GENÇ, 1 MAYIS’I KUTLADI

GENÇ, 1 MAYIS’I KUTLADI

GENÇ, 1 MAYIS’I KUTLADI

İşçilerin 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutlayan Başkan Genç, , işçilerin başta sendika hakkı, sağlık ve iş güvencesi olmak üzerek pek çok hakka sahip olduğunu söyledi.

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında bütün işçilerin 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı kutlayan Başkan Genç, işçilerin zorlu ve çetin mücadeleler sonucunda bugün başta sendika hakkı, sağlık ve iş güvencesi olmak üzerek pek çok hakka sahip olduğunu söyledi.

İŞÇİLER BUGÜN PEK ÇOK HAKKA SAHİP
Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Mesajında bütün işçilerin 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı kutlayan Başkan Genç, işçilerin zorlu ve çetin mücadeleler sonucunda bugün başta sendika hakkı, sağlık ve iş güvencesi olmak üzerek pek çok hakka sahip olduğunu söyledi.

“BİZİM ŞİARIMIZDIR”
Genç, ifadelerini şöyle sürdürdü; “1 Mayıs tarihten günümüze zor şartlar altında mücadele eden, bunun karşılığında sadece emeğinin hakkını isteyen bütün işçilerimizin alın teriyle kazandığı hakların sembolleşmiş adıdır. Çok zorlu ve çetin mücadelelerle elde edilen işçi haklarının her zaman daha ileri seviye taşınması bütün devletlerin sorumluluğu olmalı. Son yıllarda bütün dünyada ve ülkemizde işçi haklarında yaşanan olumlu gelişmeler hiç şüphesiz ki, işçi kardeşlerimizi olduğu kadar bizleri de sevindirmektedir. Gece gündüz demeden çalışarak bütün insanlığın ihtiyaç duyduğu mal ve hizmetlerin üretilmesini sağlayan emekçilerimizin haklarını korumak ve bu hakları daha ileri düzeylere taşıma konusunda biz yöneticilere de büyük sorumluluklar düşüyor. Bu anlamda üretim ve imalat sektörünün baş aktörü olan işçilerimizin alın terlerinin karşılığını her zaman almaları bizim yöneticilik anlayışımızın şiarıdır. İnancımız ve medeniyet tasavvurumuz da bunu gerektiriyor. Hz. Peygamber Efendimiz (SAS) bir hadisinde; ‘İşçinin alın teri kurumadan emeğinin karşılığını verin’ diyor. Biz, dinimizin ve kültürümüzün bu anlayışını yerine getirmekle yükümlüyüz. İşçinin alın teri kurumadan emeğinin karşılığını veren bu anlayışı devam ettirmekle yükümlüyüz.”

“İŞÇİLERİMİZİN DUASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
“İşçilerimizin her türlü sıkıntısı bizim sıkıntımızdır.” diyen Başkan Genç; “AK Parti iktidarında işçiye ve emekçiye kıdem tazminatı, toplu iş sözleşmesi, iş güvenliği, yıllık izin ve sosyal imkânlar vb. konularda pek çok haklar tanındı. İnşallah, bu hakları daha da artırarak işçimizin ve emekçilerimizin hayır duasını alacağız. Biz bunun için gayret ediyoruz. İşçilerimizin ve emekçilerimizin her türlü sıkıntısı bizim de sıkıntımızdır. Onların her türlü isteği ve talebi aynı zamanda bizim de isteğimiz ve talebimizdir. Bu anlamda hiçbir işçi kardeşimizi kendimizden ayrı görmüyoruz. Sözlerime burada son verirken, bütün işçilerimizin ve emekçilerimizin 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı kutluyorum.” sözleriyle açıklamasını bitirdi.