HASRETLE BEKLENEN BARAJDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

HASRETLE BEKLENEN BARAJDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

HASRETLE BEKLENEN BARAJDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

DSİ Genel Müdürlüğü, Gümüşhanelilerin hasretle beklediği Bahçecik Barajı’ndaki çalışmalarına ara vermeksizin devam ediyor.

6,45 hm³/yıl kapasiteli arıtma tesisi ile birlikte 60 bin kişiye memba kalitesinde içme suyu sağlayacak olan Gümüşhane Bahçecik Barajı'nda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

DSİ ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVİ EKSİKSİZ YERİNE GETİRİYOR
DSİ yaptığı yatırımlarla Gümüşhane ilinin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlara içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Gümüşhane ili ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynuyor.

BAHÇECİK BARAJI TAM GAZ SÜRÜYOR
Gümüşhaneli vatandaşların hasretle beklediği, içme suyu amaçlı inşa edilen Bahçecik Barajı’nda çalışmaların devam ettiğini açıklayan DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız; “Merkeze bağlı Şenkale Deresi üzerinde inşa ettiğimiz ve Gümüşhane ilimizin 35 yıllık su ihtiyacını karşılayacak olan Bahçecik Barajında % 56 fiziki gerçekleşmeye ulaştık. Silindirle sıkıştırılmış beton gövde tipinde ve temelden 67 m yükseklikte olan barajımız tamamlandığında, 6,45 hm³/yıl kapasiteli arıtma tesisi ile birlikte 60 bin kişiye içme suyu sağlayacaktır.” ifadelerini kullandı.

2022’DEN İTİBAREN SU TUTMAYA BAŞLAYACAK
Barajı 2022 yılında tamamlayıp, su tutmayı hedeflediklerini belirten Genel Müdür Yıldız; “Gümüşhaneli vatandaşlarımıza memba kalitesinde su götürecek olmamızdan ötürü son derece mutluyuz. Bu barajımız ilimizin vizyoner su yatırımları arasındadır. Gümüşhaneli hemşehrilerimize şimdiden hayırlı olsun.” dedi.