“KURTULUŞ MİLLİ GÖRÜŞTE!”
Saadet Partisi Maçka ilçe kongresinde konuşan Araklı eski Belediye Başkanı Ümit Çebi; “Bu ülkenin bu milletin kurtuluşu Milli Görüş´tür!”
Tarih: 27.10.2017 16:54:42/ 16507okunma / 0yorum

“KURTULUŞ MİLLİ GÖRÜŞTE!”

Saadet Partisi Maçka ilçe kongresinde konuşan Araklı eski Belediye Başkanı Ümit Çebi; “Bu ülkenin bu milletin kurtuluşu Milli Görüş´tür!”

Saadet Partisi Maçka ilçe teşkilatının 6. Olağan Kongresi Maçka Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu´nda gerçekleştirildi.

TEK ADAY, TEK LİSTE
Kurulu (GİK) Üyesi Dursun Ali Düzenli yaparken, katip üyeliklere ise Ahmet Yakuphan ile Hasan Saylam getirildi.
Araklı eski Belediye Başkanı Ümit Çebi´nin de konuşmacı olarak katıldığı kongrede mevcut başkan Hikmet Aydın daha önce yapılan istişareler sonucu tek aday olurken, kongreye de tek liste ile gidildi.

ÜLKENİN KURTULUŞU MİLLİ GÖRÜŞTEDİR!
Divan teşekkülünün oluşturulması ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından bir cenazeye katılacak olması sebebiyle erkenden söz alan Araklı eski Belediye Başkanı Ümit Çebi ülkenin kurtuluşunun Milli Görüş ve Saadet Partisi´nde olduğunu söyledi.
Çebi; “Bu ülkenin bu milletin kurtuluşu Milli Görüş´tür. Sizleri meydanlarda vaatlerle kandıranların ülkemizi ne hale getirdiği ortaya çıkmıştır!” dedi.

KONJONKTÜR PARTİLERLE BU İŞ YÜRÜMEZ!
“Maçka´nın dağlarına ovalarına şu gerçeği yazalım. Maçka´nın insanına şu gerçeği söyleyelim. Bu ülkenin kurtuluşu, bu milletin kurtuluşu milli görüştür. Bunun başka çaresi yok!” diyen Araklı eski Belediye Başkanı Ümit Çebi, konjonktür partilerle bu işin yürümeyeceğini iddia etti.
Çebi, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Sizleri meydanlarda duygu yüklü konuşmalarla aldatanlar. Sizleri meydanlarda bayrakla milliyetçi duygularla aldatanların bu ülkeyi ne hale getirdiği artık görülmüştür. Bir zihniyet var bir hareket var. 1970 yılından beri ne demişse doğru çıkmış. Ne zaman bu ülkenin başına gelse ülkenin menfaati için çalışmış bir zihniyet var. O da Milli Görüş´tür! Bu milleti aldatmayan aldanmayan bir zihniyet var o da Milli Görüş, yani Saadet Partisi´dir.

ŞEREFİYLE YAŞADI, ŞEREFLİ BİR ŞEKİLDE ÖLDÜ!
Diğer siyasi partiler eylem ve söylemlerinde aldanan ve aldatan oldular. Ancak Milli Görüş sizi aldatmadı. Bakın değerli kardeşlerim. Bu ülkede 1970 yılında bir insan çıktı meydana Cennetmekân Erbakan hocam. Bu ülkenin menfaati için 1970 yılından beri bu milletin menfaati içinönünde bin bir türlü engellemelere rağmen her türlü bedeli göze alarak gece gündüz dememiş uykusuz kalmış bir lider geldi geçti bu âlemden, bu vatandan. Her zaman şerefiyle yaşadı ve şerefli bir şekilde bu dünyadan göçtü. Şimdi bazı partililer bize diyorlar ki ‘Ya hu başkan biz de Erbakan´ı seviyorduk! Ama siz hâlâ ondan bahsediyorsunuz.´ Biz de diyoruz ki tarihimizi anıyor ve anlatıyoruz ki geçmişte yaptıklarımız bugünümüze referans olsun.

YAPTIKLARIMIZ REFERANSIMIZDIR!
1974 yılında Kıbrıs´a çıkarmayı kim yaptı? İmam Hatiplilerin üniversitelere girmesinin yolunu kim açtı? Erbakan Hocam!Biz bunları anlatıyoruz ki milletimiz bunu bir referans olarak görsün. Bir işe başvuracağınız zaman size soruyorlar nerede çalıştın, ne yaptın gibi sizden referans istiyorlar. Biz de Milli Görüş olarak diyoruz ki referans olarak Tarihimizde ne olup bittiğini bilmek zorundayız. Biz birilerinin eline anket tutuşturup yoklama çeken bir zihniyet değiliz ki. Biz diyoruz ki zamanında yaptık, gene yapacağız. Bizim yaptıklarımız referansımızdır.”
Milli Görüş olarak ülkenin kalkınması noktasında farklı düşüncelerdeki siyasi partilerle çalışmalarına ve bazı engellemelere rağmen hizmet ürettiklerini kaydeden Çebi,bütün bunları halkın dimağını tazelemek için anlattıklarını ifade etti.

OLMADIK İŞLERE İMZA ATTIK!
“Bunları neden anlatıyoruz. Çünkü çok unutkan olduk. Milli Görüş bu ülkede hükümet olmasına karşın hiçbir zaman iktidar olmadı, ancak buna rağmen hizmet üretmekten de geri kalmadı. 11 aylık hükümetin sadece bir ayında adil bir dünya, yeni bir dünyanın temelini kurduk bir ayda. Bir bütçeyle yaptık. Çalmadık çırpmadık. Cumhuriyet tarihinde olmadık işlere imza attık. Bir müteahhit bir bina yaparsa ikinci binayı yapması çok kolaydır. Biz bir bina değil çok binalar yaptık tabanı sağlam. Ve şimdi Maçka´ya anlımızın akıyla geliyoruz.
Biz size ne söylemişsek yerine getirdik mi getirdik. Yine yapacağız diyoruz. Ne dedik önce ahlak ve maneviyat. Ahlak ve maneviyatımızı korumak zorundayız. Avrupa´yı karış karış geziyoruz. Teknolojik olarak zirvede ancak gençlik bitmiş. Aile diye bir kurum kalmamış, ahlak yok!

AVRUPA AHLAKİ ÇÖKÜNTÜ İÇİNDE!
Binalar var, araçlar var, para var, konfor var ancak ahlak ve maneviyat yok, huzur yok!
Şimdi Türkiye´de benzer sıkıntılar yaşanıyor. Her gün binlerce soygun, hırsızlık kapkaççılık tecavüz, cinayet, her türlü ahlaksızlık! Ahlak bitmiş. Şimdi gençlik ne diyor biliyor musunuz? Ya Rab, bir Erbakan daha gönder de bizi bu ahlaksızlık çukurlarından çekip çıkarsın. Ağır sanayi dedik mi, dedik. Yaptık mı yaptık. Şimdi üniversite gençleri iş bulamadıkları için çaresizlikten intihar ediyor. Bu ülkede iş bulamadığı için Osmanlının nesli olan evlatları Avrupa´ya gönderdik. Ne yapmak için? Avrupalının tuvaletlerini temizletmek için! Bu ülkenin şerefli insanlarına tuvalet temizlettik. Bu ülkede imkân yok muydu, kaynak yok muydu? Hayır, vardı. Ancak bu ülkedeki işbirlikçi zihniyetler bizi bu hale getirdi.”

TARIM BİTİRİLDİ!
Ülkede sanayinin olmadığını, tarımın bitirildiğini ileri süren Araklı eski Belediye Başkanı Ümit Çebi, ülkenin tarım ürünlerini hâttâ eti bile dışarıdan ithal eder hale getirildiğini söyledi.
Tüm bunların önüne geçecek ülkede yeniden kalkınma hamlesini başlatacak olan şeyin Milli Görüş olduğunu vurgulayan Çebi, milletin gerçekleri gördüğünü yeniden Saadet Partisi ve Milli Görüş´e yöneldiğini söyledi.

MENFAATİN OLDUĞU YERDE ADAM OLMAZ!
Ümit Çebi´nin ardından söz alan Saadet Partisi İl Gençlik Kolları Başkanı Sefa Aydın, Milli Görüş davasını inanarak savunduklarını belirterek; “Bizler menfaatimiz için değil ülkemizin geleceği için çalışıyoruz. Menfaatin olduğu yerde kalabalık olur, ama adam olmaz. Adam olan davasına sahip çıkar. Allah bu davada bizim ayağımızı sabit kılsın.” dedi.
Sefa Aydın, gelecek yerel seçimlerde Maçka Belediyesinin saadet partisine geçeceğini iddia etti.

İNANMADIĞIMIZ SÖZÜ SÖYLEMEYİZ!
Saadet Partisi Trabzon İl Başkanı Cevat Kurt ise 2019´daki yerel seçimlerde ilk ve öncelikli hedeflerinin Maçka olduğunu söyledi.
“Biz Milli Görüşçüler olarak inanmadığımız hiçbir sözü söylemeyiz!” diyen Kurt,Tüm Maçkalıları 12 Kasım´da Trabzon´da gerçekleşecek olan Saadet Partisi İl Kongresi´ne davet etti. İl Başkanlığının kongresinde Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu´nu Trabzon havalimanından bin araçlık konvoy ile alıp kapalı spor salonundaki kongrede 4 bin kişi ile karşılayacaklarını vurgulayan Kurt, İl kongresinin ardından tüm Trabzon genelinde yerel seçim hamlesi başlatacaklarını belirtti.
Kurt; “Bizler hazineden bir kuruş yardım almıyoruz. Helal paramızla infak ederek Milli Görüş davasını yüceltmek ve iktidar etmek için uğraşıyoruz” dedi.
Konuşmasında mevcut iktidara da göndermede bulunan İl Başkanı Kurt şunları kaydetti; “Yanlış yerde durarak doğruya gidemezsiniz. Doğru insan ve doğru lider olabilirsiniz, adaletli insan olabilirsiniz, ancak yanlış yerden doğruya gidemezsiniz. Batıyı boyayarak İslam ümmetine çözüm üretemezsiniz. Üretmeye çalışırsanız kendi ifadenizle aldanırsınız.
Erbakan hocanın ifadesiyle, Bir insan istikametinden saparsa, yanlışı doğru, doğruyu yanlış görür!”

ENGELLER KALDIRILMALI!
Kongrenin Divan Başkanlığını da yapan Saadet Partisi GİK Üyesi Dursun Ali Düzenli ise ülkenin kalkınması için üretimin şart olduğunu söyledi. Üretimin önündeki engeller kaldırılmadıkça kalkınmadan bahsedilemeyeceğini ifade eden Düzenli; “Ülkenin kalkınması için üretim hamlesi şarttır. Bunu temin etmek için de üretimin önündeki en büyük engellerden biri olan faizi ve haksız vergileri kaldırmak zorundasınız. Bunu yapmazsanız üretemez ve kalkınamazsınız. Bu ülkenin Milli Görüşe ihtiyacı var. Ülkemiz içten ve dıştan kuşatılmak isteniyor, birlik olmazsak ve bir an önce kalkınma hamlesini başlatamazsak büyük krizlere hazırlıklı olmamız gerekiyor. Aklımızı başımıza almak zorundayız” şeklinde konuştu.

BİZLER İNANDIK!
Tek aday olarak tek liste ile gittiği kongrede yeniden seçilerek güven tazeleyen Saadet Partisi Maçka İlçe Başkanı Hikmet Aydın ise son olarak söz alan isim oldu.
Kongrenin önce Maçka, sonra Trabzonve ülkemiz için hayırlı olması dileğinde bulunan Aydın; “Biz bu davaya inandık, her bedele hazır olarak ve inanarak yola çıktık. Şimdi yerel yönetimleri kazanarak başta Maçkalı kardeşlerimiz olmak üzere ülkemize Milli Görüş´ün hizmet kalitesini tattıracağız.” dedi.
Haber ve Fotoğraflar:Ali TİRİTOĞLU
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: KURTULUŞ MİLLİ GÖRÜŞTE
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Maçka AK Parti Kadın Kolları görevden alındı
Maçka AK Parti Kadın Kolları görevden alındı
Maçka AK Parti Kadın Kolları görevden alındı
BAŞKAN GENÇ, MAKAMI DEVRETTİ
BAŞKAN GENÇ, MAKAMI DEVRETTİ
Başkan Genç, Engelliler Haftası dolayısıyla Ortahisar :Belediye Başkanlığı makamını devretti.
“TESİSLEŞMEYE DEVAM EDİYORUZ”
“TESİSLEŞMEYE DEVAM EDİYORUZ”
Geçtiğimiz hafta sonu Trabzon´agelen Bakan Kasapoğlu´na sportif tesislerle ilgili talepleri aktaran Milletvekili Cora, bu taleplerin olumlu sonuçlandığını belirtti.
“VAKİT TRABZON VAKTİ”
“VAKİT TRABZON VAKTİ”
Milletvekili Cora, yeni hükümetin ilk kabinesinde 4 Trabzonlunun yer almasını değerlendirdi; “Şehrimizin ziyadesiyle temsil edilmesi memnuniyet
TÜRKİYE ÇAĞ ATLAYACAK
TÜRKİYE ÇAĞ ATLAYACAK
TÜRKİYE ÇAĞ ATLAYACAK
HİZMET ÇITASINI YÜKSELTECEĞİZ
HİZMET ÇITASINI YÜKSELTECEĞİZ
HİZMET ÇITASINI YÜKSELTECEĞİZ
EFSANE BAKAN´DAN DSİ CAMİASINA VEDA
EFSANE BAKAN´DAN DSİ CAMİASINA VEDA
Ülkemiz ve Bölgemizdeki su kaynaklarının mimarı Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, video konferans yoluyla DSİ camiasına veda etti.
“ÜRETEN BİR EKONOMİ”
“ÜRETEN BİR EKONOMİ”
Saadet Partisi Trabzon milletvekili adayı Cevat Kurt, mevcut iktidarın yaptığı çalışmaların üretime dayalı olmadığı sürece eksik olacağını savundu.
24 HAZİRANIN KAZASI YOK
24 HAZİRANIN KAZASI YOK
ABD´den dönüşünde ayağının tozuyla Trabzon´daki seçim çalışmalarına başlayan Köseoğlu; “24 Haziran´ın kazası yok, tekrar 24 Haziran´ı yaşama imkânımız yok.”
Dayı, hizmet için yola çıktı
Dayı, hizmet için yola çıktı
24 Haziran da yapılacak olan milletvekili seçimlerinde Trabzon AK Parti Milletvekili aday adayı olan Recep Dayı hizmet için yola çıktığını söyledi
Mobilya Kent masaya yatırıldı
Mobilya Kent masaya yatırıldı
Trabzon´un Arsin ilçesinde kurulacak olan Mobilya Kentin taslak projesi, Mobilyacı İşadamları Derneği (MOBİAD) tarafından düzenlenen Mobilya Kent Çalıştayı ile masaya yatırıldı. Çalıştayda MOBİAD üyelerine seslenen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, bu projenin en başından beri kendisini heyecanlandırdığını ifade ederken, Mobilya Kentin, Türkiye´nin her noktasına satış yapan ve komşu ülkelere ihracat gerçekleştiren, iş sahası oluşturan Türkiye´nin en gözde mobilya merkezlerinden biri olacağını söyledi.
Trabzon´u dantel gibi işliyoruz
Trabzon´u dantel gibi işliyoruz
Düzenlediği basın toplantısı ile Büyükşehir Belediyesinin 4 yılını değerlendiren Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Biz Trabzon´un engebeli arazisini bir dantel gibi işliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, Sayın Başbakanımız, Sayın Bakanımız, bakanlarımız, milletvekillerimizle birlikte el ele kol kola şehrimize hizmet ediyoruz” dedi.
Başkan Genç Dört yılını değerlendirdi
Başkan Genç Dört yılını değerlendirdi
Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, dört yılını düzenlediği basın toplantısında değerlendirdi.
ERBAKAN VAKFI´NDAN  ÖRNEK KAMPANYA!
ERBAKAN VAKFI´NDAN ÖRNEK KAMPANYA!
Trabzon´da kitap toplama kampanyası başlatan Erbakan Vakfı Trabzon Ortahisar ilçe yönetimi, hedefi yüksek tutuyor!
“İSKİKLAL SAVAŞININ ÖN SÖZÜ!”
“İSKİKLAL SAVAŞININ ÖN SÖZÜ!”
‘18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi Anma Günü´dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Köseoğlu; “Çanakkale´de İstiklal Savaşı´nın ön sözü yazıldı!”
KÖSEOĞLU, ABD´DE!
KÖSEOĞLU, ABD´DE!
Birleşmiş Milletlerin KSK 62. Oturumuna katılan Türk heyetinde milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu da vardı!
“GÜÇLÜ TÜRKİYE, GÜÇLÜ KADINLA OLUR!”
“GÜÇLÜ TÜRKİYE, GÜÇLÜ KADINLA OLUR!”
8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir açıklama yapan Trabzon Milletvekili Köseoğlu; “Daha güçlü Türkiye´ye daha güçlü kadınlarla ulaşacağız.”dedi
“BOYKOT EDİLMELİ!”
“BOYKOT EDİLMELİ!”
Nüfus kayıtlarında yapılan değişikliklerin seçim güvenliğini tehdit ettiğini öne süren CHP Trabzon Milletvekili Pekşen; “Sahte seçimler boykot edilmelidir!” dedi.
BİZ, BU ÜLKENİN MAYASIYIZ!
BİZ, BU ÜLKENİN MAYASIYIZ!
Saadet Partisi Seçim İşleri Başkanı Yakuphan; “Nasıl ki süt maya olmadan yoğurt olmaz ise. Türkiye ve Dünya da Milli Görüşçüler olmadan huzura kavuşmaz!
“TÜRKİYE ARTIK GÜNÜ KURTARAN ÜLKE DEĞİL!”
“TÜRKİYE ARTIK GÜNÜ KURTARAN ÜLKE DEĞİL!”
Trabzon´da esnaf ve vatandaşları ziyaret eden Milletvekili Köseoğlu, Türkiye´nin artık eski Türkiye olmadığını vurguladı.
CAN VERENLER İÇİN SENDE KAN VER
CAN VERENLER İÇİN SENDE KAN VER
İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Hasan Saka, Zeytin Dalı Harekatı´na katılan askerler için partisi tarafından düzenlenen kan bağışı etkinliğine katılarak kan verdi.
YATIRIM ADASI İÇİN TOPLANDILAR
YATIRIM ADASI İÇİN TOPLANDILAR
BAŞKENT´TE BİR ARAYA GELEN PAYDAŞLAR ÖN ÇALIŞMA İÇİN STARTI VERDİ
ÖDP TRABZON KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ:
ÖDP TRABZON KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ:
EŞİTLİĞE VE ÖZGÜRLÜĞE BİR YOL AÇALIM
KÜLLİYE´DE TRABZON ZİRVESİ!
KÜLLİYE´DE TRABZON ZİRVESİ!
KÖSEOĞLU TRABZON´U KONUŞTU!
“EN İYİ BİZ ANLARIZ!”
“EN İYİ BİZ ANLARIZ!”
Erbakan Vakfı Ortahisar İlçe Başkanı Metin Kurt, TÜED Şube Başkanı Burhan Bayraktarı ziyaretinde; “Emeklileri en iyi biz anlarız!” dedi.
TRABZON YİNE LİDER!
TRABZON YİNE LİDER!
DKİB´den yapılan açıklamada 2017 yılında Rusya Federasyonu´na yapılan yaş meyve sebze ihracatının lideri yine Trabzon oldu.
“TRABZON İÇİN BİRLİK OLMAK!”
“TRABZON İÇİN BİRLİK OLMAK!”
CHP Ortahisar İlçe Başkanlığının ziyaretinde konuşan TTSO Başkanı Hacısalihoğlu; “Tüm kesimlerinin birlik olması Trabzon´un yararınadır!”
GEREKEN TEDBİRLER ALINMALI!
GEREKEN TEDBİRLER ALINMALI!
CHP´li Pekşen, Trabzon´daki uçak kazasının ardından pilotlar ve kabin ekibinin çalışma süreleriyle periyodik sağlık kontrollerini TBMM´ye taşıdı!
“NE SÖZ VERDİYSEK O OLACAK SÖZÜMÜMÜZÜN ARKASINDAYIZ”
“NE SÖZ VERDİYSEK O OLACAK SÖZÜMÜMÜZÜN ARKASINDAYIZ”
AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Ayşe Sula Köseoğlu, yıkılan Hüseyin Avni Aker Stadyumunun yerine rezidans yapılacağı yönünde sosyal medyada ve basında yer alan haberleri yalanladı
GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURDU!
GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURDU!
Van ve Hakkâri Koordinatörü olarak atanan Trabzon Milletvekili Köseoğlu, bölgeler arasında kardeşlik tohumları ekiyor!
İstanbul
Bulutlu
Bugün
12 / 7 °C
Bulutlu
Cumartesi
12 / 9 °C
Sağanak
Pazar
10 / 7 °C
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.3710
EURO
6.0755
aa
Son Sayı
Önceki Sayılar
SAYFA EDİTÖRÜ

sayfa deneme

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Pinokyo, İtalyanca´da "Çam Göz" anlamına gelir.

Pinokyo
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:34 08:20 13:17 15:37 17:55 19:29