İMARA AYKIRI YAPILARA AF YOK!

İMARA AYKIRI YAPILARA AF YOK!

İMARA AYKIRI YAPILARA AF YOK!

Trabzon´da imara aykırı yıkımlar başladı! İlk adım Trabzon´un Maçka ilçesinde atılırken, imara aykırı olduğu tespit edilen yapıların yıkımına başlandı.

Trabzon´da, ´imar barışı´ düzenlemesini fırsat bilen bazı kişilerin yayla ve meralarda inşa ettiği kaçak yapıların yıkımına devam ediliyor.

MAÇKA´DA KAÇAĞA İZİN VERİLMEDİ
Trabzon´un Maçka ilçesinde Maçka Kaymakamlığı´na yapılan ihbarlar neticesinde kaymakamlık tarafından yapılan denetimler sonucu imar barışı sonrası yapıldığı veya yapımına başlandığı tespit edilen yapılarla ilgili 12 ayrı noktada yıkımlar gerçekleştirildi. Trabzon Valiliğinin oluru ile Maçka Kaymakamlığı tarafından görevlendirilen ekiplerce Maçka ilçesinin Kuşçu Mahallesi Alaforim Yaylası´nda 3, Sormonoy Yaylası´nda 2, Yazlık Mahallesi Kusal Yaylası´nda 1, Arnastal Yaylası´nda 1 adet yapının yıkım işlemi gerçekleştirildi.

KAÇAK EVLERİN TEMELLERİ KALDIRILDI  
Coşandere Mahallesi Manuklu Yaylası´nda, Kirantas Mahallesi Ayrelaksa ve Mesaroş yaylalarında ev yeri açılan 4 yerde açılan temellerin de bazıları kaldırıldı, bazılarının üzeri ise toprakla örtüldü. Maçka Kaymakamlığınca, Maçka ilçesine bağlı mahalle ve yaylalarda toplam 12 ayrı yerde yıkım işlemi gerçekleştirildiği ve gelen ihbarlar sonrası yapılacak tespit çalışmaları ile kaçak yapılarda yıkımların hızla devam edeceği bildirildi.