GİZLİ YETENEKLER ORTAYA ÇIKIYOR

GİZLİ YETENEKLER ORTAYA ÇIKIYOR

GİZLİ YETENEKLER ORTAYA ÇIKIYOR

Hizmet içi eğitimlere hız veren Trabzon Büyükşehir Belediyesi, personelinin gizli yeteneklerini ortaya çıkarma amacında!

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından belediye personelinin yeteneklerini ortaya çıkarmak ve vatandaşa daha kaliteli hizmet sunulmasını sağlamak amacıyla, hizmet içi eğitim seminerleri düzenleniyor.

BELEDİYEDE ZORLUOĞLU FARKI
Seçim öncesi yaptığı açıklamalarda eğitime ve liyakate verdiği önemi her fırsatta dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, göreve gelir gelmez İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığına bağlı Eğitim Şube Müdürlüğünü faaliyete geçirdi. 24 Mayıs 2019 tarihinde kurulan ve çalışmalarını aralıksız sürdüren Eğitim Şube Müdürlüğü, bugüne kadar 25 eğitim programını başarıyla sonuçlandırdı.

PERSONELİN VERİMİNİ ARTTIRIYOR
Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada; ?Büyükşehir Belediyesi personelinin kurumsal eğitim ihtiyacını, kurumun misyon, vizyon ve öncelikleri doğrultusunda tespit etmek, Büyükşehir Belediyesi çalışmalarının daha nitelikli ve verimli olmasını sağlamak amacıyla başlattığımız hizmet içi eğitim programlarından olumlu sonuçlar almaktayız. Bu kapsamda İş Sağlığı ve Güvenliği, Etkili İletişim, Öfke Kontrolü ve Stres Yönetimi. Kamu Görevlileri Etik Davranış İlkeleri, Yazışma Kuralları ve EBYS Kullanımı. İçişleri Bakanlığı EBYS Kullanımı, İş Yeri ve Ruh Sağlığını Koruma, Belediye Taşeron İşçilerinin Mali Hakları, Toplu Sözleşme ve Hakediş Uygulamaları. Diksiyon ve Kişisel Gelişim, Çocuk İstismarı, Kadına Şiddet ve Hukuki Boyutu, Stratejik Plan Hazırlama adı altında düzenlediğimiz eğitim seminerlerinde, alanında uzman hocalar tarafından toplam 1428 personelimize eğitim verildi.

İNSAN MERKEZLİ ANLAYIŞ
Büyükşehir Belediyesi olarak insanı merkeze alan; hak, hukuk, adalet ve hakkaniyet ölçülerine sıkı sıkıya bağlı, hesap verebilen, toplumun tüm kesimlerini kucaklayan, katılıma açık, güler yüzlü belediyeciliği hakim kılmak yönetim anlayışımızın esasını oluşturmaktadır. Bu anlayışımızı en üst seviyeye taşımak için eğitimlerimize hız kesmeden devam edeceğiz? ifadeleri kullanıldı.