ABYB Ankara´da

Anadolu Basın Yayın Birliği Genel Merkezi, Denizli´den Ankara´ya taşındı. İlk Merkez Karar Yönetim Kurulunun ilk toplantısını 16 Kasım Cumartesi günü yaptı

ABYB Ankara´da

 

Anadolu Basın Yayın Birliği Genel Merkezi,  Denizli´den  Ankara´ya taşındı. İlk Merkez Karar Yönetim Kurulunun ilk  toplantısını  16 Kasım Cumartesi günü yaptı

 

 

Anadolu Basın Yayın Birliği 2009 yılında Denizli´de kuruldu. O günden bugüne faaliyetlerini Denizli´de yürüten ABYB, Kasım itibariyle çalışmalarını Ankara´da yürütecek.

Ulus´da Vakıflar Genel Müdürlüğüne ait bir büro kiralayan ABYB,ilk Merkez Karar Yönetim Kurulu Toplantısını ,16.11.2019 Cumartesi günü yaptı. Toplantıya Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyelerinin yanında ,İl Başkanları ve Bölge başkanları katıldı.

Yoğun bir katılımın olduğu toplantıda, geleceğe yönelik yol haritası çizildi ve önemli kararlar alındı. Yepyeni bir vizyonla yola devam edeceklerini söyleyen Genel Başkan Salih Ergül:

"Bizler ANADOLU BASIN YAYIN BİRLİĞİ olarak,bir aile ortamında görev yapıyoruz. Temel prensibimiz doğruluk,dürüstlük ve açık olmak. Bu prensiplerle yıllardır yolumuza devam ediyoruz. Aramızda çürük elmaları barındırmıyoruz. Çok olmak her zaman kalite değildir. Az da olsak sağlam olalım. Prensiplerimizden taviz vermeyelim istiyoruz.

Bizler tüm üyelerimizle kardeşane bir ortamda görev yapıyoruz. Ben yok biz var. Başarı hepimizin. Bizi bu günlere getiren ve bizlerle olmaktan gurur duyan dostlarımızla, ben de Genel Başkan olarak gurur duyuyorum. Bu birlik ve beraberliğimizin devamı için de elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.

Hatasız kul olmaz. Ufak tefek hataları da kendi aramızda hallediyoruz. Kendi aramızdaki bu birlik beraberlik ve hoş görü ortamını gören başka dernekler de, bizlerle beraber hareket etme arzularını beyan ediyorlar. Tabii-ki onlara da kendimizi samimi bir şekilde anlatıyoruz. Bir elin nesi var,iki elin sesi var düşüncesiyle birlik olmak isteklerini değerlendiriyoruz. Federasyon olma isteklerini değerlendireceğiz inşaallah.

Basın olarak önceliklerimizin doğruluk ve dürüstlük çerçevesinde hareket etmeyi ve haber yapmayı ,eleştiride ,iftiradan kaçınmak suretiyle yayıncılık yapmayı ilke edindik.

Bizler şimdiye kadar olduğu gibi,bundan sonra da, Anadolu Basınının sesi olmaya devam edeceğiz.Yeri gelecek özeleştiri yapacağız,yeri gelecek birilerinin hoşuna gitmese de görevimizi yapmaktan geri kalmayacağız. Bu arada eleştirirken de yalandan,iftiradan,kişi hak ve özgürlüklerine zarar vermekten sakınacağız.

Özellikle Devletin bekasını ilgilendiren konularda hassas olacak, birlik, beraberliğimizi ve bölünmez bütünlüğümüzü korumada ki hassasiyetimiz de her zaman devam edecektir"dedi.