BİZ, BU ÜLKENİN MAYASIYIZ!
Saadet Partisi Seçim İşleri Başkanı Yakuphan; “Nasıl ki süt maya olmadan yoğurt olmaz ise. Türkiye ve Dünya da Milli Görüşçüler olmadan huzura kavuşmaz!
Tarih: 26.2.2018 11:04:08/ 2996okunma / 0yorum

BİZ, BU ÜLKENİN MAYASIYIZ!

Saadet Partisi Seçim İşleri Başkanı Yakuphan; “Nasıl ki süt maya olmadan yoğurt olmaz ise. Türkiye ve Dünya da Milli Görüşçüler olmadan huzura kavuşmaz!

Saadet Partisi Şubat ayı İlçe Divan Kurulu toplantısı, Maçka İlçe Başkanlığında yoğun katılımla gerçekleşti.
Toplantıya Saadet Partisi Maçka İlçe Başkanı Hikmet Aydın ev sahipliği yaparken, Trabzon İl Başkanı Cevat Kurt, İl Seçim İşleri Başkanı Ahmet Yakuphan ve İl Gençlik Kolları Başkanı Sefa Aydın´ın yanı sıra, yönetim kurulu üyeleri ve partililer de hazır bulundu.
Toplantının başında yaptığı konuşmada tüm teşkilat mensuplarının sürekli istişare içerisinde olmasının önemine değinen Saadet Partisi Maçka İlçe Başkanı Hikmet Aydın; “Saadet Partisi olarak Maçka´da yerel yönetim anlamında en iddialı parti olacağız. Ama bunun için her zaman istişare içerisinde olalım. Birbirimizden ve yaptığımız çalışmalardan haberdar olalım!” dedi.

“MAYA OLMADAN YOĞURT OLMAZ!”
Aydın´ın ardından söz alan Saadet Partisi Trabzon İl Seçim İşleri Başkanı Ahmet Yakuphan ise AK Parti iktidarını eleştirirken, Milli Görüşçülerin, kardeş gibi birbirine kenetlenmesi gerektiğini ve çalışırken sadece Allah rızasını gözetmesini istedi.
Saadet Partisi İl Seçim Kolları Başkanı Ahmet Yakuphan, şu ifadelere yer verdi;
“Biz Milli Görüşçüler olarak ayakta kalmak zorundayız. Eğer biz ayakta kalamazsak ülkemiz elden gider dünya şeytanların eline düşer. Afrin´deki operasyonlarda şehit olan askerlerimize Allah´tan rahmet ailelerine ve Türk milletine de sabırlar dileriz. Afrin´degördüğümüz, Mehmetçiğimizin gösterdiği üstün kahramanlığının zaferidir. Bu harekâtı sonuna kadar destekliyoruz ancak, bugüne gelinmesinde hükümetin bazı hatalar yaptığı inkâr edilemez. Eğer bize danışılsaydı, bu duruma gelinmeden sorunun çözüleceği inancındayız.

“BİZDEN AYRILANLAR HEP YANLIŞ YAPTI!”
Biliyorsunuz gerek Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın ve gerekse AK Parti teşkilatı mensuplarının sürekli tekrarladıkları bir şey var; ‘Biz hata yaptık, kandırıldık!´ diye. Bizden ayrılanların hepsi yanlış yapmıştır. Biz doğru mu yapıyoruz peki. Biz doğru yapmaya çalışıyoruz! Bugün bunu daha iyi görüyoruz. Bakınız söylemler çatışması yaşanıyor. Dün bir şey söyleniyor, bugün ondan vazgeçiliyor. Önce bir şey yapılıyor, sonra inkâr ediliyor. Bugün Sayın Cumhurbaşkanı ne diyor; ‘Biz birçok konuda yanlış yaptık!´ Böyle bir söylemle aslında kazanacağını zannediyor. Bugüne kadar Fetullah konusunda ‘aldatıldık´ dedi mi? Dedi. Ergenekon konusunda ‘Bizi kumpasa getirdiler´ dedi mi? Dedi. Bu PKK açılımı konusunda ‘Bizi aldattılar´ dedi mi? Dedi. Suriye konusunda ‘ABD bizi aldattı´ dedi mi? Dedi. Bakınız daha bir hafta önce Obama´nın da bizi aldattığını söyledi. Peki, bugün Sayın Putin aldatmıyor mu? Bir süre sonra ‘Putin de bizi aldattı!´diyecek, göreceksiniz bunu da söyleyecek. Kardeşim sen Müslüman olduğunu söylüyorsun. O kitabında Müslümanların düşmanlarını Allah göstermiyor mu? Gösteriyor! Peki, bu sürekli tekrarlanan hatalar yanılmalar nereden kaynaklanıyor?”

“MİLLİ GÖRÜŞÇÜLER DÜNYANIN MAYASIDIR!”
Bir kazan sütü yoğurt yapmak için lazım gelenin yüz ya da iki yüz gram maya olduğunu söyleyen Yakuphan; “Nasıl ki o kazandaki süt maya olmadan yoğurt olmaz ise, siz Milli Görüşçüler olmadan da ülkemiz ve dünya huzura kavuşamaz! Siz Milli Görüşçüler, sadece bu ülkenin değil dünyanın mayasısınız!” dedi.
Bütün dünyanın Milli Görüşçüleri takip ettiğini ileri süren Ahmet Yakuphan; “Dünyadaki herkes kendi gazetelerinden önce Milli Gazete´yi inceliyor. Genel Başkanımız Temel Karamollağlu, dünyada ilgi odağı. Herkes onu takip ediyor. Allah razı olsun o da çok iyi idare ediyor.” diye konuştu.
Saadet Partisi olarak kendi adaylarını çıkaracaklarını belirten Yakuphan; “Bakın Cumhurbaşkanlığı konusunda Sayın Temel Karamollaoğlu, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ı desteklediğini ifade etmedi. Ardından ‘Siz CHP ve HDP´nin kuyruğuna takıldınız´ şeklinde ağır suçlamalar gündeme geldi. Sayın Karamollaoğlu ‘biz kendi adayımızı çıkaracağız´ diyor. Bakınız öyle bir aday çıkaracağız ki CHP´lisi, MHP´lisi, HDP´lisi hâttâ AKP´nin bir kısmı da ona oy verecek. Buna emin olabilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

“İKTİDAR AFRİN´İ KULLANIYOR!”
Yakuphan açıklamasını şöyle sürdürdü; “Bakınız AK Parti´nin toplantılarında sürekli Afrin gündemi var. Bu ülkenin eğitim, ekonomi ve daha birçok önemli konusu varken sürekli Afrin´i gündeme getirerek oy kazanmayı amaçlıyor. Bu yanlıştır, dışarıda bir operasyon, maalesef içeride siyasi malzeme olarak kullanılıyor. Sayın Cumhurbaşkanı ve AKP anket çalışması yaptırıyor. O çalışmalarda Afrin´deki operasyonun oylarını yukarıya çektiğini gördüklerinden dolayı sürekli bunu siyasi malzeme olarak kullanıyor.
Dışarıda ordumuzun elde ettiği bir zafer hiçbir zaman içeride siyasi malzeme olarak kullanılmamalıdır. Siz içerideki sorunlar dururken bunları konuşmanız gerekirken konuşmuyorsunuz. Bunun yerine Afrin´i siyasi malzemenize alet ediyorsunuz. İçerideki sorunları konuşun. Mesela ekonomide duvara çarptınız, eğitimi milli olmaktan çıkardınız! Eskiden Demirel; ‘Dün dündür, bugün bugündür!´ derdi. Bunlar şimdi bir şey söylüyor, bir saat sonra inkâr ediyor. Biz teşkilat olarak bunu biliyoruz, peki halk biliyor mu yok! Biz öncelikle ne yapacağız kardeş olacağız. Mesela şu Maçka´da İlçe Başkanım, İlçe Kadın Kolları ve gençlik Kolları başkanlarım, partimizin ilçe teşkilatı üyeleri ne yapacağız Maçka´yı kazanacağız. Maçka İlçe Başkanımız Sayın Hikmet Aydın´ın Türkiye´yi düşünmesine gerek yok. Şayet Maçka´yı kazanırsa zaten biz Türkiye´yi kazanmışız demektir. Biz Maçka´yı nasıl iyi hale getiririz, nasıl kalkındırırız bunların hesabını yaparsak millet inşallah arkamızdan gelecektir. Bununu için tek kelimeyle yapacağımız iş çalışmaktır. Ama bu çalışmaları yaparken nefsinizi öne çıkarmayacaksınız. Bütün yaptıklarınızı Allah rızası için yapacaksınız.”

“HAKLILIĞIMIZ ORTAYA ÇIKTI!”
Yakuphan´ın ardından söz alan Saadet Partisi İl Gençlik Kolları Başkanı Sefa Aydın, hedeflerinin Maçka Belediyesi´ni kazanmak olduğunu belirtirken, mevcut yönetimin
rant dışında Maçka´yı kalkındıracak hiçbir işe imza atmadığını iddia etti.
Son olarak konuşan Saadet Partisi Trabzon İl Başkanı Cevat Kurt ise, Milli Gazete´nin manşetine dikkat çekerek; “Milli Görüşçüler olarak dün ne söylemişsek bugün onun gerçekleştiğini görmekten dolayı maalesef üzüntülüyüz. Çünkü hiç kimse bizim söylediklerimize itibar etmedi. Ancak bugün, dün söylediklerimizi doğrulayan haberleri gazete manşetlerinden görür olduk.” diye konuştu.
Kurt, şunları kaydetti; “Bizler, ‘yapmayın, zinaya davetiye çıkarıyorsunuz. AB yasalarıyla hareket etmek bu ülkenin temeline dinamit koymaktan farksızdır´ derken, daha düne kadar bizi iftira ile suçlayan ‘Siz hiç utanmıyor musunuz, Müslüman bir lider hiç böyle bir şey yapar mı? Böyle bir iddia yalandır!´diyerek bizi suçlayanlar şu Saadet Partililerden özür dilemeyecek misiniz? Saadet partililerden helallik istemeyecek misiniz? Daha düne kadar bize ‘iftira atıyorsunuz. AK Partililer zinayı serbest bırakmaz olmaz böyle şey´ diyordunuz. Bugün lideriniz kendi partilerinin grup toplantısının ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda bunu itiraf ediyor. ‘AB istedi biz yaptık, maalesef bu konuda da yanıldık!´ diyor. Allah´a hamd olsun ki biz şerefli mücadelemizi son nefesimize kadar sürdürmekte kararlıyız.” Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.
Ali TİRİTOĞLU

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ÜLKENİN MAYASIYIZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Maçka AK Parti Kadın Kolları görevden alındı
Maçka AK Parti Kadın Kolları görevden alındı
Maçka AK Parti Kadın Kolları görevden alındı
BAŞKAN GENÇ, MAKAMI DEVRETTİ
BAŞKAN GENÇ, MAKAMI DEVRETTİ
Başkan Genç, Engelliler Haftası dolayısıyla Ortahisar :Belediye Başkanlığı makamını devretti.
“TESİSLEŞMEYE DEVAM EDİYORUZ”
“TESİSLEŞMEYE DEVAM EDİYORUZ”
Geçtiğimiz hafta sonu Trabzon´agelen Bakan Kasapoğlu´na sportif tesislerle ilgili talepleri aktaran Milletvekili Cora, bu taleplerin olumlu sonuçlandığını belirtti.
“VAKİT TRABZON VAKTİ”
“VAKİT TRABZON VAKTİ”
Milletvekili Cora, yeni hükümetin ilk kabinesinde 4 Trabzonlunun yer almasını değerlendirdi; “Şehrimizin ziyadesiyle temsil edilmesi memnuniyet
TÜRKİYE ÇAĞ ATLAYACAK
TÜRKİYE ÇAĞ ATLAYACAK
TÜRKİYE ÇAĞ ATLAYACAK
HİZMET ÇITASINI YÜKSELTECEĞİZ
HİZMET ÇITASINI YÜKSELTECEĞİZ
HİZMET ÇITASINI YÜKSELTECEĞİZ
EFSANE BAKAN´DAN DSİ CAMİASINA VEDA
EFSANE BAKAN´DAN DSİ CAMİASINA VEDA
Ülkemiz ve Bölgemizdeki su kaynaklarının mimarı Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, video konferans yoluyla DSİ camiasına veda etti.
“ÜRETEN BİR EKONOMİ”
“ÜRETEN BİR EKONOMİ”
Saadet Partisi Trabzon milletvekili adayı Cevat Kurt, mevcut iktidarın yaptığı çalışmaların üretime dayalı olmadığı sürece eksik olacağını savundu.
24 HAZİRANIN KAZASI YOK
24 HAZİRANIN KAZASI YOK
ABD´den dönüşünde ayağının tozuyla Trabzon´daki seçim çalışmalarına başlayan Köseoğlu; “24 Haziran´ın kazası yok, tekrar 24 Haziran´ı yaşama imkânımız yok.”
Dayı, hizmet için yola çıktı
Dayı, hizmet için yola çıktı
24 Haziran da yapılacak olan milletvekili seçimlerinde Trabzon AK Parti Milletvekili aday adayı olan Recep Dayı hizmet için yola çıktığını söyledi
Mobilya Kent masaya yatırıldı
Mobilya Kent masaya yatırıldı
Trabzon´un Arsin ilçesinde kurulacak olan Mobilya Kentin taslak projesi, Mobilyacı İşadamları Derneği (MOBİAD) tarafından düzenlenen Mobilya Kent Çalıştayı ile masaya yatırıldı. Çalıştayda MOBİAD üyelerine seslenen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, bu projenin en başından beri kendisini heyecanlandırdığını ifade ederken, Mobilya Kentin, Türkiye´nin her noktasına satış yapan ve komşu ülkelere ihracat gerçekleştiren, iş sahası oluşturan Türkiye´nin en gözde mobilya merkezlerinden biri olacağını söyledi.
Trabzon´u dantel gibi işliyoruz
Trabzon´u dantel gibi işliyoruz
Düzenlediği basın toplantısı ile Büyükşehir Belediyesinin 4 yılını değerlendiren Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Biz Trabzon´un engebeli arazisini bir dantel gibi işliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, Sayın Başbakanımız, Sayın Bakanımız, bakanlarımız, milletvekillerimizle birlikte el ele kol kola şehrimize hizmet ediyoruz” dedi.
Başkan Genç Dört yılını değerlendirdi
Başkan Genç Dört yılını değerlendirdi
Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, dört yılını düzenlediği basın toplantısında değerlendirdi.
ERBAKAN VAKFI´NDAN  ÖRNEK KAMPANYA!
ERBAKAN VAKFI´NDAN ÖRNEK KAMPANYA!
Trabzon´da kitap toplama kampanyası başlatan Erbakan Vakfı Trabzon Ortahisar ilçe yönetimi, hedefi yüksek tutuyor!
“İSKİKLAL SAVAŞININ ÖN SÖZÜ!”
“İSKİKLAL SAVAŞININ ÖN SÖZÜ!”
‘18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi Anma Günü´dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Köseoğlu; “Çanakkale´de İstiklal Savaşı´nın ön sözü yazıldı!”
KÖSEOĞLU, ABD´DE!
KÖSEOĞLU, ABD´DE!
Birleşmiş Milletlerin KSK 62. Oturumuna katılan Türk heyetinde milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu da vardı!
“GÜÇLÜ TÜRKİYE, GÜÇLÜ KADINLA OLUR!”
“GÜÇLÜ TÜRKİYE, GÜÇLÜ KADINLA OLUR!”
8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir açıklama yapan Trabzon Milletvekili Köseoğlu; “Daha güçlü Türkiye´ye daha güçlü kadınlarla ulaşacağız.”dedi
“BOYKOT EDİLMELİ!”
“BOYKOT EDİLMELİ!”
Nüfus kayıtlarında yapılan değişikliklerin seçim güvenliğini tehdit ettiğini öne süren CHP Trabzon Milletvekili Pekşen; “Sahte seçimler boykot edilmelidir!” dedi.
“TÜRKİYE ARTIK GÜNÜ KURTARAN ÜLKE DEĞİL!”
“TÜRKİYE ARTIK GÜNÜ KURTARAN ÜLKE DEĞİL!”
Trabzon´da esnaf ve vatandaşları ziyaret eden Milletvekili Köseoğlu, Türkiye´nin artık eski Türkiye olmadığını vurguladı.
CAN VERENLER İÇİN SENDE KAN VER
CAN VERENLER İÇİN SENDE KAN VER
İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Hasan Saka, Zeytin Dalı Harekatı´na katılan askerler için partisi tarafından düzenlenen kan bağışı etkinliğine katılarak kan verdi.
YATIRIM ADASI İÇİN TOPLANDILAR
YATIRIM ADASI İÇİN TOPLANDILAR
BAŞKENT´TE BİR ARAYA GELEN PAYDAŞLAR ÖN ÇALIŞMA İÇİN STARTI VERDİ
ÖDP TRABZON KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ:
ÖDP TRABZON KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ:
EŞİTLİĞE VE ÖZGÜRLÜĞE BİR YOL AÇALIM
KÜLLİYE´DE TRABZON ZİRVESİ!
KÜLLİYE´DE TRABZON ZİRVESİ!
KÖSEOĞLU TRABZON´U KONUŞTU!
“EN İYİ BİZ ANLARIZ!”
“EN İYİ BİZ ANLARIZ!”
Erbakan Vakfı Ortahisar İlçe Başkanı Metin Kurt, TÜED Şube Başkanı Burhan Bayraktarı ziyaretinde; “Emeklileri en iyi biz anlarız!” dedi.
TRABZON YİNE LİDER!
TRABZON YİNE LİDER!
DKİB´den yapılan açıklamada 2017 yılında Rusya Federasyonu´na yapılan yaş meyve sebze ihracatının lideri yine Trabzon oldu.
“TRABZON İÇİN BİRLİK OLMAK!”
“TRABZON İÇİN BİRLİK OLMAK!”
CHP Ortahisar İlçe Başkanlığının ziyaretinde konuşan TTSO Başkanı Hacısalihoğlu; “Tüm kesimlerinin birlik olması Trabzon´un yararınadır!”
GEREKEN TEDBİRLER ALINMALI!
GEREKEN TEDBİRLER ALINMALI!
CHP´li Pekşen, Trabzon´daki uçak kazasının ardından pilotlar ve kabin ekibinin çalışma süreleriyle periyodik sağlık kontrollerini TBMM´ye taşıdı!
“NE SÖZ VERDİYSEK O OLACAK SÖZÜMÜMÜZÜN ARKASINDAYIZ”
“NE SÖZ VERDİYSEK O OLACAK SÖZÜMÜMÜZÜN ARKASINDAYIZ”
AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Ayşe Sula Köseoğlu, yıkılan Hüseyin Avni Aker Stadyumunun yerine rezidans yapılacağı yönünde sosyal medyada ve basında yer alan haberleri yalanladı
GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURDU!
GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURDU!
Van ve Hakkâri Koordinatörü olarak atanan Trabzon Milletvekili Köseoğlu, bölgeler arasında kardeşlik tohumları ekiyor!
SİYASETTEN FUTBOLA YÖNELDİ
SİYASETTEN FUTBOLA YÖNELDİ
İDMANOCAĞI´NIN EMİNE ABLASI
İstanbul
Bulutlu
Bugün
12 / 9 °C
Bulutlu
Pazar
10 / 9 °C
Bulutlu
Pazartesi
10 / 8 °C
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.3710
EURO
6.0755
aa
Son Sayı
Önceki Sayılar
SAYFA EDİTÖRÜ

sayfa deneme

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
En uzun parmaktaki tırnak en hızlı, en kısa parmaktaki ise en yavaş uzayacaktır.

en uzun tırnak
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:34 08:20 13:17 15:37 17:55 19:29