KUYMAK DONDURULDU

KUYMAK DONDURULDU

KUYMAK DONDURULDU

Karadeniz mutfağının lezzeti kuymak Efsane Lezzetler Pazarlama ve Gıda Sanayi sahibi Murat Onur’un girişimleriyle dondurulmuş ürün haline geldi.

Karadeniz mutfağının önemli lezzetlerinden kuymak, Efsane Lezzetler Pazarlama ve Gıda Sanayi sahibi Murat Onur’un geliştirmesiyle dondurulmuş ürün haline dönüştürüldü.

SIRA DİĞER ÜRÜNLERDE
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu; “Dondurulmuş kuymak yerel ürünlerimizin ticarileştirilmesinde başarılı bir örnek oldu. Diğer ürünlerimizde de bu tür girişimleri bekliyoruz” dedi.

ÇOK BAŞARILI BİR TİCARİ ÖRNEK
TTSO’da düzenlenen etkinlikte donmuş kuymağın çok başarılı bir ticari örnek oluşturduğunu vurgulayan TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu; “Yerel ürünlerimizin geliştirilerek ticarileştirilmesi ekonomiye katma değer sağlıyor. Ürünü geliştiren odamız üyesi Efsane Lezzetler Pazarlama ve Gıda Sanayi Şirketi sahibi Murat Onur’u kutluyorum. Başarılı bir ticari girişimcilik örneği oldu. Benzeri çalışmaların farklı ürünler üzerinde de yürütülmesinde fayda görüyorum. Son yıllarda gıda sektöründe doğal ürünlerin ve lezzetlerin tüketicilere ulaştırılması büyük bir ticari alan oluşturdu. Karadeniz bölgesi mutfağının çok önemli bir ürünü olan kuymak bütün Türkiye’de orijinal lezzetinden taviz vermeden donmuş olarak sunulacak.” dedi.

‘HEMEN ISIT HEMEN YE’
Firma sahibi ve ürünü geliştiren Murat Onur da dondurulmuş kuymağın ‘hemen ısıt hemen ye’ sloganıyla Guymak markası adı altında önümüzdeki günlerde Türkiye çapında bir market zincirinde tüketiciyle buluşacağını söyledi.