İŞ DÜNYASINDAN FİRMALARA ZİYARET

İŞ DÜNYASINDAN FİRMALARA ZİYARET

İŞ DÜNYASINDAN FİRMALARA ZİYARET

Trabzon genelinde faaliyet gösteren OSB’ler ve buralardaki firmaları gezen Vali Ustaoğlu ve TTSO Başkanı Hacısalihoğlu, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ve Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Akçaabat Şinik Organize Sanayi Bölgesi ile Beşikdüzü Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim yapan firmaları ziyaret etti.

TRABZON’DAKİ OSB’LERİ İNCELEDİLER
Firma sahiplerinden ürettikleri ürünler ve pazarlama faaliyetleri hakkında bilgi alan Vali Ustaoğlu, ayrıca yapımı süren tesisleri de gezdi. Vali Ustaoğlu ve TTSO Başkanı Hacısalihoğlu’na bu ziyaretleri sırasında Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez, Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim ve Akçaabat Şinik OSB Müdürü İsmail Tatlıcı.
Beşikdüzü Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, Belediye Başkanı Ramis Uzun ile Beşikdüzü OSB Müdürü Zekeriya Kalyoncu kendilerine iştirak etti. Ziyaretlerde, çeşitli sektörlerde üretim yapan firmaların tesisleri gezildi. Firma sahiplerinden üretim faaliyetleri hakkında bilgi alan Vali Ustaoğlu’na ayrıca Beşikdüzü OSB’nin yeni yönetim binasının yapımı ve yeni yatırımlarla ilgili bilgi verildi.

ÜRETİM VE İSTİHDAMA KATKI YAPAN FİRMALARA TEŞEKKÜR
Yurt içi ve yurt dışına yönelik üretim faaliyetlerinin kesintisiz devam etmesinden memnuniyet duyduğunu belirten Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu; “Beşikdüzü OSB’de faaliyet gösteren firmalar nezdinde ilimizin üretim ve istihdamına katkıda bulunan tüm firmalara teşekkür ediyorum.” dedi.

“DESTEKLER İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUZ”
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Covid 19 salgınında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde hükümetin istihdamı, ticareti ve sanayiyi destekleyen adımları ile her kesime dokunan müjdelerinin, iş dünyasının moralini ve şevkini artırdığını söyledi.
İş dünyası için en büyük teşvikin devletini yanında görmek olduğunu belirten Başkan Hacısalihoğlu, “Gündeme getirdiğimiz her konuda, geçmişte olduğu gibi çözüm sağlandığını görmekteyiz. Firmalarımızın üzerindeki yüklerin azaltılmasını sağlayan Ekonomik İstikran Kalkanı programı ile yapılan yardımların 240 milyar liraya ulaşmasını büyük bir memnunluk ve takdirle karşılamaktayız. Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak’ın iş dünyası olarak yaşadığımız sorunlara sağladığı desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. El birliğiyle Türkiye'yi yeniden tempolu büyüme sürecine kavuşturacağız.” dedi.