ELEŞTİRİ DE VARDI, TAKDİR DE!

ELEŞTİRİ DE VARDI, TAKDİR DE!

ELEŞTİRİ DE VARDI, TAKDİR DE!

Başkan Zorluoğlu, büyük önem verdiği Trabzon’daki altyapı çalışmalarını anbean takip ederken, bu süreçte eleştiri de alıyor takdir de!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, büyük önem verdiği altyapı çalışmalarını anbean takip ediyor.


TRABZON’U TAM KADRO İNCELEDİLER
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, yapımı tamamlanan ve devam eden altyapı çalışmaları ile yürütülen projeleri, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta, Adnan Günnar, Salih Cora, AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu ve daire başkanları ile birlikte yerinde inceledi.

TRABZON İÇİN BÜYÜK BİR YATIRIM BAŞLATTIK 
Yürütülen çalışmalarla ilgili AK Parti Milletvekilleri ve İl Başkanına bilgi veren Başkan Zorluoğlu, Trabzon için büyük bir yatırım başlattıklarını belirterek; “Daha önceden yağmur yağdığında Beşirli bölgemizi su basıyordu. Şimdi yaptığımız altyapı çalışmalarından sonra bu iş bütünüyle ortadan kalktı. 15 kilometre telekomünikasyon altyapısı yaptık. Bir daha hiçbir şekilde burayı kazmıyoruz. Beş çalışmayı bir arada yaptık. Doğal gaz, yağmur suyu, içme suyu, kanalizasyon ve telekomünikasyon altyapısı tamamlandı. Burada yaptığımız çalışmalarda kaldırımlar, korkuluklar hepsi yenilendi. Asfalt ile hepsi ortaya çıkacak. Bu yolların çizgilerini de çizeceğiz. Bir taraftan altyapıyı yapıyoruz, iş bittikten sonra da üstyapıyı yeniliyoruz. Bunun dışında sahil dolgusu ile ilgili de çalışmamız devam ediyor. Vekillerimize ve İl Başkanımıza çalışmalarımıza olan ilgileri nedeniyle teşekkür ediyorum.” dedi.

VATANDAŞ OLARAK TEŞEKKÜR EDİYORUM
Yapılan çalışmaları değerlendiren Milletvekili Muhammet Balta ise; “Ben siyasi olarak konuşmuyorum. Burada belediye başkanımızın düşüncesi şu, cila ve makyajla gitmeyelim, halkımıza sağlıklı su içirelim. Altyapı yapmak çok zordur, çok tepki alırsın. Şimdi hem su altyapısı yapılıyor hem de eksikler görülüyor ve bunların hepsi tamamlanıyor. Bu 50 yıllık bir çalışmadır. Biz oy alalım diye yapmıyoruz bu çalışmaları. Gerçekten Başkanımız Sayın Zorluoğlu’na ve ekibine bir milletvekili olarak değil vatandaş olarak teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. 

YENİDEN ŞEHİRLEŞİYORUZ
1 No.lu Beşirli Mahalle Muhtarı Muhittin Eyüboğlu ise; “Trabzon’da yapılan bu çalışma yeniden şehirleştiğimizi gösterdi. Trabzon’un her yerinde çalışmalar devam ediyor. Bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum. Şimdi altyapı bitti, üstyapıya geçiyoruz. Burası harika olacak.” dedi.

ÇALIŞMALAR TAKDİR TOPLADI ELEŞTİRİ DE VARDI!
Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, daha sonra Milletvekilleri Muhammet Balta, Adnan Günnar, Salih Cora ve İl Başkanı Sezgin Mumcu ile birlikte Uzun Sokak, Kunduracılar, Maraş, Gazipaşa, İskele caddelerinde yürütülen çalışmalar ile İskenderpaşa Otoparkı projesini yerinde incelediler.
Bu arada Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun alt yapı yatırımlarını incelemek üzere şehrimizde bulunan AK Partili Milletvekilleri ve İl Başkanı ile yaptığı gezi sonrası herkes dağılırken, AK Parti Trabzon Milletvekili Adnan Günnar da gruptan ayrı olarak meydanı gezmek istedi.
Heyet dağılınca sokaklarda İl Başkanı Mumcu ile dolaşan Günnar’a vatandaş yoğun ilgi gösterirken, yapılan çalışmalarla ilgili şikâyetlerini de iletme fırsatı buldular.
Bir vatandaş; ‘Sayın vekilim günlerdir meydandaki otelime müşteri alamıyorum, belediye tüm yolları kapatmış, en azından şehrin meydanına bir çıkış yolu verilemez miydi.” derken
Günnar işletmeciye hak vererek konuyu Başkan Zorluoğlu’na ileteceğini, söyledi. Trabzon Milletvekili Adnan Günnar, belediyenin tam kapanmayı fırsat bilerek ileride daha fazla mağduriyetlere neden olmaması adına böylesine tam kapsamlı bir çalışma yaptığı biraz daha sabır göstermesi gerektiğini ifade etti.