AK PARTİ TRABZON MİLLETVEKİLİ MUHAMMET BALTA ORDU´DA BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNE SESLENDİ!
AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, AK Partinin ülke yönetiminde olduğu gibi yerel yönetimde de devrim yapmış bir parti olduğunu söyledi.
Tarih: 26.12.2016 11:52:12/ 5464okunma / 0yorum

AK PARTİ TRABZON MİLLETVEKİLİ MUHAMMET BALTA

ORDU´DA BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNE SESLENDİ!

 

AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, AK Partinin ülke yönetiminde olduğu gibi yerel yönetimde de devrim yapmış bir parti olduğunu söyledi.

 

AK PARTİ YEREL YÖNETİMLER VİZYONU VE
MECLİS ÜYELERİ GÖREV VE SORUMLULUKLARI

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı, Meclis Üyeleri Eğitim programı Ordu´da gerçekleştirildi. AK Parti Ordu İl başkanlığı toplantı salonunda verilen eğitim programına AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak, AK Parti Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk, Ordu geneli tüm AK Partili meclis üyeleri katıldı.

 

“YEREL YÖNETİM VİZYONUMUZUN TEMEL KAVRAMI MEDENİYETTİR”

AK Parti Yerel Yönetimler Vizyonu, Belediye Kanunu, Büyükşehir Belediye Kanunu, Meclis Üyeleri Görev ve Sorumlulukları ele alındığı toplantıda konuşan AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, AK Parti´nin medeniyetler gibi şehirden yola çıkarak şehri bir merkez olarak alıp, bütün insanlığı kucaklayarak gelişmiş, büyümüş bir parti olduğunu belirterek  “AK Parti ülke yönetiminde olduğu gibi yerel yönetimde de devrim yapmış bir partidir. Yerel yönetimdeki dev dönüşüm, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan´ın 1994´te İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmasıyla başlamıştır. 2001´de AK Parti´nin kurulması ve 2002´de iktidara gelmesinden sonra, 2004 yerel seçimlerinden başlayarak ülkemizin çok büyük bir bölümü AK Belediyecilik ile tanışmıştır.  AK Parti´nin yerel yönetim vizyonunun temel kavramı medeniyettir.  Medeniyet ise “medine”, yani “şehir” kelimesinden türetilmiştir. Şehir, insanların bir arada birbirlerini görerek, hukuk hakimiyeti altında, estetik kaygıları gözeterek yaşadığı yerdir. Bizim şehirlerimiz insan için inşa edilmiştir. Bizim şehirlerimiz, sadece kendi insanımıza değil, her insana açık olmuştur. Bizim şehirlerimiz aynı zamanda vakıf şehirlerdir. Şehir, inandıklarımızın yansımasıdır. Şehir insanın, insan da şehrin aynasıdır. Dolayısıyla bizim Şehir tasavvurumuz, aynı zamanda medeniyet tasavvurumuzdur. Şehir mirasımız, aynı zamanda medeniyet birikimimizdir” dedi.

 

“AK BELEDİYECİLİKTE 5 TEMEL ALAN VARDIR”

Milletvekili Muhammet Balta sözlerini şöyle sürdürdü: “AK Belediyecilikte 5 Temel alan vardır. Bunlar, Katılımcı Belediyecilik, Kültürel Belediyecilik, Sosyal Belediyecilik, Çevre Dostu Belediyecilik ve Hizmet Belediyeciliğidir. Karar alma süreçlerine halkımızın daha geniş ve etkin şekilde katılımı ve yönetişim ilkeleri daha da güçlenecektir. Bunun bir parçası olarak vatandaşımızın köyüne, kasabasına, şehrine sahip çıkması, kısacası bir “şehir kültürü” ve “yerel bilinç” geliştirilmesi önemlidir. İnsanlarımızın temel altyapı sorunlarını çözen, onların yaşam kalitelerini yükselten belediyelerimiz, aynı zamanda insanımızın ruhi ihtiyaçlarına da çözümler üretmektedir. AK Parti olarak vizyonumuz, küresel ile yereli bir araya getirerek, kültürel hazinemiz ve şehirlerimizin medeniyet birikiminden aldıkları özgün renkleri canlandırmak, ihya etmeye devam etmek ve günümüz dünyasının gerekleriyle sentezlemektir. AK belediyelerin ayırt edici yanı; toplumun sadece belli bir kesiminin değil, herkesin refahını artırmak, gücü olanların değil güçsüz olanların elinden tutmaktır. Aileden sosyal güvenliğe, konuttan sağlığa kadar bütün alanlardaki sosyal devlet ve sosyal belediye hizmetlerini daha da geliştirecek ve yaygınlaştıracağız. AK belediyecilik; arıtma tesislerinden deniz temizliğine, şehir temizliğinden ağaçlandırmaya kadar birçok alanda Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir performansa imza atmıştır. AK Partili belediyeler halkımızdan uzun süre esirgenen temel hizmetleri sunarak işe başlamıştır. Şehirlerimizin kronikleşen sorunlarına, altyapı eksiklerine el atmış, hızla çözümler geliştirmiştir. Su sorunundan sokak ve caddelere, ulaşımdan kanalizasyona, hava kirliliğinden parklara kadar “çözülmez” denen sorunları çözerek “hizmet belediyeciliği” anlayışını ortaya koymuştur. Hizmet anlayışımızın temeli “İnsana Hizmet, Hakk´a Hizmettir” ilkesidir. Temel Değerlerimiz         

önce İnsan, şeffaflık ve hesap verebilirlik, dürüstlük, planlı, etkin ve verimli çalışma, kaliteli hizmet, katılımcılık, sürdürülebilirlik, bilgiye dayalı yönetim, işbirliği ve koordinasyondur” dedi.

 

ORDU TERÖRE KARŞI TEK SES, TEK YÜREK OLDU

Milletvekili Muhammet Balta daha sonra yaşanan terör saldırılarına karşı tepki göstermek amacıyla Ordu´da düzenlenen "Ordu, teröre karşı tek ses ve tek yürek" mitingine katıldı. Burada Ordululara seslenen Balta, 15 Temmuz sürecinde olduğu gibi bu vatan topraklarının asıl sahibinin Türk milleti olduğunu ve yaşanan her türlü terör eylemine karşı dimdik ayakta duracaklarını belirterek “ Burada Ordu meydanı sesleniyor. Vatanı uğruna şehit olmaya hazır. Bu topraklar üzerinde aziz milletimiz kanını akıttı, canını verdi, şehit oldu ve bu toprakları bize emanet etti. Bizde bu emaneti canımızla başımızla korumaya hazırız. Biz amblemlerimizi bir kenara bıraktık, vatan dedik, bayrak dedik, birlik dedik, beraberlik dedik kardeşlik dedik. Bu tür olaylar siyaset üstüdür. Bu tür durumlarda siyasi rant peşinde olunmaması lazım. Bir taraftan daha önce Kilis´e düşen bombaları eleştirenler şimdi bizim ne işimiz var El Bab´da diye konuşuyorlar. Bunları biz bir kenara bırakıp, özellikle bu ülke uğruna mücadele eden insanlara destek vermemiz lazım. Milletimiz rahat olsun. Şu anda hükümetimiz, Cumhurbaşkanımız, başbakanımız, bakanlarımız, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Emniyet Teşkilatımız, bütün güçlerimiz topyekün bir mücadele veriyoruz. Millet devlet el ele, hep birlikte bu terörün ve acıların üstesinden geleceğiz, milli birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştireceğiz" ifadelerini kullandı.

 

ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE ZİYARET

AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, mitingin ardından Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz´ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

 

 

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Levent yüce
31.1.2015 16:57:07
Tabiyki büyük hizmet veren bir kurum inegöl ticaret odası hatta o kadar büyük bir firmaki. Kapatmış batmış işi yolunda gitmemiş firmaları yıllar önce kapatan firmaları aidat ücretleri için icraya verecek kadar büyük bir firma ; Bakın dikkat edin firma kurum değil. işi hizmet parasını alsın yeter dikkat almadığı yerder hemen icra.
Maçka AK Parti Kadın Kolları görevden alındı
Maçka AK Parti Kadın Kolları görevden alındı
Maçka AK Parti Kadın Kolları görevden alındı
BAŞKAN GENÇ, MAKAMI DEVRETTİ
BAŞKAN GENÇ, MAKAMI DEVRETTİ
Başkan Genç, Engelliler Haftası dolayısıyla Ortahisar :Belediye Başkanlığı makamını devretti.
“TESİSLEŞMEYE DEVAM EDİYORUZ”
“TESİSLEŞMEYE DEVAM EDİYORUZ”
Geçtiğimiz hafta sonu Trabzon´agelen Bakan Kasapoğlu´na sportif tesislerle ilgili talepleri aktaran Milletvekili Cora, bu taleplerin olumlu sonuçlandığını belirtti.
“VAKİT TRABZON VAKTİ”
“VAKİT TRABZON VAKTİ”
Milletvekili Cora, yeni hükümetin ilk kabinesinde 4 Trabzonlunun yer almasını değerlendirdi; “Şehrimizin ziyadesiyle temsil edilmesi memnuniyet
TÜRKİYE ÇAĞ ATLAYACAK
TÜRKİYE ÇAĞ ATLAYACAK
TÜRKİYE ÇAĞ ATLAYACAK
HİZMET ÇITASINI YÜKSELTECEĞİZ
HİZMET ÇITASINI YÜKSELTECEĞİZ
HİZMET ÇITASINI YÜKSELTECEĞİZ
EFSANE BAKAN´DAN DSİ CAMİASINA VEDA
EFSANE BAKAN´DAN DSİ CAMİASINA VEDA
Ülkemiz ve Bölgemizdeki su kaynaklarının mimarı Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, video konferans yoluyla DSİ camiasına veda etti.
“ÜRETEN BİR EKONOMİ”
“ÜRETEN BİR EKONOMİ”
Saadet Partisi Trabzon milletvekili adayı Cevat Kurt, mevcut iktidarın yaptığı çalışmaların üretime dayalı olmadığı sürece eksik olacağını savundu.
24 HAZİRANIN KAZASI YOK
24 HAZİRANIN KAZASI YOK
ABD´den dönüşünde ayağının tozuyla Trabzon´daki seçim çalışmalarına başlayan Köseoğlu; “24 Haziran´ın kazası yok, tekrar 24 Haziran´ı yaşama imkânımız yok.”
Dayı, hizmet için yola çıktı
Dayı, hizmet için yola çıktı
24 Haziran da yapılacak olan milletvekili seçimlerinde Trabzon AK Parti Milletvekili aday adayı olan Recep Dayı hizmet için yola çıktığını söyledi
Mobilya Kent masaya yatırıldı
Mobilya Kent masaya yatırıldı
Trabzon´un Arsin ilçesinde kurulacak olan Mobilya Kentin taslak projesi, Mobilyacı İşadamları Derneği (MOBİAD) tarafından düzenlenen Mobilya Kent Çalıştayı ile masaya yatırıldı. Çalıştayda MOBİAD üyelerine seslenen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, bu projenin en başından beri kendisini heyecanlandırdığını ifade ederken, Mobilya Kentin, Türkiye´nin her noktasına satış yapan ve komşu ülkelere ihracat gerçekleştiren, iş sahası oluşturan Türkiye´nin en gözde mobilya merkezlerinden biri olacağını söyledi.
Trabzon´u dantel gibi işliyoruz
Trabzon´u dantel gibi işliyoruz
Düzenlediği basın toplantısı ile Büyükşehir Belediyesinin 4 yılını değerlendiren Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Biz Trabzon´un engebeli arazisini bir dantel gibi işliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, Sayın Başbakanımız, Sayın Bakanımız, bakanlarımız, milletvekillerimizle birlikte el ele kol kola şehrimize hizmet ediyoruz” dedi.
Başkan Genç Dört yılını değerlendirdi
Başkan Genç Dört yılını değerlendirdi
Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, dört yılını düzenlediği basın toplantısında değerlendirdi.
ERBAKAN VAKFI´NDAN  ÖRNEK KAMPANYA!
ERBAKAN VAKFI´NDAN ÖRNEK KAMPANYA!
Trabzon´da kitap toplama kampanyası başlatan Erbakan Vakfı Trabzon Ortahisar ilçe yönetimi, hedefi yüksek tutuyor!
“İSKİKLAL SAVAŞININ ÖN SÖZÜ!”
“İSKİKLAL SAVAŞININ ÖN SÖZÜ!”
‘18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi Anma Günü´dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Köseoğlu; “Çanakkale´de İstiklal Savaşı´nın ön sözü yazıldı!”
KÖSEOĞLU, ABD´DE!
KÖSEOĞLU, ABD´DE!
Birleşmiş Milletlerin KSK 62. Oturumuna katılan Türk heyetinde milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu da vardı!
“GÜÇLÜ TÜRKİYE, GÜÇLÜ KADINLA OLUR!”
“GÜÇLÜ TÜRKİYE, GÜÇLÜ KADINLA OLUR!”
8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir açıklama yapan Trabzon Milletvekili Köseoğlu; “Daha güçlü Türkiye´ye daha güçlü kadınlarla ulaşacağız.”dedi
“BOYKOT EDİLMELİ!”
“BOYKOT EDİLMELİ!”
Nüfus kayıtlarında yapılan değişikliklerin seçim güvenliğini tehdit ettiğini öne süren CHP Trabzon Milletvekili Pekşen; “Sahte seçimler boykot edilmelidir!” dedi.
BİZ, BU ÜLKENİN MAYASIYIZ!
BİZ, BU ÜLKENİN MAYASIYIZ!
Saadet Partisi Seçim İşleri Başkanı Yakuphan; “Nasıl ki süt maya olmadan yoğurt olmaz ise. Türkiye ve Dünya da Milli Görüşçüler olmadan huzura kavuşmaz!
“TÜRKİYE ARTIK GÜNÜ KURTARAN ÜLKE DEĞİL!”
“TÜRKİYE ARTIK GÜNÜ KURTARAN ÜLKE DEĞİL!”
Trabzon´da esnaf ve vatandaşları ziyaret eden Milletvekili Köseoğlu, Türkiye´nin artık eski Türkiye olmadığını vurguladı.
CAN VERENLER İÇİN SENDE KAN VER
CAN VERENLER İÇİN SENDE KAN VER
İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Hasan Saka, Zeytin Dalı Harekatı´na katılan askerler için partisi tarafından düzenlenen kan bağışı etkinliğine katılarak kan verdi.
YATIRIM ADASI İÇİN TOPLANDILAR
YATIRIM ADASI İÇİN TOPLANDILAR
BAŞKENT´TE BİR ARAYA GELEN PAYDAŞLAR ÖN ÇALIŞMA İÇİN STARTI VERDİ
ÖDP TRABZON KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ:
ÖDP TRABZON KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ:
EŞİTLİĞE VE ÖZGÜRLÜĞE BİR YOL AÇALIM
KÜLLİYE´DE TRABZON ZİRVESİ!
KÜLLİYE´DE TRABZON ZİRVESİ!
KÖSEOĞLU TRABZON´U KONUŞTU!
“EN İYİ BİZ ANLARIZ!”
“EN İYİ BİZ ANLARIZ!”
Erbakan Vakfı Ortahisar İlçe Başkanı Metin Kurt, TÜED Şube Başkanı Burhan Bayraktarı ziyaretinde; “Emeklileri en iyi biz anlarız!” dedi.
TRABZON YİNE LİDER!
TRABZON YİNE LİDER!
DKİB´den yapılan açıklamada 2017 yılında Rusya Federasyonu´na yapılan yaş meyve sebze ihracatının lideri yine Trabzon oldu.
“TRABZON İÇİN BİRLİK OLMAK!”
“TRABZON İÇİN BİRLİK OLMAK!”
CHP Ortahisar İlçe Başkanlığının ziyaretinde konuşan TTSO Başkanı Hacısalihoğlu; “Tüm kesimlerinin birlik olması Trabzon´un yararınadır!”
GEREKEN TEDBİRLER ALINMALI!
GEREKEN TEDBİRLER ALINMALI!
CHP´li Pekşen, Trabzon´daki uçak kazasının ardından pilotlar ve kabin ekibinin çalışma süreleriyle periyodik sağlık kontrollerini TBMM´ye taşıdı!
“NE SÖZ VERDİYSEK O OLACAK SÖZÜMÜMÜZÜN ARKASINDAYIZ”
“NE SÖZ VERDİYSEK O OLACAK SÖZÜMÜMÜZÜN ARKASINDAYIZ”
AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Ayşe Sula Köseoğlu, yıkılan Hüseyin Avni Aker Stadyumunun yerine rezidans yapılacağı yönünde sosyal medyada ve basında yer alan haberleri yalanladı
GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURDU!
GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURDU!
Van ve Hakkâri Koordinatörü olarak atanan Trabzon Milletvekili Köseoğlu, bölgeler arasında kardeşlik tohumları ekiyor!
İstanbul
Sağanak
Bugün
6 / 3 °C
Fırtına
Çarşamba
8 / 3 °C
Fırtına
Perşembe
9 / 5 °C
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.2810
EURO
6.0289
aa
Son Sayı
Önceki Sayılar
SAYFA EDİTÖRÜ

sayfa deneme

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Telefonun mucidi Alexander Graham Bell, karısı ve annesiyle hiçbir zaman telefonda konuşamadı. Çünkü ikisi de doğuştan sağırdı.

Telefonun mucidi
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:34 08:20 13:17 15:37 17:55 19:29