HEDEF 33 BİN TON!

HEDEF 33 BİN TON!

HEDEF 33 BİN TON!

Başkan Genç, Ortahisar ilçe sınırları içerisinde yer alan yol ağını yüzde 95 oranında standartlara uygun hale getirdiklerini söyledi.

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, 2014 yılında fiili olarak kurulan Ortahisar Belediyesi’nin 6 yılda yapılan çalışmalar neticesinde sınırları içerisinde yer alan 1800 km’lik yol ağını yüzde 95 oranında standartlara uygun hale getirdiklerini söyledi.

“2020 YILINDA 35 BİN TON ASFALTLAMA YAPACAĞIZ!”
Ortahisar Belediyesi 2020 yılı yol programı çerçevesinde 35 bin ton asfalt dökmeyi hedefliyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, 2014 yılında fiili olarak kurulan Ortahisar Belediyesi’nin 6 yılda yapılan çalışmalar neticesinde sınırları içerisinde yer alan 1800 km’lik yol ağını yüzde 95 oranında standartlara uygun hale getirdiklerini söyledi.

“16 FARKLI NOKTADA ÇALIŞMA VAR”
Fen İşleri’nden sorumlu Başkan Yardımcısı Selahaddin Çebi’nin koordinesinde fen işleri ekiplerinin eş zamanlı olarak birçok mahallede çalışmalar yürüttüğünü kaydeden Başkan Genç, şöyle konuştu; “Bilhassa şehir merkezinde TİSKİ ve AKSA Doğalgaz’ın altyapı çalışmalarından dolayı bozulan yolları herhangi bir mağduriyete mahal vermemek için öncelikli olarak onarıyoruz. Bakım ve tamiratını yapıyoruz. Son dönemde TİSKİ’nin şehir merkezinde isale hatlarını yenilmesi ve AKSA Doğalgaz’ın altyapı çalışmaları nedeniyle birçok mahallemizde bozulan yollarımızı yeniden düzenliyoruz. Şu anda ekiplerimiz 1 Nolu Bostancı’da asfaltlama, Aktoprak’ta betonlama, Yalıncak ve Çağlayan’da yol bakım ve Gündoğdu mahallemizde dolgu duvar çalışmasını eş zamanlı olarak yürütüyor. En eski mahallelerimizden olan Kemerkaya’da parke çalışması yapıyoruz. Yeşilyalı ve Sayvan mahallelerimizde çok yakın zamanda bu tür altyapı çalışmalarına başlayacağız. Ortahisar ilçemizde bulunan 85 mahallemizin 16 farklı noktasında çalışmalar yürütüyoruz. Ortahisar ilçemizin kadim geçmişine uygun olarak bütün ihtiyaçlara cevap verebilen, modern ve sorunsuz bir altyapı sistemini hayata geçirmek için ne gerekiyorsa yapacağız.”

“HAMMADDEYİ KENDİMİZ ÜRETİYORUZ”
Başkan Genç, 2020 Yılı Yol Programı çerçevesinde toplamda 35 bin ton asfaltlama yapmayı hedeflediklerini bunun 5 bin tonunu gerçekleştirdiklerini söyledi. Yeni korona virüs salgını nedeniyle yavaşlatılan çalışmaları hızlandırdıklarını dile getiren Genç, sözlerini şöyle sürdürdü; “Fiili olarak kurulduğumuz günden itibaren öncelikli olarak altyapı sorunlarına ağırlık verdik. 2014 yılında ve daha sonraki yıllarda göreve talip olduğumuzda bizden vatandaşlarımızın en çok çözülmesini istediği sorunların başında yollar geliyordu. Biz de vatandaşlarımıza 2014 yılında ilçemizin bütün yol sorunlarını çözeceğimize dair taahhütte bulunmuştuk. Allah’(c.c.)’a şükür ki, her dönem bu taahhüdümüzü yerine getirme konusunda çok büyük adımlar attık. İlçemizdeki yol sorunlarını çözmek için hazırladığımız yol programlarına sadık kalarak 85 mahallemizin tamamında çalışmalar yaptık. Bazı mahallelerimizde hizmet ve projelerde eksik kaldıkları için daha fazla kaynak harcayarak birçok projeyi eş zamanlı olarak yürüttük. Asfaltlama, yaş ve kuru betonlama çalışmalarını birlikte yürütüyoruz. Belediyemize ait olan asfalt şantiyesi, beton santrali ve konkasör tesisimizle asfaltın yurtdışından getirilen hammaddesi ve çimento hariç birçok malzemeyi tesislerimizde üretiyoruz. Bu da bize hizmetlerimizi daha ucuza mal etme olanağı yaratıyor. Şu anda yapılan çalışmalarla ilçemizde bulunan 1800 km’lik yol ağını %95 oranında standartlara uygun hale getirdik. İnşallah bu görev dönemimiz içinde bütün yollarımızı yüzde yüz oranında standartlara uygun hale getireceğiz. Özellikle kırsal mahallelerde yürüttüğümüz çalışmalardan dolayı vatandaşlarımızın yoğun teveccühüyle karşılaştığımızı belirtmek isterim. Kırsal mahallelerimiz hiçbir dönemde bu kadar yoğun bir hizmet görmedi.”