İŞ DÜNYASINDAN PRİM TEŞVİKİ TEŞEKKÜRÜ 

İŞ DÜNYASINDAN PRİM TEŞVİKİ TEŞEKKÜRÜ

İŞ DÜNYASINDAN PRİM TEŞVİKİ TEŞEKKÜRÜ 

Trabzon iş dünyası, SGK primlerindeki 6 puanlık indirim teşviki dolayısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakanlar Kurulu’na teşekkür etti.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, SGK primlerinde ek 6 puan daha indirim getiren kanunun 1 yıl daha uzatılması nedeniyle başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm kabineye Trabzon iş dünyası adına teşekkür etti.

SGK TEŞVİK SÜRESİNİN 1 YIL DAHA UZATILDI
TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un 51 il ve 2 ilçede ilave 6 puanlık Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) teşvik süresinin 1 yıl daha uzatıldığını açıkladığını vurguladı.
Hacısalihoğlu; “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla, işverenlerin işçiler adına ödeyecekleri SGK primlerinden 5 puanlık indirime ilave olarak 6 puan daha indirim uygulaması bir yıl daha uzatıldı. 2013 yılından bu yana yürürlükte olan bu ilave teşvikten sosyoekonomik gelişmişlik endeksi düşük olan il ve ilçelerde üretim ve istihdamı artırmak için özel sektörde işçi çalıştıran işverenler yararlanabilecek.” dedi.
Başkan Hacısalihoğlu, Trabzon iş dünyasına adına başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm kabineye teşekkür ettiklerini vurguladı.

6 PUANLIK EK TEŞVİK UYGULANACAK İLLER
1 Ocak 2013 tarihinden beri yürürlükte olan ilave 6 puanlık indirimin uygulanacağı il ve ilçeler şöyle;
“Afyonkarahisar, Amasya, Artvin, Bartın, Çorum, Düzce, Elâzığ, Erzincan, Hatay, Karaman, Kastamonu, Kırıkkale, Kırşehir, Kütahya, Malatya, Nevşehir, Rize, Sivas, Trabzon, Uşak, Adıyaman, Aksaray, Bayburt, Çankırı, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Kahramanmaraş, Kilis, Niğde, Ordu, Osmaniye, Sinop, Tokat, Tunceli, Yozgat, Ağrı, Ardahan, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Hakkâri, Iğdır, Kars, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Van, (Bozcaada-Gökçeada ilçeleri)”