CHP MAÇKA´DA “TURAN” DEDİ
CHP Maçka İlçe Başkanlığı´nın Maçka Belediye Başkan Adaylığı için uygun gördüğü Musa Turan; “Maçka´yı Maçkalılarla birlikte yöneteceğiz!” dedi.
Tarih: 18.12.2018 15:48:39/ 573okunma / 0yorum

CHP MAÇKA´DA “TURAN” DEDİ

CHP Maçka İlçe Başkanlığı´nın Maçka Belediye Başkan Adaylığı için uygun gördüğü Musa Turan; “Maçka´yı Maçkalılarla birlikte yöneteceğiz!” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon ve Maçka İlçe Başkanlığı Maçka Belediye Başkan Adayı Musa Turan için yoğun katılımın yaşandığı tanıtım töreni gerçekleştirdi.

ADAY TANITIMINDA YÜKSEK KATILIM!
CHP Maçka İlçe Başkanlığı´nın ev sahipliğinde Maçka Halk Eğitim Merkezi´nde düzenlenen törene CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Önsel Uzun, Maçka İlçe Başkanı Nihan Göktürk ve Yönetim Kurulu üyeleri, Ortahisar İlçe Başkanı Ömer Hacısalioğlu, Of İlçe Başkanı Fahri Kaptanoğlu, Of Belediye Başkan aday adayı Hilmi Saral. Akçaabat İlçe yöneticisi Mehmet Özbayrak, İl Kadın Kolları Başkanı Havva Olcayto, Maçka Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Namık Osmanoğlu, Maçka Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kooperatifi Başkanı Alaattin Aydın, Ziraat Odası Başkanı Ogün Oğuz, Esiroğluspor Kulüp Başkanı Yıldırım Eyüboğlu, bazı mahalle muhtarları ile çok sayıda partili ve vatandaşlar iştirak etti.

GÖKTÜRK´TEN YÖNETİM ELEŞTİRİSİ
Programın açılış konuşmasını CHP Maçka İlçe Başkanı Nihan Göktürk yaparken, mevcut yönetime göndermede bulundu.
Başkan Göktürk, mevcut yönetimin belediyecilik anlayışını sorularla eleştirdi. Mevcut belediye başkanının yönetim tarzının bütünleştirici değil tam tersine olduğunu iddia eden CHP Maçka İlçe Başkanı Nihan Göktürk; “Mevcut yönetim birleştirici olmaktan çok uzaktır. Ortak dil kullanmakta acze düşmüştür.” dedi.
Başkan Göktürk konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bizlerde söz namustur, şereftir… Örf ve adetlerimiz bize bunu öğretir. Acaba, yönetenler verdikleri sözleri tutmuş mudur? Maçka´mızın kalkınması için bir adım atmış mıdır? Tüm projeler hayata geçirilmiş veya vaatler tutulmuş mudur? Esiroğlu, Atasu, merkez mahallelerimizde Her mahallede özel olarak son beş yılda Maçka Belediyesinin sözü var mıdır? İlçemizde halk birbirinden öyle koparılmış ki, asgari müştereklerimizde dahi bir araya gelemiyoruz.

“MAÇKA, SON BEŞ YILDA KAZANDIKLARINI KAYBETMİŞTİR.”
İlçemiz son beş yılda kazandıklarını kaybetmiştir. İktidar ile aynı parti mensubu belediyecilik zamanına denk gelen Sümela´nın kapatılması ve yine sizin döneminiz de açılamaması da tartışmaya açık ve manidardır. Bir soru da Belediyeye yöneltelim. Maçka Belediyesinin borcu var mıdır ve varsa ne kadardır? On trilyonlarca olduğu söylentisi doğru mudur? ‘Borçla aldım´ dediğiniz belediyenin borçlarını, borç diye bahsettiğinizin dört beş katına çıkardınız mı? Belediyenin kaynaklarından gelen gelir sosyal belediyecilikle ilgili herhangi bir projeye harcanmış mıdır? Fazla zorlamadan şimdilik bu kadarı ile yetinelim.”

PROJELER İÇİN BAŞKA TOPLANTI
Yerel seçim sürecine start verdiklerini belirten CHP İlçe Başkanı Nihan Göktür, projelerini anlatmak için yakın zamanda başka bir toplantı gerçekleştireceklerini belirtirken, çizdiği karamsar tabloya rağmen kullandığı; “Memleketimizin dağlarına baharı getireceğiz, barıştıracağız, barışmak zorunda kalacaksınız. Geçmişten çok geleceği düşünmek zorundayız, çünkü artık orda yaşayacağız. Bu topraklar bize atalarımızdan kalmadı, çocuklarımızdan ödünç aldık. Emanetimize sahip çıkacağız. Varlık içinde, Birlik içinde, Özgür biçimde!” ifadeleriyle umut aşıladı.
Başkan Göktürk, partilerinin Maçka Belediye Başkan adayı Musa Turan´ı açıklarken; “Çocuklarımızdan ödünç aldığımız bu yöreyi çok çok emin olduğumuz, dürüstlüğünden taviz vermeyeceğimiz. Maçka halkına emeği çok olan, üzüntünüzle üzülen, sevincinizle sevinen paylaşmaktan hiç ödün vermeyen güzel bir insan!” ifadelerini kullandı.

“MAÇKA´YI HALKIYLA BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ”
CHP Maçka İlçesi Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Musa Turan, Maçka´yı karmaşa, kavga, huzursuzluk ve ekonomik anlamda hayal kırıklıklarının sardığını ileri sürdü.
“Işıl ışıl kültür yayan, fikir ilim üreten, önderler yetiştiren ilçemizde umutsuzluk hâkim olmuş adeta üzerimize ölü toprağı serpilmiştir. Bu kaos dolu havayı daha tünelden Maçka ya girmekle yaşıyoruz.” diye konuşan Turan, ilçedeki yoğun araç trafiğini ve yapılaşmayı eleştirdi.
Başkan Adayı Turan; “Biçimsizce yükselen, yolları işgal ile yapılan yapılar görüyoruz. Yeşili yok eden zihniyeti iliklerimize kadar yaşıyoruz.” dedi.
Musa Turan konuşmasını şöyle sürdürdü;
“Maçka´nın kültürel zenginlikleri nerede? Şairleri, yazarları, aydınları neden göç etti, birlik ve dayanışmanın en güzel örneği olan yemyeşil parklarımız yaşam alanlarımız nerede? İlçede özgürce dolaşan turistlerimiz nerede? Kepengini erken saatlerde kapatıp evine kapanan esnafımız için ne yapıldı? Turizm denildi Sümela kapatıldı ve bir türlü açılamadı? Bu ilçeye yapılan en büyük ihanet budur? Mahallelerde imece yapan komşulara ne oldu, neredeler? Yönetimi emanet ettiğimiz eller bizi sizi hepimizi yanılttı. Maçka şimdilerde kapanan Sümela manastırı ile teröre kurban giden emekçi polis ve Jandarması ile daha on beş yaşında çocukluğunu yaşamadan katledilen Eren Bülbül yavrumuz ile anılmakta, kepenk kapatan esnaf ile anılmakta ve dahası… Tablo ne kadar kötü görüyor musunuz? Karamsarlığa vakit yoktur, Maçka´yı Türkiye de, dünyada terörizm ile değil, vatansever halkı ile tanıtacağız. Maçka´yı Maçka halkıyla birlikte yöneteceğiz!”

HERKESE HER KESİME SESLENDİ
Konuşmasında Annelere, çocuklara ve babalara seslenen, iş umuduyla bekleyen gençlere hitap eden, esnafından kamu kurum ve kuruluşlarına, muhtarına kadar her kesimi dile getiren Musa Turan; “Huzur içinde yemeğinizi yediğiniz, akşamları dostlarınızla bir araya geldiğiniz, siyasi baskılardan arındığınız günler yakındır.” şeklinde konuştu.

“BİRLİKTE ÜRETECEĞİZ, BİRLİKTE KALKINACAĞIZ”
CHP´li Başkan adayı Turan konuşmasını şöyle tamamladı; “31 Mart sonrası Maçka üretimle, kalkınma ile istihdam ile anılacak, sevgi, saygı birlik ve beraberlik ile anılacak. Genç beyinleri ile anılacak, Kadınların yönetimde ön saflarda olması ile anılacak.  İşsiz genci, umutsuz insanı kalmamış,  turizm ile kalkınmış, göçü önlenmiş Maçka´yı tesis etmek için varım. Belediye başkanı olarak seçildiğim gün Maçka halkından korunmaya ihtiyacım olmayacak, korumalarım halk olacak, başkanlık makamının kapısı tek ve Maçka halkına ait olacak. Tüm ihaleler şeffaf ve adil yapılacak, Maçka´mızın öz kaynaklarına sahip çıkacağım. Hatta satılıp gidenler yerine yenilerini koyacağım sayılarını arttıracağım. Halkla bütünleşeceğim. Şirin ilçemizi birlikte yöneteceğiz, birlikte üretip birlikte kalkındıracağız.  Hepinizi can-ı gönülden selamlıyorum. Yolumuz Maçka halkının aydınlık yoludur. Açık olsun! Allah utandırmasın.” 
Konuşmaların ardından Başkan Adayı Musa Turan´a partiye vermiş olduğu hizmetlerden ötürü CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Uzun tarafından plaket takdim edilirken, Musa Turan tarafından eşi Sebile Turan´a da buket çiçek verildi.
Aday tanıtım töreni Musa Turan´ın eşi, çocukları ve ailesi ile tüm partililerin sahneye gelerek verdiği toplu fotoğrafın ardından sona erdi.
Ali TİRİTOĞLU
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MAÇKA TURAN DEDİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“ZİHNİYET SORUNUNU AŞACAĞIZ”
“ZİHNİYET SORUNUNU AŞACAĞIZ”
“ZİHNİYET SORUNUNU AŞACAĞIZ”
MEHMET KÖSE MECLİS ÜYESİ ADAYI
MEHMET KÖSE MECLİS ÜYESİ ADAYI
Yıllarını eğitime adayan, bununla birlikte siyasetten de kopmayan Mehmet Köse, CHP Maçka Belediyesi Meclis Üyesi Aday Adayı oldu.
“BİR OLACAĞIZ, BİRLİK OLACAĞIZ”
“BİR OLACAĞIZ, BİRLİK OLACAĞIZ”
Seçim çalışmalarını ara vermeksizin sürdüren CHP Maçka Belediye Başkan Adayı Musa Turan, Esiroğlu´daydı.
   ZORLUOĞLU MEŞALELERLE KARŞILANDI
ZORLUOĞLU MEŞALELERLE KARŞILANDI
AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Zorluoğlu ilçe ziyaretlerinin ilkini Maçka´da yaptı.
MAÇKA TEŞKİLATI İŞİ SIKI TUTUYOR!
MAÇKA TEŞKİLATI İŞİ SIKI TUTUYOR!
Mart ayında gerçekleşecek seçimlere haftalık ve aylık toplantılarla hazırlanan AK Parti Maçka Teşkilatı, işi sıkı tutuyor.
Maçka AK Parti Kadın Kolları görevden alındı
Maçka AK Parti Kadın Kolları görevden alındı
Maçka AK Parti Kadın Kolları görevden alındı
BAŞKAN GENÇ, MAKAMI DEVRETTİ
BAŞKAN GENÇ, MAKAMI DEVRETTİ
Başkan Genç, Engelliler Haftası dolayısıyla Ortahisar :Belediye Başkanlığı makamını devretti.
“TESİSLEŞMEYE DEVAM EDİYORUZ”
“TESİSLEŞMEYE DEVAM EDİYORUZ”
Geçtiğimiz hafta sonu Trabzon´agelen Bakan Kasapoğlu´na sportif tesislerle ilgili talepleri aktaran Milletvekili Cora, bu taleplerin olumlu sonuçlandığını belirtti.
“VAKİT TRABZON VAKTİ”
“VAKİT TRABZON VAKTİ”
Milletvekili Cora, yeni hükümetin ilk kabinesinde 4 Trabzonlunun yer almasını değerlendirdi; “Şehrimizin ziyadesiyle temsil edilmesi memnuniyet
TÜRKİYE ÇAĞ ATLAYACAK
TÜRKİYE ÇAĞ ATLAYACAK
TÜRKİYE ÇAĞ ATLAYACAK
HİZMET ÇITASINI YÜKSELTECEĞİZ
HİZMET ÇITASINI YÜKSELTECEĞİZ
HİZMET ÇITASINI YÜKSELTECEĞİZ
EFSANE BAKAN´DAN DSİ CAMİASINA VEDA
EFSANE BAKAN´DAN DSİ CAMİASINA VEDA
Ülkemiz ve Bölgemizdeki su kaynaklarının mimarı Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, video konferans yoluyla DSİ camiasına veda etti.
“ÜRETEN BİR EKONOMİ”
“ÜRETEN BİR EKONOMİ”
Saadet Partisi Trabzon milletvekili adayı Cevat Kurt, mevcut iktidarın yaptığı çalışmaların üretime dayalı olmadığı sürece eksik olacağını savundu.
24 HAZİRANIN KAZASI YOK
24 HAZİRANIN KAZASI YOK
ABD´den dönüşünde ayağının tozuyla Trabzon´daki seçim çalışmalarına başlayan Köseoğlu; “24 Haziran´ın kazası yok, tekrar 24 Haziran´ı yaşama imkânımız yok.”
Dayı, hizmet için yola çıktı
Dayı, hizmet için yola çıktı
24 Haziran da yapılacak olan milletvekili seçimlerinde Trabzon AK Parti Milletvekili aday adayı olan Recep Dayı hizmet için yola çıktığını söyledi
Mobilya Kent masaya yatırıldı
Mobilya Kent masaya yatırıldı
Trabzon´un Arsin ilçesinde kurulacak olan Mobilya Kentin taslak projesi, Mobilyacı İşadamları Derneği (MOBİAD) tarafından düzenlenen Mobilya Kent Çalıştayı ile masaya yatırıldı. Çalıştayda MOBİAD üyelerine seslenen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, bu projenin en başından beri kendisini heyecanlandırdığını ifade ederken, Mobilya Kentin, Türkiye´nin her noktasına satış yapan ve komşu ülkelere ihracat gerçekleştiren, iş sahası oluşturan Türkiye´nin en gözde mobilya merkezlerinden biri olacağını söyledi.
Trabzon´u dantel gibi işliyoruz
Trabzon´u dantel gibi işliyoruz
Düzenlediği basın toplantısı ile Büyükşehir Belediyesinin 4 yılını değerlendiren Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Biz Trabzon´un engebeli arazisini bir dantel gibi işliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, Sayın Başbakanımız, Sayın Bakanımız, bakanlarımız, milletvekillerimizle birlikte el ele kol kola şehrimize hizmet ediyoruz” dedi.
Başkan Genç Dört yılını değerlendirdi
Başkan Genç Dört yılını değerlendirdi
Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, dört yılını düzenlediği basın toplantısında değerlendirdi.
ERBAKAN VAKFI´NDAN  ÖRNEK KAMPANYA!
ERBAKAN VAKFI´NDAN ÖRNEK KAMPANYA!
Trabzon´da kitap toplama kampanyası başlatan Erbakan Vakfı Trabzon Ortahisar ilçe yönetimi, hedefi yüksek tutuyor!
“İSKİKLAL SAVAŞININ ÖN SÖZÜ!”
“İSKİKLAL SAVAŞININ ÖN SÖZÜ!”
‘18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi Anma Günü´dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Köseoğlu; “Çanakkale´de İstiklal Savaşı´nın ön sözü yazıldı!”
KÖSEOĞLU, ABD´DE!
KÖSEOĞLU, ABD´DE!
Birleşmiş Milletlerin KSK 62. Oturumuna katılan Türk heyetinde milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu da vardı!
“GÜÇLÜ TÜRKİYE, GÜÇLÜ KADINLA OLUR!”
“GÜÇLÜ TÜRKİYE, GÜÇLÜ KADINLA OLUR!”
8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir açıklama yapan Trabzon Milletvekili Köseoğlu; “Daha güçlü Türkiye´ye daha güçlü kadınlarla ulaşacağız.”dedi
“BOYKOT EDİLMELİ!”
“BOYKOT EDİLMELİ!”
Nüfus kayıtlarında yapılan değişikliklerin seçim güvenliğini tehdit ettiğini öne süren CHP Trabzon Milletvekili Pekşen; “Sahte seçimler boykot edilmelidir!” dedi.
BİZ, BU ÜLKENİN MAYASIYIZ!
BİZ, BU ÜLKENİN MAYASIYIZ!
Saadet Partisi Seçim İşleri Başkanı Yakuphan; “Nasıl ki süt maya olmadan yoğurt olmaz ise. Türkiye ve Dünya da Milli Görüşçüler olmadan huzura kavuşmaz!
“TÜRKİYE ARTIK GÜNÜ KURTARAN ÜLKE DEĞİL!”
“TÜRKİYE ARTIK GÜNÜ KURTARAN ÜLKE DEĞİL!”
Trabzon´da esnaf ve vatandaşları ziyaret eden Milletvekili Köseoğlu, Türkiye´nin artık eski Türkiye olmadığını vurguladı.
CAN VERENLER İÇİN SENDE KAN VER
CAN VERENLER İÇİN SENDE KAN VER
İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Hasan Saka, Zeytin Dalı Harekatı´na katılan askerler için partisi tarafından düzenlenen kan bağışı etkinliğine katılarak kan verdi.
YATIRIM ADASI İÇİN TOPLANDILAR
YATIRIM ADASI İÇİN TOPLANDILAR
BAŞKENT´TE BİR ARAYA GELEN PAYDAŞLAR ÖN ÇALIŞMA İÇİN STARTI VERDİ
ÖDP TRABZON KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ:
ÖDP TRABZON KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ:
EŞİTLİĞE VE ÖZGÜRLÜĞE BİR YOL AÇALIM
KÜLLİYE´DE TRABZON ZİRVESİ!
KÜLLİYE´DE TRABZON ZİRVESİ!
KÖSEOĞLU TRABZON´U KONUŞTU!
“EN İYİ BİZ ANLARIZ!”
“EN İYİ BİZ ANLARIZ!”
Erbakan Vakfı Ortahisar İlçe Başkanı Metin Kurt, TÜED Şube Başkanı Burhan Bayraktarı ziyaretinde; “Emeklileri en iyi biz anlarız!” dedi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.4037
EURO
6.1605
aa
Son Sayı
Önceki Sayılar
SAYFA EDİTÖRÜ

sayfa deneme

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:34 08:20 13:17 15:37 17:55 19:29