. Bunun yanında beş yıldız kentsel dönüşüm projesi ile altında 10.000 bin metrekareye sahip otopark olacak. Bu çalışmalar ile ilçemizde 20 bin metrekarelik otopark kazandırmış olacağız. Maçka´nın önümüzde 10 yılını otopark sorununu çözmüş olacağız.

 

TRABZON´UN EN BÜYÜK MECARA PARKI

Trabzon´un en büyük macera parkının yapımını başlıyoruz. Turizm ilçesi olan Maçka´da önemli bir yatırım olacak olan Macera Parkı ile ilgili bütün çalışmalar tamamlanarak ihalesi gerçekleştirildi. Bu yıl tamamlanacak olan Macera parkında  Zipcoster, dev salıncak, insan sapanı, piknik alanları ile güzel bir tesisi Maçka´ya kazandıracağız.

 

TÜRKİYE İÇİN ÖNEMLİ BİR SEÇİM

Biz bugüne kadar halkımıza yapacaklarımızı ve yapacaklarımızı anlatarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Maçka´da dört parti seçimde yarışacak. Büyük Birlik Partisi, Saadet Partisi, İyi Parti ve CHP yani adı millet olan İlet ittifakının adayı. Milletimiz kimin kimle ittifak yaptığını bu millet çok iyi görüyor. Biz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın önderliğinde MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ile birlikte Cumhur ittifakı yapıyoruz. Bizim muhafazakar ve milliyetçi insanların bir araya gelerek yaptığı bir ittifak. Karşımızda da benzemezlerin yaptığı bir ittifak. Siyasi görüş ve taban olarak benzemezler ittifakı.  Bu yerel çok önemli bir seçimdir. Bu bir yerel seçimden daha fazlasıdır. Liderlerimizin dediği gibi bu bir beka seçimidir. Biz bu milletin ta kendisiyiz. Bu millete en iyi hizmet edecek olan kadrolar yine biziz. Büyükşehir Belediyemizde sayın Murat Zorluoğlu´nun tecrübesi, bilgi birikimi, güçlü hükümetimiz ile birlikte bizlerde çıraklık döneminin ardından kalfalık dönemimizde daha ustaca Maçka´mıza daha iyi hizmet edeceğiz. Sıkmadık el, çalmadık kapı bırakmayarak Maçka´daki tüm vatandaşlarımızı kucaklayarak yüksek bir oyla hizmete devam edeceğiz.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TCG KALKAN (P-331) TRABZON LİMANINDA
TCG KALKAN (P-331) TRABZON LİMANINDA
TCG KALKAN (P-331) Hücumbotu Komutanı Dz. Yrb. Akın Arıdıcı, Vali Ustaoğlu´nu makamında ziyaret etti.
BAYAN MUHTAR ADAYI 7/24 DİYOR
BAYAN MUHTAR ADAYI 7/24 DİYOR
Maçka Güney Mahallesi için adaylığını açıklayan Nejla Şimşek; “7 gün 24 saat telefonum açık olacak!” diyor.
Kalemini al, kitabını oku
Kalemini al, kitabını oku
Maçka Müftülüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen ‘kalemini al, kitabını oku´ projesi hayata geçirildi
          Mecliste dostluk buluşması
Mecliste dostluk buluşması
Mecliste dostluk buluşması
Osmanlı Haftası coşkuyla kutlandı
Osmanlı Haftası coşkuyla kutlandı
Osmanlı Devletinin kuruluşunun 720´inci yıldönümü Trabzon´da düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.
UĞUR MUMCU (1942-1995)
UĞUR MUMCU (1942-1995)
Uğur Mumcu, annesi Nadire Mumcu, babası Tapu Kadastro memuru Hakkı Şinasi Bey. Uğur Mumcu, 22 Ağustos 1942 tarihinde, Kırşehir´de, dört kardeşin üçüncüsü olarak dünyaya geldi.
“MAÇKALILARIN DERTLERİ BİTECEK”
“MAÇKALILARIN DERTLERİ BİTECEK”
Maçka merkezde esnaf ziyaretlerini tamamlayan CHP Maçka Belediye Başkan Adayı Musa Turan, emekçi pazarcılara kapalı alan sözü verdi.
Karne Öncesi “Ali´nin Enerji Serüveni”
Karne Öncesi “Ali´nin Enerji Serüveni”
Çoruh Edaş Maçka Şefi Coşkun Eyüboğlu, karne önce ilköğretim okullarına ‘Ali´nin Enerji Serüveni adlı dergi dağıttı
“İKİ ÜLKE İLİŞKİLERİ GELİŞTİRİLECEK”
“İKİ ÜLKE İLİŞKİLERİ GELİŞTİRİLECEK”
“İKİ ÜLKE İLİŞKİLERİ GELİŞTİRİLECEK”
ENGELLİ OLMAK BİR SEÇİM DEĞİLDİR
ENGELLİ OLMAK BİR SEÇİM DEĞİLDİR
ENGELLİ OLMAK BİR SEÇİM DEĞİLDİR
“DOST ÜLKE İLE İLİŞKİLER GELİŞMELİ”
“DOST ÜLKE İLE İLİŞKİLER GELİŞMELİ”
“DOST ÜLKE İLE İLİŞKİLER GELİŞMELİ”
Dev yatırım hızla ilerliyor
Dev yatırım hızla ilerliyor
Trabzon Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü adına Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yapımı sürdürülen Trabzon İçme Suyu İsale Hattı ve 1. Düzey Depolar İnşaatı ile Atasu Barajı´ndan Ortahisar ilçesinin 51 mahallesine içme suyu taşıyan ana isale hatları, 1. düzey içme suyu depoları ve terfi merkezleri yenileniyor.
“MÜMİNLER ANCAK KARDEŞTİR”
“MÜMİNLER ANCAK KARDEŞTİR”
2019 yılının hayırlara vesile olmasını dileyen Başkan Genç, Müslümanların savaşlarla birbirine kırdırıldığını belirterek, barış ve dostluğa vurgu yaptı.
Miniklerden Yerli Malı kutlaması
Miniklerden Yerli Malı kutlaması
Ce-Zi-Ne Kardeşler İlkokulu 1/C sınıfı öğrencileri Tutum, Yatırım ve Türk Malları (Yerli Malı) Haftasını sınıflarında kutladı
FİRMALAR BİLGİLENDİRİLDİ
FİRMALAR BİLGİLENDİRİLDİ
Yurt dışına açılmak isteyen firmalar Avrupa İşletmeler Ağı uzmanları Türker Metin Onur ve Elif Duman tarafından bilgilendirildi.
TRABZONLU İŞADAMLARI ACARİSTAN´DA
TRABZONLU İŞADAMLARI ACARİSTAN´DA
Acara Özerk Cumhuriyeti´nde çeşitli temaslarda bulunan TTSO Başkanı Hacısalihoğlu; “Temaslarımız ilişkilerin devamı açısından önemli!”
KIŞ LASTİĞİ UYARISI
KIŞ LASTİĞİ UYARISI
Trabzon Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü´nden yapılan açıklamada kış lastiğinin 7 Aralık´tan itibaren zorunlu olduğu belirtildi.
GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ
GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ
GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ
ENDÜSTRİYEL AĞAÇLANDIRMA GÖRÜŞÜLDÜ
ENDÜSTRİYEL AĞAÇLANDIRMA GÖRÜŞÜLDÜ
Özel Ağaçlandırma Uygulamaları ile ilgili toplantıda konuşan Genel Müdür Karacabey; “Her bir kişinin görüşünü çok önemsiyoruz ve dikkate alacağız.”
MAÇKA HEM´DEN ÖRNEK UYGULAMA
MAÇKA HEM´DEN ÖRNEK UYGULAMA
Maçka Halk Eğitim Merkezi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında, hastanede tedavi gören engelli hastaları ziyaret etti.
ŞAHİN KIRTASİYE YENİ SEZONA HAZIR
ŞAHİN KIRTASİYE YENİ SEZONA HAZIR
Maçka´da kırtasiye sektöründe çeyrek asırdır sürdürdüğü hizmeti yeni mağazayı da ekleyerek devam ettirecek olan İşadamı Ali Şahin, yeni sezona hazır!
  Drakulayla mücadele sürüyor
Drakulayla mücadele sürüyor
Maçka ilçesi Esiroğlu mahallesindeki bir fındık bahçesinde böceğin görülmesinin ardından bahçede başlatılan ilaçlama çalışmaları ise sürüyor.
ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL EĞİTİM
ÖZEL ÇOCUKLARA ÖZEL EĞİTİM
“Sevgi Damlalarından Sevgi Yağmurlarına Projesi” kapsamında sportif faaliyetlere erişemeyen özel çocuklar için yüzme havuzunda eğitim vardı.
Maçka Belediyesi tarafından yaptırılan Bayraktepe göz kamaştırıyor
Maçka Belediyesi tarafından yaptırılan Bayraktepe göz kamaştırıyor
15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Tepesinde ki çalışmalar tamamladı.
TÜRSAB TRABZON BAŞKANINDAN HAVALİMANI VE SÜMELA MANASTIRI AÇIKLAMASI
TÜRSAB TRABZON BAŞKANINDAN HAVALİMANI VE SÜMELA MANASTIRI AÇIKLAMASI
SÜMELA MANASTIRI NE ZAMAN AÇILACAK
98 YILLIK GURUR!
98 YILLIK GURUR!
GELECEĞİN İKBAL IŞIĞI ÇOCUKLAR!
“SÖZLERİMİZ HAYAT BULUYOR,
“SÖZLERİMİZ HAYAT BULUYOR,
TRABZON KAZANIYOR”
KÖSEOĞLU, FAS YOLCUSU!
KÖSEOĞLU, FAS YOLCUSU!
Türkiye Fas Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Köseoğlu, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Fas´a gitti!
ŞEHİR HASTANESİ´NİN YPK KARARI ÇIKTI!
ŞEHİR HASTANESİ´NİN YPK KARARI ÇIKTI!
Şehir Hastanesi ile ilgili mega müjdeyi veren AK Parti Trabzon Milletvekili Köseoğlu; “Şehir Hastanesi YPK onayından geçti!”
“HİÇBİR AYRIM GÖZETMEDEN!”
“HİÇBİR AYRIM GÖZETMEDEN!”
Polis Teşkilatı´nın 173. Kuruluş Yıldönümünde bir mesaj yayımlayan Cora, emniyet birimlerinin görevini yaparken hiçbir ayrım gözetmediğini belirtti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
aa
Son Sayı
Önceki Sayılar
SAYFA EDİTÖRÜ

sayfa deneme

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1

1
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:34 08:20 13:17 15:37 17:55 19:29