EXİMBANK’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

EXİMBANK’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

EXİMBANK’A TEŞEKKÜR ZİYARETİ

DKİB Yönetim Kurulu, kendisi de Trabzonlu olan Türk Eximbank Genel Müdürü Ali Güney’e ne teşekkür ziyaretinde bulundu.

Doğu  Karadeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu, Başkan Saffet Kalyoncu liderliğinde Eximbank Genel Müdürlüğüne teşekkür ziyareti yaptı.


GENEL MÜDÜR GÜNEY’E TEŞEKKÜR

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu  Başkanı Saffet Kalyoncu beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte Türk Eximbank Genel Müdürüne ziyarette bulundu.
Geçtiğimiz günlerde Eximbank Genel Müdürlüğüne atanan Ali Güney’e yeni görevinde başarılar dileyen DKİB heyeti, Trabzon’da açılan Eximbank Şubesi için Eximbank Yönetimine teşekkürlerini sundu. Ziyaret kapsamında DKİB Yönetim Kurulu üyeleri ile yapılan toplantıda, Eximbank Genel Müdürü Ali Güney ile Genel Müdür Yardımcıları Enis Gültekin ve Necdet Karadeniz  tarafından Eximbank’ın ihracatçılara yönelik verdiği kredi, sigorta ve diğer Eximbank finans programları hakkında önemli bilgilendirmeler yapıldı.

İHRACATÇIYA DESTEK ARTARAK SÜRECEK
Eximbank Genel Müdürü Ali Güney; Eximbank’ın önceki yıllarda olduğu gibi 2019 yılında da ihracatçı firmalara rakipleri ölçeğinde ve ülkemizdeki en iyi şartlarda finansman imkânı sağlayarak ihracatın önemli kısmını finanse ettiklerini ifade etti. Güney, 2020 yılında da mevcut program ve yeni enstrümanlarla ihracata daha fazla destek olacaklarını belirtti. Ayrıca, Doğu Karadeniz Bölgesi ihracatı ve ihracatçısına daha fazla destek olmak amacıyla Trabzon ilinde Türk Eximbank’ın şubesini açtıklarını ve bu şube kanalıyla ihracatçıların kredi taleplerinin daha kısa sürede ve yerinde- şube merkezinde değerlendirilip kısa sürede sonuçlandırılacağını söyledi. Güney, bu kapsamda Türk Eximbank A.Ş. Trabzon Şubesi vasıtasıyla Trabzon ve hinterlandı illerdeki ihracatçılara finansman desteği yönünden önemli hizmetler sunulmuş olacağını ifade etti.

KALYONCU’DAN EXİMBANK DESTEĞİNE TEŞEKKÜR
DKİB Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Kalyoncu da Türk Eximbank Yönetimine, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da ihracatçılara ve ihracata verdikleri olağanüstü desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Kalyoncu ayrıca, Doğu Karadeniz Bölgesine hizmet vermek üzere Trabzon ilinde açılan Türk Eximbank Şubesi için de ayrıca Doğu Karadeniz Bölgesi ihracatçıları adına şükranlarını sundu. Kalyoncu, 1 Milyar Dolar üzerinde ihracat gerçekleştiren öncü iller arasında Trabzon ve hinterlandındaki illerle birlikte Doğu Karadeniz Bölgesi ihracatının 1 Milyar 500 Milyon Dolar seviyesine ulaştığını ve bu performansın gerçekleştirilmesinde de Türk Eximbank’ın ihracatçıya en uygun fiyattan finansman imkânı sunmasının büyük katkısı olduğunu belirtti.