CHP MAÇKA´DA “TURAN” DEDİ
CHP Maçka İlçe Başkanlığı´nın Maçka Belediye Başkan Adaylığı için uygun gördüğü Musa Turan; “Maçka´yı Maçkalılarla birlikte yöneteceğiz!” dedi.
Tarih: 18.12.2018 15:48:39/ 977okunma / 0yorum

CHP MAÇKA´DA “TURAN” DEDİ

CHP Maçka İlçe Başkanlığı´nın Maçka Belediye Başkan Adaylığı için uygun gördüğü Musa Turan; “Maçka´yı Maçkalılarla birlikte yöneteceğiz!” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon ve Maçka İlçe Başkanlığı Maçka Belediye Başkan Adayı Musa Turan için yoğun katılımın yaşandığı tanıtım töreni gerçekleştirdi.

ADAY TANITIMINDA YÜKSEK KATILIM!
CHP Maçka İlçe Başkanlığı´nın ev sahipliğinde Maçka Halk Eğitim Merkezi´nde düzenlenen törene CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Önsel Uzun, Maçka İlçe Başkanı Nihan Göktürk ve Yönetim Kurulu üyeleri, Ortahisar İlçe Başkanı Ömer Hacısalioğlu, Of İlçe Başkanı Fahri Kaptanoğlu, Of Belediye Başkan aday adayı Hilmi Saral. Akçaabat İlçe yöneticisi Mehmet Özbayrak, İl Kadın Kolları Başkanı Havva Olcayto, Maçka Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Namık Osmanoğlu, Maçka Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kooperatifi Başkanı Alaattin Aydın, Ziraat Odası Başkanı Ogün Oğuz, Esiroğluspor Kulüp Başkanı Yıldırım Eyüboğlu, bazı mahalle muhtarları ile çok sayıda partili ve vatandaşlar iştirak etti.

GÖKTÜRK´TEN YÖNETİM ELEŞTİRİSİ
Programın açılış konuşmasını CHP Maçka İlçe Başkanı Nihan Göktürk yaparken, mevcut yönetime göndermede bulundu.
Başkan Göktürk, mevcut yönetimin belediyecilik anlayışını sorularla eleştirdi. Mevcut belediye başkanının yönetim tarzının bütünleştirici değil tam tersine olduğunu iddia eden CHP Maçka İlçe Başkanı Nihan Göktürk; “Mevcut yönetim birleştirici olmaktan çok uzaktır. Ortak dil kullanmakta acze düşmüştür.” dedi.
Başkan Göktürk konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bizlerde söz namustur, şereftir… Örf ve adetlerimiz bize bunu öğretir. Acaba, yönetenler verdikleri sözleri tutmuş mudur? Maçka´mızın kalkınması için bir adım atmış mıdır? Tüm projeler hayata geçirilmiş veya vaatler tutulmuş mudur? Esiroğlu, Atasu, merkez mahallelerimizde Her mahallede özel olarak son beş yılda Maçka Belediyesinin sözü var mıdır? İlçemizde halk birbirinden öyle koparılmış ki, asgari müştereklerimizde dahi bir araya gelemiyoruz.

“MAÇKA, SON BEŞ YILDA KAZANDIKLARINI KAYBETMİŞTİR.”
İlçemiz son beş yılda kazandıklarını kaybetmiştir. İktidar ile aynı parti mensubu belediyecilik zamanına denk gelen Sümela´nın kapatılması ve yine sizin döneminiz de açılamaması da tartışmaya açık ve manidardır. Bir soru da Belediyeye yöneltelim. Maçka Belediyesinin borcu var mıdır ve varsa ne kadardır? On trilyonlarca olduğu söylentisi doğru mudur? ‘Borçla aldım´ dediğiniz belediyenin borçlarını, borç diye bahsettiğinizin dört beş katına çıkardınız mı? Belediyenin kaynaklarından gelen gelir sosyal belediyecilikle ilgili herhangi bir projeye harcanmış mıdır? Fazla zorlamadan şimdilik bu kadarı ile yetinelim.”

PROJELER İÇİN BAŞKA TOPLANTI
Yerel seçim sürecine start verdiklerini belirten CHP İlçe Başkanı Nihan Göktür, projelerini anlatmak için yakın zamanda başka bir toplantı gerçekleştireceklerini belirtirken, çizdiği karamsar tabloya rağmen kullandığı; “Memleketimizin dağlarına baharı getireceğiz, barıştıracağız, barışmak zorunda kalacaksınız. Geçmişten çok geleceği düşünmek zorundayız, çünkü artık orda yaşayacağız. Bu topraklar bize atalarımızdan kalmadı, çocuklarımızdan ödünç aldık. Emanetimize sahip çıkacağız. Varlık içinde, Birlik içinde, Özgür biçimde!” ifadeleriyle umut aşıladı.
Başkan Göktürk, partilerinin Maçka Belediye Başkan adayı Musa Turan´ı açıklarken; “Çocuklarımızdan ödünç aldığımız bu yöreyi çok çok emin olduğumuz, dürüstlüğünden taviz vermeyeceğimiz. Maçka halkına emeği çok olan, üzüntünüzle üzülen, sevincinizle sevinen paylaşmaktan hiç ödün vermeyen güzel bir insan!” ifadelerini kullandı.

“MAÇKA´YI HALKIYLA BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ”
CHP Maçka İlçesi Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Musa Turan, Maçka´yı karmaşa, kavga, huzursuzluk ve ekonomik anlamda hayal kırıklıklarının sardığını ileri sürdü.
“Işıl ışıl kültür yayan, fikir ilim üreten, önderler yetiştiren ilçemizde umutsuzluk hâkim olmuş adeta üzerimize ölü toprağı serpilmiştir. Bu kaos dolu havayı daha tünelden Maçka ya girmekle yaşıyoruz.” diye konuşan Turan, ilçedeki yoğun araç trafiğini ve yapılaşmayı eleştirdi.
Başkan Adayı Turan; “Biçimsizce yükselen, yolları işgal ile yapılan yapılar görüyoruz. Yeşili yok eden zihniyeti iliklerimize kadar yaşıyoruz.” dedi.
Musa Turan konuşmasını şöyle sürdürdü;
“Maçka´nın kültürel zenginlikleri nerede? Şairleri, yazarları, aydınları neden göç etti, birlik ve dayanışmanın en güzel örneği olan yemyeşil parklarımız yaşam alanlarımız nerede? İlçede özgürce dolaşan turistlerimiz nerede? Kepengini erken saatlerde kapatıp evine kapanan esnafımız için ne yapıldı? Turizm denildi Sümela kapatıldı ve bir türlü açılamadı? Bu ilçeye yapılan en büyük ihanet budur? Mahallelerde imece yapan komşulara ne oldu, neredeler? Yönetimi emanet ettiğimiz eller bizi sizi hepimizi yanılttı. Maçka şimdilerde kapanan Sümela manastırı ile teröre kurban giden emekçi polis ve Jandarması ile daha on beş yaşında çocukluğunu yaşamadan katledilen Eren Bülbül yavrumuz ile anılmakta, kepenk kapatan esnaf ile anılmakta ve dahası… Tablo ne kadar kötü görüyor musunuz? Karamsarlığa vakit yoktur, Maçka´yı Türkiye de, dünyada terörizm ile değil, vatansever halkı ile tanıtacağız. Maçka´yı Maçka halkıyla birlikte yöneteceğiz!”

HERKESE HER KESİME SESLENDİ
Konuşmasında Annelere, çocuklara ve babalara seslenen, iş umuduyla bekleyen gençlere hitap eden, esnafından kamu kurum ve kuruluşlarına, muhtarına kadar her kesimi dile getiren Musa Turan; “Huzur içinde yemeğinizi yediğiniz, akşamları dostlarınızla bir araya geldiğiniz, siyasi baskılardan arındığınız günler yakındır.” şeklinde konuştu.

“BİRLİKTE ÜRETECEĞİZ, BİRLİKTE KALKINACAĞIZ”
CHP´li Başkan adayı Turan konuşmasını şöyle tamamladı; “31 Mart sonrası Maçka üretimle, kalkınma ile istihdam ile anılacak, sevgi, saygı birlik ve beraberlik ile anılacak. Genç beyinleri ile anılacak, Kadınların yönetimde ön saflarda olması ile anılacak.  İşsiz genci, umutsuz insanı kalmamış,  turizm ile kalkınmış, göçü önlenmiş Maçka´yı tesis etmek için varım. Belediye başkanı olarak seçildiğim gün Maçka halkından korunmaya ihtiyacım olmayacak, korumalarım halk olacak, başkanlık makamının kapısı tek ve Maçka halkına ait olacak. Tüm ihaleler şeffaf ve adil yapılacak, Maçka´mızın öz kaynaklarına sahip çıkacağım. Hatta satılıp gidenler yerine yenilerini koyacağım sayılarını arttıracağım. Halkla bütünleşeceğim. Şirin ilçemizi birlikte yöneteceğiz, birlikte üretip birlikte kalkındıracağız.  Hepinizi can-ı gönülden selamlıyorum. Yolumuz Maçka halkının aydınlık yoludur. Açık olsun! Allah utandırmasın.” 
Konuşmaların ardından Başkan Adayı Musa Turan´a partiye vermiş olduğu hizmetlerden ötürü CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Uzun tarafından plaket takdim edilirken, Musa Turan tarafından eşi Sebile Turan´a da buket çiçek verildi.
Aday tanıtım töreni Musa Turan´ın eşi, çocukları ve ailesi ile tüm partililerin sahneye gelerek verdiği toplu fotoğrafın ardından sona erdi.
Ali TİRİTOĞLU
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MAÇKA TURAN DEDİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
NAYLON YERİNE BEZ ÇANTA KULLANIN
NAYLON YERİNE BEZ ÇANTA KULLANIN
Semt pazarındaki vatandaşlara bez çanta dağıtan Başkan Genç; “Alışverişlerde naylon poşet yerine bez çanta kullanalım.”
Cumhur İttifakı AK Parti Maçka Belediye Başkan Adayı Koçhan;
Cumhur İttifakı AK Parti Maçka Belediye Başkan Adayı Koçhan;
MAÇKA İÇİN HIZ KESMEDEN DEVAM
KADINLARIMIZIN EMEKLERİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ
KADINLARIMIZIN EMEKLERİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ
CHP Maçka İlçe Kadın Kolları Başkanlığı´nın 8 Mart´ta düzenlediği programa katılan Musa Turan; “Kadın ve çocuklarımızın haklarına sahip çıkacağız!” dedi.
BAŞKAN GENÇ, BUĞRANIN YAŞ GÜNÜNÜ KUTLADI
BAŞKAN GENÇ, BUĞRANIN YAŞ GÜNÜNÜ KUTLADI
BAŞKAN GENÇ, BUĞRANIN YAŞ GÜNÜNÜ KUTLADI
“YAPILAMAYANLARI YAPMAK İÇİN GELİYORUZ”
“YAPILAMAYANLARI YAPMAK İÇİN GELİYORUZ”
CHP Maçka Belediye Başkan Adayı Musa Turan; “Maçka´mıza ve halkımıza hizmet için adayız. Yapılamayanları yapmak için geliyoruz.”
Genç, kanaat önderleriyle görüşüyor
Genç, kanaat önderleriyle görüşüyor
Genç, kanaat önderleriyle görüşüyor
BAŞKAN GENÇ SEVİNDİRDİ
BAŞKAN GENÇ SEVİNDİRDİ
BAŞKAN GENÇ SEVİNDİRDİ
Genç: Halkımızın talepleri bizim için değerlidir
Genç: Halkımızın talepleri bizim için değerlidir
Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, seçim çalışmalarına Maraş Caddesi ve Meydan esnafını ziyaretlerle devam etti.
ÇALMADIK KAPI, GİTMEDİK MAHALLE BIRAKMIYOR
ÇALMADIK KAPI, GİTMEDİK MAHALLE BIRAKMIYOR
Seçim çalışmaları doğrultusunda Maçka´daki mahallelerin yanı sıra, Trabzon´daki Maçkalıları da ziyaret eden Musa Turan, örnek belediyecilik sözü verdi.
EŞİYLE EL ELE SEÇİM ÇALIŞMASI
EŞİYLE EL ELE SEÇİM ÇALIŞMASI
EŞİYLE EL ELE SEÇİM ÇALIŞMASI
Memleket işi Gönül işi
Memleket işi Gönül işi
Başkan Koçhan, “Misyonumuz Hizmet Misyonumuz halkımızın refahı”
Başkan Koçhan´a büyük ilgi
Başkan Koçhan´a büyük ilgi
“Tevazu, Samimiyet, Gayret ile” sloganı ile vatandaşları ve esnafları ziyaret eden Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Koray Koçhan, vatandaşlardan büyük ilgi görüyor.
KAYDINIZI TAŞIMAYIN
KAYDINIZI TAŞIMAYIN
KAYDINIZI TAŞIMAYIN
BAŞKAN KOÇHAN´A SEVGİ SELİ
BAŞKAN KOÇHAN´A SEVGİ SELİ
BAŞKAN KOÇHAN´A SEVGİ SELİ
“GERÇEKLERİ VAAT EDİYORUM”
“GERÇEKLERİ VAAT EDİYORUM”
31 Mart´taki Yerel Seçimler öncesinde çalışmalarını ara vermeksizin sürdüren CHP Maçka Belediye başkan Adayı Musa Turan´a büyük ilgi var.
AKSOY İŞADAMLARIYLA BULUŞTU
AKSOY İŞADAMLARIYLA BULUŞTU
İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aksoy, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası´nı ziyaret etti.
“ZİHNİYET SORUNUNU AŞACAĞIZ”
“ZİHNİYET SORUNUNU AŞACAĞIZ”
“ZİHNİYET SORUNUNU AŞACAĞIZ”
MEHMET KÖSE MECLİS ÜYESİ ADAYI
MEHMET KÖSE MECLİS ÜYESİ ADAYI
Yıllarını eğitime adayan, bununla birlikte siyasetten de kopmayan Mehmet Köse, CHP Maçka Belediyesi Meclis Üyesi Aday Adayı oldu.
“BİR OLACAĞIZ, BİRLİK OLACAĞIZ”
“BİR OLACAĞIZ, BİRLİK OLACAĞIZ”
Seçim çalışmalarını ara vermeksizin sürdüren CHP Maçka Belediye Başkan Adayı Musa Turan, Esiroğlu´daydı.
   ZORLUOĞLU MEŞALELERLE KARŞILANDI
ZORLUOĞLU MEŞALELERLE KARŞILANDI
AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Zorluoğlu ilçe ziyaretlerinin ilkini Maçka´da yaptı.
MAÇKA TEŞKİLATI İŞİ SIKI TUTUYOR!
MAÇKA TEŞKİLATI İŞİ SIKI TUTUYOR!
Mart ayında gerçekleşecek seçimlere haftalık ve aylık toplantılarla hazırlanan AK Parti Maçka Teşkilatı, işi sıkı tutuyor.
Maçka AK Parti Kadın Kolları görevden alındı
Maçka AK Parti Kadın Kolları görevden alındı
Maçka AK Parti Kadın Kolları görevden alındı
BAŞKAN GENÇ, MAKAMI DEVRETTİ
BAŞKAN GENÇ, MAKAMI DEVRETTİ
Başkan Genç, Engelliler Haftası dolayısıyla Ortahisar :Belediye Başkanlığı makamını devretti.
“TESİSLEŞMEYE DEVAM EDİYORUZ”
“TESİSLEŞMEYE DEVAM EDİYORUZ”
Geçtiğimiz hafta sonu Trabzon´agelen Bakan Kasapoğlu´na sportif tesislerle ilgili talepleri aktaran Milletvekili Cora, bu taleplerin olumlu sonuçlandığını belirtti.
“VAKİT TRABZON VAKTİ”
“VAKİT TRABZON VAKTİ”
Milletvekili Cora, yeni hükümetin ilk kabinesinde 4 Trabzonlunun yer almasını değerlendirdi; “Şehrimizin ziyadesiyle temsil edilmesi memnuniyet
TÜRKİYE ÇAĞ ATLAYACAK
TÜRKİYE ÇAĞ ATLAYACAK
TÜRKİYE ÇAĞ ATLAYACAK
HİZMET ÇITASINI YÜKSELTECEĞİZ
HİZMET ÇITASINI YÜKSELTECEĞİZ
HİZMET ÇITASINI YÜKSELTECEĞİZ
EFSANE BAKAN´DAN DSİ CAMİASINA VEDA
EFSANE BAKAN´DAN DSİ CAMİASINA VEDA
Ülkemiz ve Bölgemizdeki su kaynaklarının mimarı Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, video konferans yoluyla DSİ camiasına veda etti.
“ÜRETEN BİR EKONOMİ”
“ÜRETEN BİR EKONOMİ”
Saadet Partisi Trabzon milletvekili adayı Cevat Kurt, mevcut iktidarın yaptığı çalışmaların üretime dayalı olmadığı sürece eksik olacağını savundu.
24 HAZİRANIN KAZASI YOK
24 HAZİRANIN KAZASI YOK
ABD´den dönüşünde ayağının tozuyla Trabzon´daki seçim çalışmalarına başlayan Köseoğlu; “24 Haziran´ın kazası yok, tekrar 24 Haziran´ı yaşama imkânımız yok.”
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
aa
Son Sayı
Önceki Sayılar
SAYFA EDİTÖRÜ

sayfa deneme

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:34 08:20 13:17 15:37 17:55 19:29