CUMHURİYET EN DEĞERLİ MİRAS

CUMHURİYET EN DEĞERLİ MİRAS

CUMHURİYET EN DEĞERLİ MİRAS

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla basın açıklaması yapan Kamu-Sen İl Başkanı Dilber, Cumhuriyeti korumak için ne gerekiyorsa yapacaklarını vurguladı.

Türkiye Kamu-Sen Trabzon İl Başkanı Coşkun Dilber, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, Cumhuriyetin bedava kazanılmadığını belirtti.

CUMHURİYETİ KORUMAK SORUMLULUĞUMUZDUR
Cumhuriyeti muhafaza etmek için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını belirten Kamu-Sen İl Başkanı Dilber, ülkemizin bekasına kast edenlere ortak duruş sergilemenin en önemli sorumluluklarından biri olduğunu ifade etti.
Kamu-sen İl Başkanı Coşkun Dilber, açıklamasında şunları kaydetti;
?-Cumhuriyetimiz öyle zannolunduğu gibi zayıf değildir. Cumhuriyet bedava da kazanılmış değildir. Bunu elde etmek için kan döktük. Her tarafta kırmızı kanımızı akıttık. İcabında müesseselerimizi müdafaa için lâzım olanı yapmaya hazırız.- Büyük Önder Atatürk, Cumhuriyetimizin hangi bedeller ödenerek kurulduğunu, sağlam temellere oturduğunu ve Cumhuriyeti korumak için ne gerekiyorsa yapacağımızı bu şekilde ifade etmişti.
Bu nedenledir ki; Cumhuriyete sahip çıkmak, Cumhuriyet ilkeleri doğrultusunda hareket etmek, kurtuluş mücadelesini unutmamak, şehitlerimizin kanıyla yoğrulmuş topraklarımızı korumak, millet olarak bir ve beraber olmak, ülkemizin bekasına kast edenlere ortak duruş sergilemek en önemli sorumluluğumuzdur. Çocuklarımıza, gençlerimize bırakabileceğimiz en değerli miras da işte budur.

CUMHURİYET ÖZGÜRLÜK DEMEKTİR
Cumhuriyet; egemenliğin kayıtsız şartsız millette olduğu, kendisini yönetmesini istediği insanları yine halkın kendisinin seçtiği en demokratik yönetim biçimidir. Cumhuriyet aynı zamanda özgürlük demek, Türk milletinin karakteri demek, yaşam biçimi demektir. Cumhuriyet neredeyse 100 yıllık vakur bir çınardır, gölgesi bize ebediyen yeter. Ve Cumhuriyeti yüreğinin en derinlerinde özümseyenler ona layık olmak için ellerinden geleni yapanlardır.
Cumhuriyete yönelik saldırılar; tarihten bihaber zır cahillerin, ülkemizi zayıflatmaya, milletimizin huzurunu dinamitlemeye çalışan pespayelerin, Cumhuriyeti ve Cumhuriyetin kurucusu Atatürk´ü, öğretilerini, ilke ve inkılaplarını toplum nezdinde değersizleştirmeye yönelik sözlerinde ya da her türden terör örgütünün, teröre destek veren ve Türk düşmanlığı yapan ülkeleri de yanına alarak yaptığı lobi faaliyetleri ve saldırılarıyla kendini göstermektedir.
Terör örgütlerinden, tarih yoksunlarına kadar tüm bu asalaklara, imparatorluk bakiyesi topraklarımız için farklı amaç güden, geçmişle de problemleri olan, ruhu dış güçler tarafından satın alınan, zihni sabıkalı milli bilinç düşmanlarına göz açtırmamak, hıyanetlerini kökünden kazımak geleceğimiz için çok önemlidir.

TERÖRE VE DESTEKÇİLERİNE FIRSAT VERMEYİZ
Hafızalarımızda taze tutmamız gereken husus şudur: Hainler Cumhuriyet kurulmadan önce de vardı, kurulduktan hemen sonra da var oldu, bugün de var, yarın da var olacaktır. Önemli olan bu topraklara kök salmış binlerce yıllık Türk devlet geleneğinin devamı olan Türkiye Cumhuriyeti´ni kuran ve yaşatan iradenin çok güçlü olmasıdır ki, bu irade çok güçlüdür.
100 yıllık hesabı yeniden açan dış mahfiller terör kuklalarıyla birlikte harekete geçmiştir. Elbette devletimiz öyle kudretlidir ki, bu manevralara asla pabuç bırakmamakta ve terörle mücadele kapsamında çok başarılı operasyonlar yürütmektedir.
Şunu söyleyelim; terörün tamamen ortadan kaldırılması için yürütülen sınır ötesi operasyonlar var olma mücadelemizin bir parçasıdır, Ne yazık ki; bu operasyonları farklı yöne çekmeye çabalayan, kime, neye hizmet ettiği belli olmayan, kimlerin yanında saf tuttuğu döneme göre değişen bir takım beslemeler de vardır.
Bu minvalde Türkiye Kamu-Sen olarak; Cumhuriyetimizin 96´ıncı yıl dönümünü kutluyor; Cumhuriyet çocukları olarak bu toprakların vatan yapılmasında, Cumhuriyetin kurulmasında, özgür, modern bir ülkenin inşasında büyük emek veren, çağdaş değerleri kılavuzu yapan başta Ulu Önder Atatürk, yol arkadaşları ve tüm aziz şehitlerimizin hatıraları önünde saygıyla eğiliyor. Onları minnet ve dualarla anıyoruz.
Yaşasın Cumhuriyet! Yaşasın halkın iradesinin gücüne inanan aziz Türk milleti!?