GENÇ, BASIN BAYRAMI´NI KUTLADI

GENÇ, BASIN BAYRAMI´NI KUTLADI

GENÇ, BASIN BAYRAMI´NI KUTLADI

24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla bir tebrik mesajı yayımlayan Başkan Genç, basının demokrasinin en önemli saç ayaklarından birini oluşturduğunu belirtti.

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, ?24 Temmuz Basın Bayramı? dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

HER GEÇEN GÜN ÖNEMİ ARTIYOR
Mesajında basın organlarının halkın doğru ve tarafsız bir şekilde bilgilendirerek demokrasinin en önemli saç ayaklarından birini oluşturduğunu belirten Başkan Genç; ?Basınımız tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de üstlendiği vazife itibariyle demokrasimizin ve cumhuriyetimizin güçlü bir şekilde bugünlere kadar gelmesinde çok önemli görevler ifa etmiştir. Yasama, yürütme, yargıdan sonra dördüncü kuvvet olarak adlandırılan basının, demokrasimizin sağlıklı işleyişi açısından üstlendiği sorumluluk her geçen gün daha da önemli hale gelmektedir. Basın organları dün olduğu gibi bugün de halkımızı doğru ve tarafsız bir şekilde bilgilendirerek,  demokrasimizin sağlıklı işleyişi açısından en önemli sacayaklarından birini oluşturmaktadır.? dedi.  
Halkın doğru bilgiye ulaşması, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade edebilme özgürlüğünün en temel insan haklarından biri olduğunu kaydeden Başkan Genç, şu ifadelere yer verdi;

HABER ALMA ÖZGÜRLÜĞÜNÜ SAĞLIYOR
Vatandaşlarımızın doğru bilgiye ulaşma, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade edebilme özgürlüğü en temel insan haklarından bir tanesidir. Bunu da sağlayan basın organlarıdır. Dolayısıyla haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında geliyor. Kamu adına gerçekleri araştırma, doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatma görevi üstlenen basınımızın her zaman güçlü bir şekilde görevini ifa etmesi en büyük dileğimizdir. Bu vesilelerle bütün basın mensuplarımızın 24 Temmuz Basın Bayramı´nı tebrik ediyor, görevlerinde kolaylıklar ve başarılar diliyorum.?