KOBİLER İHRACATA YÖNLENDİRİLİYOR

KOBİLER İHRACATA YÖNLENDİRİLİYOR

KOBİLER İHRACATA YÖNLENDİRİLİYOR

KOBİ İhracat Seferberliği ile KOBİ’lerin ihracata yönlendirilmesi, ihracatçı firmaların ihracat desteklerinden maksimum oranda yararlanması amaçlanıyor.

“TİM KOBİ İhracat Seferberliği” Eğitim Programı Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği’nin (DKİB) ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

TİM’DEN KOBİ İHRACAT SEFERBERLİĞİ  
DKİB ev sahipliğinde gerçekleştirilen “TİM KOBİ İhracat Seferberliği” eğitim programına ilişkin katılımcıları bilgilendirildi.
Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından KOBİlerin ihracata yönlendirilmesi ve ihracat yapmakta olan firmalarımızın ihracat desteklerinden maksimum oranda yararlanması amacıyla başlatılan “TİM KOBİ İhracat Seferberliği” eğitim programı Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

EĞİTİM SEMİNERLERİNİN YARARI BÜYÜK.
Programın açılış konuşmasını yapan DKİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Hamdi Gürdoğan, KOBİ’lerin ihracata başlama ve satım aşamalarında sunulan destekler konusunda sürekli bilgi alma ihtiyaçları bulunduğuna dikkat çekerek, seminerlerin bu noktada çok büyük yararı bulunduğunu bildirdi.
Program kapsamında Türkiye İhracatçılar Meclisi, Ticaret Bakanlığı, KOSGEB, Eximbank, TOSYÖV, Kredi Garanti Fonu ve Coface’den alanında yetkin isimler firmalarımıza nasıl ihracatçı olunacağı, ihracata ilişkin desteklerden nasıl yararlanılabileceği ve ihracatın finansmanına kadar birçok konuda katılımcıları bilgilendirdiler.

DİĞER İLLERDE DE DÜZENLENECEK.
Gerek ihracata başlamak isteyen KOBİ’ler, gerekse hali hazırda ihracat yapmakta olup devlet desteklerinden yararlanmak isteyen ve ihracatın finansmanı konusunda bilgi ihtiyacı olan firmalar tarafından yoğun ilgiyle karşılanan programın dış ticaret fazlası veren Türkiye hedefine ulaşmak gayesiyle Trabzon’un ardından diğer illerde de düzenlenmeye devam edeceği bildirildi.