BELEDİYECİLİK HALKLA BİRLİKTE YAPILIR

BELEDİYECİLİK HALKLA BİRLİKTE YAPILIR

BELEDİYECİLİK HALKLA BİRLİKTE YAPILIR

Esnaf ve vatandaşa verdiği ?ziyaret? sözünü yerine getiren Başkan Genç, mahallelerde yürütülen çalışmalarla ilgili vatandaşları bilgilendirdi.

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, 3 No.lu Erdoğdu ve Soğuksu mahallelerini ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

?HALKIMIZA DERMAN OLMAYA ÇALIŞTIK?
Esnaf ve mahalle ziyaretleriyle sorunlara zamanında müdahale etme fırsatı yakaladıklarını dile getiren Genç; ?Biz her zaman halkımızla iç içeyiz. Göreve geldiğimiz günden beri halkımızın  derdine derman olmaya çalıştık. Gerek halk günleriyle ve gerekse mahalle ve esnaf ziyaretleriyle halkımızla buluşmaya özen gösterdik. Zaman zaman esnaf ve vatandaşlarımız bizi davet ediyor, bazen de rutin yapmış olduğumuz ziyaretler oluyor. Bize bu görevi layık gören vatandaşlarımızla her daim irtibat halinde olmak, onlarla sürekli iletişim kurmak özen gösterdiğimiz konuların başında yer alıyor.

?KOLTUĞA ÇAKILI KALMADIK?
Hiçbir zaman koltuğa çakılı kalan bir belediye başkanı olmadık. Belediyeciliği, halkla birlikte yürütülecek bir faaliyet alanı olarak görüyoruz. Katılımcı belediyecilik anlayışı doğrultusunda halkımızın nabzını tutmak, bizden beklentilerini öğrenmek ve sorunları bizzat mahallinde tespit etmek için gayret ediyoruz. Halkımızın belediyemiz hakkındaki düşünceleri neler, yaptığımız hizmetlerden memnunlar mı, eksiklerimiz neler bu gibi konularda halkımızla hasbihâl ederek, çok verimli görüşmeler yapıyoruz. Hizmet ve programlarımızı bu doğrultuda oluşturuyoruz. Dolayısıyla sorunlara zamanında müdahale etme fırsatımız oluyor.? ifadelerine yer verdi.

VATANDAŞIN SORUNLARI ÇÖZÜLECEK
Kunduracılar Caddesi ziyaretinde ise hem vatandaşlarla hem de esnafla sohbet ederek, onlara daha önceki ziyaretleriyle ilgili fotoğrafların yer aldığı tablolar hediye eden Başkan Genç, Esnaf ve vatandaşların istek ve sorunlarını dinleyerek dile getirilen konuları tek tek not aldı.
Başkan Genç, gündeme getirilen sorunların çözümü için gereken çalışmaları yapacaklarını belirterek; ?çözülmesi için ilgili birim müdürlerine? talimat vereceğini söyledi.