BÜYÜKŞEHİR’DEN TAZİYE ÇADIRI HİZMETİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN TAZİYE ÇADIRI HİZMETİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN TAZİYE ÇADIRI HİZMETİ

Halkın acı günlerinde teferruatlara boğulmaması için çalışmalar yürüten Büyükşehir Belediyesi, Ağustos ayından beri ‘taziye çadırı’ hizmeti veriyor.

Vatandaşın iyi ve kötü günlerinde yanında olabilmek için özel gayret gösteren Trabzon Büyükşehir Belediyesi, cenaze hizmetlerine bir yenisini daha ekledi.

İYİ GÜNDE KÖTÜ GÜNDE VATANDAŞIN YANINDA
Trabzon halkının en acı günlerinde teferruatlarla uğraşmaması için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, ‘taziye çadırı’ hizmeti vermeye başladı.
Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı tarafından dört ay önce başlatılan taziye çadırı hizmeti, cenaze yakınları tarafından sıkça tercih ediliyor. 

BÜYÜKŞEHİR’DEN YENİ HİZMET
Trabzon Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada; “Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızın iyi ve kötü günlerinde yanlarında olabilmek için özel gayret gösteriyoruz. Rutin olarak sürdürdüğümüz cenaze hizmetlerine Ağustos ayından itibaren taziye çadırı hizmetini ekledik. 4 aylık sürede Trabzon genelinde yaklaşık 120 aileye içerisinde oturma alanı bulunan ve çay ikramında bulunduğumuz ‘taziye çadırı’ hizmeti sunduk. Bizden nakil ya da yıkama hizmeti almış ve cenaze programımıza dâhil olmuş cenaze yakınları, ilgili personelimiz tarafından aranarak taziye hizmet içeriğimiz konusunda bilgilendirilmektedir.” ifadelerine yer verildi.

İSTENMESİ DURUMUNDA ÜCRETZİÇ  KURULUYOR
‘Taziye Çadırı’ hizmetinin cenaze sahiplerinin istemesi durumunda kurulduğunu belirten Trabzon Büyükşehir Belediyesi, istek dâhilinde gerçekleşen bu hizmetin üç gün boyunca sürdüğünü kaydetti.
Konuyla ilgili olarak Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklama şöyle; “Cenaze yakınının istemesi halinde belirttiği adrese ‘ücretsiz taziye çadırı’ kurulmaktadır. Taziye çadırımız maksimum üç gün kurulu olduğu yerde hizmet vermektedir.”