80 MİLYONLUK KREDİ BAŞKANIN YETKİSİNDE

80 MİLYONLUK KREDİ BAŞKANIN YETKİSİNDE

80 MİLYONLUK KREDİ BAŞKANIN YETKİSİNDE

Trabzon’da yeni otogara yer açmak ve tüm işlemlerin yürütülmesi için Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’na yetki verildi.

Trabzon’da otogar yapımı dolayısıyla taşınacak merkezin masrafları için 20 Milyon kredi Başkan Zorluoğlu’nun yetkisine bırakıldı.

YETKİ ZORLUOĞLU’NUN
Trabzon’da yeni yapılacak otogarın kurulacağı alanda bulunan Büyükşehir Belediyesi Makine Bakım ve İkmal merkezinin taşınması konusunda iller Bankası’ndan 20 Milyon Lira kredi çekilecek. Büyükşehir’in geçtiğimiz hafta yapılan meclis toplantısında, çekilecek kredi için Murat Zorluoğlu’na yetki verildi.

CHP’DEN YER İTİRAZI
Yetki alımı için yapılan görüşmelerde söz alan CHP Grup Başkan Vekili Tugay Şahin “Makine ikmal ve bakım merkezi için bundan 7 sene önce 12 milyonluk bir krediye onay vermiştik. 20 milyon lirayı 40 sayın geçtiğimiz zamanda yapılan 12 milyonu da 40 sayın, böylece 80 milyon lirayı çöpe atıyoruz. 80 milyon liraya daha güzel bir yer alırdık. 7 yıl önce yapılmış bir tesisi çöpe atıyoruz.” ifadelerini kullandı.

ULAŞIM MERKEZİ OLACAK
Zorluoğlu ise Şahin’e verdiği yanıtta; “Trabzon’a yeni bir otogar lazım olduğu aşikâr. Halkımızın beklentilerini karşılayacak bir otogar yapıyoruz. Yeri ile alakalı ise burasının Trabzon’da otogar olabilecek en uygun yer olduğu kanaatindeyim. Yapmaya başladığımız yeni yollarla ve inşallah gelecek bir tren garı ile ulaşım merkezi olacak. Özellikle çizdirdim projeyi.

İSRAF SÖZ KONUSU DEĞİL!
Mevcut alan ise Büyükşehir Belediyesi makinalarının ihtiyacını karşılayacak bir alan değildir. Makine ikmal ve bakım atölyelerinin mutlaka yenilenmesi gerekiyor.
Burada bir israf söz konusu değil. Biz mevcut makine ikmal malzemelerini atmıyoruz. Bunlar taşınması mümkün şeyler. Biz aynı malzemeyi yukarda kullanacağız. Trabzon’a da mükemmel bir otogar yeri kazandırıyoruz. İtfaiyeyi oraya taşıyoruz. TİSKİ’nin bakım işlerini de oraya taşıyoruz.” dedi.

80 MİLYONLUK KREDİ ONAYLANDI
Trabzon Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantıları devam ederken önemli bir gelişme yaşandı. Yeni yapılması planlanan otogar projesi için 80 Milyon TL kredi kullanımı meclisin oylamasına sunuldu. Yapılan oylamayla krediye onay verildi. İller Bankası’ndan tüm işlemlerin yürütülmesi için Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’na yetki verildi.