FAHİŞ FİYATA DİSİPLİN CEZASI

FAHİŞ FİYATA DİSİPLİN CEZASI

FAHİŞ FİYATA DİSİPLİN CEZASI

Koranavirüs (Kovid-19) ile ilgili gelişmelerin ardından bazı ürünlerin fiyatlarında “Fahiş fiyat” uygulayan firmalara disiplin cezası verilecek.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, koranavirüs (Kovid-19) ile ilgili gelişmelerin ardından bazı ürünlerin fiyatlarında fahiş artışlar yapan firmalar hakkında disiplin cezası uygulayacaklarını söyledi.

“VATANDAŞI MAĞDUR EDENLERE SESSİZ KALMAYACAĞIZ”
TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, tüm Türkiye’deki oda ve borsaların TOBB önderliğinde disiplin mekanizmalarını çalıştıracaklarını vurgulayarak şunları söyledi;
“Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile ilgili gelişmelerin ardından bazı ürünlerin fiyatlarında görülen artışlara karşı bazı tedbirler aldık. Ürünlerinde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı odamızın disiplin mekanizmalarını çalıştıracağımızı ve bu haksızlıkları yapan firmalara hak ettikleri cezaları vereceğimizi kamuoyuna açıklamak istiyoruz. Herkes bilmeli ki; vatandaşı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız.”

FAHİŞ FİYAT UYGULAYANI BİLDİRİN!
Başkan Hacısalihoğlu, vatandaşların fahiş fiyat uygulayan firmaları da gerek Ticaret Bakanlığı’nın ilgili ihbar hatlarına gerekse Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’na (TTSO) bildirmeleri gerektiğini vurguladı.