BÖLGENİN İSTİHDAM ÜSSÜ OLURUZ!

BÖLGENİN İSTİHDAM ÜSSÜ OLURUZ!

BÖLGENİN İSTİHDAM ÜSSÜ OLURUZ!

Akademisyen alımı için yapılan 400´den fazla başvuruyu değerlendiren Başkan Yıldız; ?Yeni fakültelerimiz açılırsa bölgenin istihdam üssü oluruz.? dedi.

Avrasya Üniversitesi´nin akademisyen alımı duyusu sonrası, ülkenin dört bir yanından hatta yurt dışından toplamda 400´den fazla başvuru oldu.

AKADEMİSYEN BAŞVURUSU 400´ÜN ÜSTÜNDE
Bir dönem Maçka´da Belediye Başkanlığı yapan ve kendisi de Maçkalı olan Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ömer Yıldız, Avrasya Üniversitesi´nin istihdama katkısına vurgu yaptı.
Başkan Yıldız; ?Üniversitemiz büyüdükçe hem akademik hem de idari personel alımlarımız devam edecek. Tabii burada en çok dikkat ettiğimiz husus başvuru yapanların iyice araştırılması olacaktır. Üniversitemiz bu hususta bugüne kadar çok hassas davranmıştır. Bundan sonrada aynı ciddiyetle devam edeceğiz. Alacağımız personelin yeterliliği dışında, vatan sevgisi de bizim için çok önemli kıstastır. Vatanına, bayrağına âşık olan insanların yetiştirdiği öğrencileri kendileri gibi olur.? dedi.

YILDIZDAN YENİ FAKÜLTE AÇILIMI
Başkan Yıldız; ?Yıllardan beri dile getirdiğim en önemli husus yeni beş fakültemizin açılması konusudur. Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İletişim Fakültesi ve Eğitim Fakültesi´ni açabilirsek, hem eğitim şehri olma adına büyük bir mesafe kat etmiş olacağız hem de bölgemizde en büyük istihdama imza atmış olacağız. Bu hususta hepimiz elimizi taşın altına koymamız gerekir. Ben Avrasya Üniversitesi kurucusu ve Mütevelli Heyet Başkanı olarak ne yapmam gerekiyorsa hepsini yerine getireceğim, maddi olarak ta bütün yatırımlar için hazırız. Eğer samimi bir şekilde bu konunun üzerine gidersek Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da konuya sessiz kalmayacak. Üniversitemizin kuruluşunu sağlayan ve kuruluşumuzdan günümüze kadar desteğini her an yanımızda hissettiğimiz Sayın Cumhurbaşkanımız yeni fakültelerimiz için de son noktayı koyacaktır.? şeklinde konuştu.