DOKA YÖNETİM KURULU 144. KEZ TOPLANDI

DOKA YÖNETİM KURULU 144. KEZ TOPLANDI

DOKA YÖNETİM KURULU 144. KEZ TOPLANDI

DOKA 144. Yönetim Kurulu Toplantısı Gümüşhane’de yapıldı. Toplantıda son yaşanan afetlerin sebep ve sonuçları değerlendirildi.

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (DOKA) 144. yönetim kurulu toplantısı Rize Valisi Kemal Çeber başkanlığında Gümüşhane’de gerçekleştirildi.

TÜM PAYDAŞLAR BU TOPLANTIDAYDI
Toplantıya Rize Valisi Kemal Çeber’in yanı sıra, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Giresun Valisi Enver Ünlü. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen. Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Artvin İl Genel Meclisi Başkanı Furkan Çakmak ile DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman katıldı.

AFET YÖNETİMİNDE İŞBİRLİĞİ
Toplantının açılışında konuşan DOKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Rize Valisi Kemal Çeber, öncelikli olarak afet yönetimi hakkında bölgede işbirliğine dair konuların görüşüleceğini söyledi.
Vali Çeber; “İdari sınırların dışında ortak coğrafyamızda afetlerin etkisini bütünleşik şekilde yaşadığımız gerçeğiyle mücadelemizin de bugüne kadar olduğu gibi ortak bir çerçevede gerçekleştirileceği aşikârdır. Bununla birlikte afet yönetimi konusunda bölgemizde daha etkin, verimli ve modern bir yönetimin uygulanmasında hangi alanlara odaklanılması gerektiği ve işbirliğinin güçlendirilmesine yönelik öneriler ele alınacaktır.” dedi.


2021 YILI ELE ALINDI 2022 GÖRÜŞÜLDÜ.
Toplantının bir diğer gündem maddesinin de DOKA’nın 2022 yılı için planladığı faaliyetlerin görüşülmesi olduğunu ifade eden Vali Çeber; “Sonuç odaklı programlar çerçevesinde hazırlanan 2022 yılı çalışma programında yer alması planlanan faaliyetleri değerlendirdikten sonra Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ajanslar eliyle uygulanan merkezi düzeydeki destek programlarına ilişkin gelişmeler değerlendirilecektir.” diye konuştu.